Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Turystyka Wyprawy motocyklowe Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Wyprawy motocyklowe

Wyprawy motocyklowe, wyprawy dookoła świata, wyprawy po kontynencie. Turystyka motocyklowa.

03.12.2018

Irańska motocyklistka w podróży walczy o prawa i marzenia kobiet [FILM]

  WYPRAWY
7 kontynentów i 64 kraje w ciągu 17 miesięcy – takiego wyczynu dokonała irańska motocyklistka Maral Yazarloo-Pattrick. Dzięki swojej podróży dostała się na listę BBC 100 najbardziej wpływowych kobiet.

16.04.2018

Polskie Zachwyty Motocyklowe po Mazowszu - Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

  WYPRAWY
Ile czekaliśmy na kontynuację Polskich Zachwytów Motocyklowych po Mazowszu? Pół roku – cały zimowy sezon! To było najdłuższe pół roku dla nas – zakochanych w Mazowszu i motocyklowych podróżach. Warto było czekać? Oceńcie po uśmiechach na zdjęciach.

06.03.2018

W poszukiwaniu wiosny...

  WYPRAWY
Przychodzi taki moment w roku, kiedy już mamy dosyć pogody za oknem. Kiedy kolejne płatki śniegu zaczynają nas denerwować, a nie cieszyć. Kiedy to temperatura poniżej zera sprawia, że dostajemy białej gorączki, a wszystko przez to, że nie możemy wskoczyć na swój ukochany motocykl i pognać gdzieś daleko przed siebie. Jest to klasyczny, powtarzający się co roku kryzys, z którym każdy z nas musi się zmierzyć.

05.03.2018

Skuterem 125 w trasę, czyli jak przygotować się do dalekiej wyprawy

2 WYPRAWY
Dla większości osób skuter jest tylko pojazdem miejskim. Nic bardziej mylnego, gdyż, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu, można się nim wybrać nawet w daleką podróż, i nie dotyczy to tylko wielkich maksiskuterów, ale także popularnych w Polsce pojazdów klasy 125 ccm. Poniżej podpowiadamy, jak uczynić taki wyjazd bezproblemowym i bezpiecznym.

02.03.2018

5 najlepszych, najbardziej krętych motocyklowych tras w Polsce [majówka, wakacje, długi weekend]

1 WYPRAWY
Polscy motocykliści z zazdrością patrzą na takie rejony Europy jak Alpy, chorwackie wybrzeże, czy hiszpańska Riviera, gdzie nie uświadczysz prostej drogi, a krętych asfaltów jest co niemiara. Czy rzeczywiście, jeżeli chcemy wyszaleć się na naszych motocyklach, drąc podnóżkami o asfalt, mamy tylko dwa wyjścia: jechać na tor, albo poza granice naszego kraju? Niekoniecznie.

02.02.2018

Polskie Zachwyty Ani Jackowskiej: Liw

  WYPRAWY
Zima, to czas idealny na wspomnienia, kiedy latem wsiadaliśmy na motocykle i jechaliśmy przed siebie. To też dobry moment na to, żeby pomarzyć o podróżach, które czekają nas już niebawem, w nadchodzącym sezonie. Planując pierwsze motocyklowe wycieczki, przeczytajcie relację z jesiennych Polskich Zachwytów Motocyklowych po Mazowszu. Możecie znajdziecie w niej inspirację do wiosennej podróży.

30.01.2018

Motocyklem w nieznane: szlakiem zapomnianych kościołów i pomników historii

  WYPRAWY
Dolny Śląsk jest bez wątpienia najbogatszym w zabytki regionem Polski. Dogodne położenie, żyzne ziemie i bogactwo minerałów sprzyjało tu rozwojowi miast i wsi, a co za tym idzie, stworzyły spuściznę, jaka - pomimo burzliwych dziejów - przetrwała do dziś. Nie wszystkie miejsca odzyskały blask, jednakże w połączeniu z otaczającym krajobrazem tworzą klimat tego regionu, który przyciąga turystów. Przed wami pierwsza propozycja trasy na wiosenną rozgrzewkę z mojego „Subiektywnego przewodnika motocyklowego po Polsce”.

Motocyklem po Wietnamie: Jak turysta [Dzień 14]

  WYPRAWY
Jest późna noc, ale jeszcze nie śpimy. Z zewnątrz dochodzą nas intensywne hałasy okrzyków i radości. - „Co tam się stało?” - pyta szybko Jacek unosząc głowę znad autobiografii Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden.

22.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Domek Publiczny [Dzień 13]

  WYPRAWY
Jacka wzrok chyba zbyt długo zawiesił się na dwóch sterczących piersiach, ciasno upchniętych w przymały stanik. Ja zamarłem w bezruchu, a mój wzrok utknął w tyłku drugiej dziewczyny, gdzieś pomiędzy lewym a prawym pośladkiem. Ta szybko złapała mnie za przedramię i oznajmiła, że mnie kocha.

21.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Wietnamczyk płakał jak sprzedawał [Dzień 12]

  WYPRAWY
W deszczowej aurze opuszczamy nasz Eden. Jak dobrze pójdzie to zrealizujemy dzisiaj nasz plan i dotrzemy do Sajgonu, od przeszło czterdziestu lat nazywanego zgodnie z przyjętą nową nazwą Ho Chi Minh. Dzisiaj los nie obył się ze mną delikatnie. -”Nie mogę zginąć w tak durny sposób! Ratunku! Zatrzymajcie się na moment!

20.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Eden [Dzień 11]

  WYPRAWY
- ”Czym podyktowana jest ta cena?”- otwieram szeroko oczy spoglądając na rachunek, który cztery sekundy wcześniej przyniosła mi ubrana w kusą miniówkę kelnerka.

