Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Turystyka Wyprawy motocyklowe Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Wyprawy motocyklowe

Wyprawy motocyklowe, wyprawy dookoła świata, wyprawy po kontynencie. Turystyka motocyklowa.

16.04.2018

Polskie Zachwyty Motocyklowe po Mazowszu - Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

  WYPRAWY
Ile czekaliśmy na kontynuację Polskich Zachwytów Motocyklowych po Mazowszu? Pół roku – cały zimowy sezon! To było najdłuższe pół roku dla nas – zakochanych w Mazowszu i motocyklowych podróżach. Warto było czekać? Oceńcie po uśmiechach na zdjęciach.

06.03.2018

W poszukiwaniu wiosny...

  WYPRAWY
Przychodzi taki moment w roku, kiedy już mamy dosyć pogody za oknem. Kiedy kolejne płatki śniegu zaczynają nas denerwować, a nie cieszyć. Kiedy to temperatura poniżej zera sprawia, że dostajemy białej gorączki, a wszystko przez to, że nie możemy wskoczyć na swój ukochany motocykl i pognać gdzieś daleko przed siebie. Jest to klasyczny, powtarzający się co roku kryzys, z którym każdy z nas musi się zmierzyć.

05.03.2018

Skuterem 125 w trasę, czyli jak przygotować się do dalekiej wyprawy

2 WYPRAWY
Dla większości osób skuter jest tylko pojazdem miejskim. Nic bardziej mylnego, gdyż, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu, można się nim wybrać nawet w daleką podróż, i nie dotyczy to tylko wielkich maksiskuterów, ale także popularnych w Polsce pojazdów klasy 125 ccm. Poniżej podpowiadamy, jak uczynić taki wyjazd bezproblemowym i bezpiecznym.

02.03.2018

5 najlepszych, najbardziej krętych motocyklowych tras w Polsce [majówka, wakacje, długi weekend]

1 WYPRAWY
Polscy motocykliści z zazdrością patrzą na takie rejony Europy jak Alpy, chorwackie wybrzeże, czy hiszpańska Riviera, gdzie nie uświadczysz prostej drogi, a krętych asfaltów jest co niemiara. Czy rzeczywiście, jeżeli chcemy wyszaleć się na naszych motocyklach, drąc podnóżkami o asfalt, mamy tylko dwa wyjścia: jechać na tor, albo poza granice naszego kraju? Niekoniecznie.

02.02.2018

Polskie Zachwyty Ani Jackowskiej: Liw

  WYPRAWY
Zima, to czas idealny na wspomnienia, kiedy latem wsiadaliśmy na motocykle i jechaliśmy przed siebie. To też dobry moment na to, żeby pomarzyć o podróżach, które czekają nas już niebawem, w nadchodzącym sezonie. Planując pierwsze motocyklowe wycieczki, przeczytajcie relację z jesiennych Polskich Zachwytów Motocyklowych po Mazowszu. Możecie znajdziecie w niej inspirację do wiosennej podróży.

30.01.2018

Motocyklem w nieznane: szlakiem zapomnianych kościołów i pomników historii

  WYPRAWY
Dolny Śląsk jest bez wątpienia najbogatszym w zabytki regionem Polski. Dogodne położenie, żyzne ziemie i bogactwo minerałów sprzyjało tu rozwojowi miast i wsi, a co za tym idzie, stworzyły spuściznę, jaka - pomimo burzliwych dziejów - przetrwała do dziś. Nie wszystkie miejsca odzyskały blask, jednakże w połączeniu z otaczającym krajobrazem tworzą klimat tego regionu, który przyciąga turystów. Przed wami pierwsza propozycja trasy na wiosenną rozgrzewkę z mojego „Subiektywnego przewodnika motocyklowego po Polsce”.

Motocyklem po Wietnamie: Jak turysta [Dzień 14]

  WYPRAWY
Jest późna noc, ale jeszcze nie śpimy. Z zewnątrz dochodzą nas intensywne hałasy okrzyków i radości. - „Co tam się stało?” - pyta szybko Jacek unosząc głowę znad autobiografii Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden.

22.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Domek Publiczny [Dzień 13]

  WYPRAWY
Jacka wzrok chyba zbyt długo zawiesił się na dwóch sterczących piersiach, ciasno upchniętych w przymały stanik. Ja zamarłem w bezruchu, a mój wzrok utknął w tyłku drugiej dziewczyny, gdzieś pomiędzy lewym a prawym pośladkiem. Ta szybko złapała mnie za przedramię i oznajmiła, że mnie kocha.

21.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Wietnamczyk płakał jak sprzedawał [Dzień 12]

  WYPRAWY
W deszczowej aurze opuszczamy nasz Eden. Jak dobrze pójdzie to zrealizujemy dzisiaj nasz plan i dotrzemy do Sajgonu, od przeszło czterdziestu lat nazywanego zgodnie z przyjętą nową nazwą Ho Chi Minh. Dzisiaj los nie obył się ze mną delikatnie. -”Nie mogę zginąć w tak durny sposób! Ratunku! Zatrzymajcie się na moment!

20.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Eden [Dzień 11]

  WYPRAWY
- ”Czym podyktowana jest ta cena?”- otwieram szeroko oczy spoglądając na rachunek, który cztery sekundy wcześniej przyniosła mi ubrana w kusą miniówkę kelnerka.

19.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Jest git! [Dzień 10]

  WYPRAWY
Ale cudnie! Od rana jest cudnie! Słoneczko świeci, widoki pocztówkowe. Motorki jakoś się toczą i dają radę. Do Sajgonu pozostaje coraz mniej kilometrów. Zaczynam wierzyć, że naprawdę tam dojedziemy i za kilka dni uda nam się zrealizować nasz plan.

18.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Homo sum, humani nihil a me alienum puto* [Dzień 9]

  WYPRAWY
Podczas naszych wyjazdów do Azji zawsze pojawiają się jakieś anegdoty związane z czynnościami fizjologicznymi. Zauważyłem, że przez osiem poprzednich dni oszczędziłem wam tych szczegółów, ale że „te rzeczy” gatunek ludzki zawsze bawiły, a dzisiejszy dzień sam napisał scenariusz, więc proszę...

17.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Saper myli się tylko raz [Dzień 8]

  WYPRAWY
- „Czarny kabelek połączyć z czerwonym... Drugi czarny też... Pozostaje jeszcze zielony... hmmm, od czego jest zielony kabelek? Zazwyczaj od masy, ale w tych chińskich instalacjach w naszych motocyklach nie wszystko trzyma się logiki...” - mruczę pod nosem.

16.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Ogól ucho, miej swój styl… [Dzień 7]

  WYPRAWY
- „Jacek w pokoju mamy jakieś zwierzę!” - to pierwsze słowa które padają dzisiaj w naszym pokoju zaraz przed „dzień dobry”. - „Tak wiem. Słyszałem jak się tłukło w nocy. To chyba mysz, nie ma się czym przejmować.”- półprzytomnym, lekko skacowanym głosem odpowiada Jacek. - „Mysz nie przewraca butelek. A co jeśli to waran?” - „Rzeczywiście ta wietnamska wódka ci szkodzi, Kalinkiewicz.” - odpowiada Jacek niewzruszony zwierzęciem, które zrobiło nam bajzel na stole, i przewraca się na drugi bok, zapadając ponownie w sen.

15.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Z DONG HA DO HOI AN PRZEZ HUE* [Dzień 6]

  WYPRAWY
Kurcze, dzisiejszy dzień ciężko mi opisać. Nie dlatego, że opuściła mnie wena, lecz dlatego, że nasz dzień został zdominowany przez zwiedzanie a zazwyczaj im więcej zwiedzamy tym mniej robimy głupot, które warte są opisania. A już wiem, co opiszę! Jackowi sparaliżowało twarz. To było całkiem śmieszne. Kupiliśmy sobie na targowisku trzy rodzaje owoców: liczi, longany i jackfruit'y. Po którymś z nich Jacek dostał reakcji uczuleniowej tak silnej, że zesztywniała mu facjata.

14.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Skrzydełko czy nóżka? [Dzień 5]

  WYPRAWY
Aby zrekompensować sobie trudy podróży ostatnią noc spędziliśmy w czterogwiazdkowym hotelu, za który w odniesieniu do średniej światowej, zapłaciliśmy wyjątkowo niedużo. Podczas śniadania dosiada się do naszego stolika menedżerka restauracji, albo menedżerka hotelu. Nie jestem w stanie odczytać plakietki z jej stanowiskiem wpiętej w jej niewielką pierś i nie chcąc wyjść na zboka nie zamierzam się zbytnio na tym koncentrować).

13.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: CZY ZIEMIA KRĘCI SIĘ JESZCZE WOKÓŁ SŁOŃCA? [Dzień 4]

  WYPRAWY
Śpię w dwóch kurtkach, spodniach i grubych skarpetach przykryty cienką derką i szczękam zębami z zimna. W hotelu nie ma ogrzewania ani koców do przykrycia. O 4 nad ranem osiągam apogeum wychłodzenia. Determinacja i chęć przeżycia zrywa mnie z łóżka i latam po pokoju szukając