19.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Jest git! [Dzień 10]

  WYPRAWY
Ale cudnie! Od rana jest cudnie! Słoneczko świeci, widoki pocztówkowe. Motorki jakoś się toczą i dają radę. Do Sajgonu pozostaje coraz mniej kilometrów. Zaczynam wierzyć, że naprawdę tam dojedziemy i za kilka dni uda nam się zrealizować nasz plan.

18.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Homo sum, humani nihil a me alienum puto* [Dzień 9]

  WYPRAWY
Podczas naszych wyjazdów do Azji zawsze pojawiają się jakieś anegdoty związane z czynnościami fizjologicznymi. Zauważyłem, że przez osiem poprzednich dni oszczędziłem wam tych szczegółów, ale że „te rzeczy” gatunek ludzki zawsze bawiły, a dzisiejszy dzień sam napisał scenariusz, więc proszę...

17.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Saper myli się tylko raz [Dzień 8]

  WYPRAWY
- „Czarny kabelek połączyć z czerwonym... Drugi czarny też... Pozostaje jeszcze zielony... hmmm, od czego jest zielony kabelek? Zazwyczaj od masy, ale w tych chińskich instalacjach w naszych motocyklach nie wszystko trzyma się logiki...” - mruczę pod nosem.

16.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Ogól ucho, miej swój styl… [Dzień 7]

  WYPRAWY
- „Jacek w pokoju mamy jakieś zwierzę!” - to pierwsze słowa które padają dzisiaj w naszym pokoju zaraz przed „dzień dobry”. - „Tak wiem. Słyszałem jak się tłukło w nocy. To chyba mysz, nie ma się czym przejmować.”- półprzytomnym, lekko skacowanym głosem odpowiada Jacek. - „Mysz nie przewraca butelek. A co jeśli to waran?” - „Rzeczywiście ta wietnamska wódka ci szkodzi, Kalinkiewicz.” - odpowiada Jacek niewzruszony zwierzęciem, które zrobiło nam bajzel na stole, i przewraca się na drugi bok, zapadając ponownie w sen.

15.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Z DONG HA DO HOI AN PRZEZ HUE* [Dzień 6]

  WYPRAWY
Kurcze, dzisiejszy dzień ciężko mi opisać. Nie dlatego, że opuściła mnie wena, lecz dlatego, że nasz dzień został zdominowany przez zwiedzanie a zazwyczaj im więcej zwiedzamy tym mniej robimy głupot, które warte są opisania. A już wiem, co opiszę! Jackowi sparaliżowało twarz. To było całkiem śmieszne. Kupiliśmy sobie na targowisku trzy rodzaje owoców: liczi, longany i jackfruit'y. Po którymś z nich Jacek dostał reakcji uczuleniowej tak silnej, że zesztywniała mu facjata.

14.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Skrzydełko czy nóżka? [Dzień 5]

  WYPRAWY
Aby zrekompensować sobie trudy podróży ostatnią noc spędziliśmy w czterogwiazdkowym hotelu, za który w odniesieniu do średniej światowej, zapłaciliśmy wyjątkowo niedużo. Podczas śniadania dosiada się do naszego stolika menedżerka restauracji, albo menedżerka hotelu. Nie jestem w stanie odczytać plakietki z jej stanowiskiem wpiętej w jej niewielką pierś i nie chcąc wyjść na zboka nie zamierzam się zbytnio na tym koncentrować).

13.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: CZY ZIEMIA KRĘCI SIĘ JESZCZE WOKÓŁ SŁOŃCA? [Dzień 4]

  WYPRAWY
Śpię w dwóch kurtkach, spodniach i grubych skarpetach przykryty cienką derką i szczękam zębami z zimna. W hotelu nie ma ogrzewania ani koców do przykrycia. O 4 nad ranem osiągam apogeum wychłodzenia. Determinacja i chęć przeżycia zrywa mnie z łóżka i latam po pokoju szukając czegokolwiek czym mógłbym się dodatkowo przykryć.

12.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Apetyt nie rośnie w miarę jedzenia [Dzień 3]

  WYPRAWY
Plan jest prosty, w dwa tygodnie przejechać cały Wietnam z północy na południe. Wylądowaliśmy w Hanoi, samolot powrotny mamy z Sajgonu, więc wyboru nie ma. Jako środek transportu wybraliśmy Hondy Win, kupione na miejscu motorowerki. Przed wami relacja z naszego trzeciego dnia podróży.

10.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Randka z przygodą [dzień 1 i 2]

  WYPRAWY
Adrian to podróżnik motocyklowy z krwi i kości. Od lat przemierza Świat na motocyklu, nawet, jeżeli jest w miejscach tak odległych od naszego kraju, że można dostać się do nich tylko samolotem. Zafascynowany Dalekim Wschodem. Nie unika samotnych wyjazdów, ale równie często jeździ po przygodę, tak jak i teraz, z przyjacielem Jackiem. Przed wami relacja z wyprawy do Wietnamu dzień po dniu, widziana jego oczami. Cel? Przejechać z Hanoi do Sajgonu na kupionych już na miejscu motocyklach małej pojemności. 3500 km w dwa tygodnie. Czas start.

archiwum

1  2  3    7

Wiadomości redakcji - motogen.pl

Katalog motocykli i skuterów 125 2017 - pobierz plik PDF

To już kolejna produkcja naszej redakcji. W najnowszym katalogu 125 znajdziecie większość motocykli i skuterów dostępnych na polskim rynku z cenami i podstawowymi danymi technicznymi.

więcej ›

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści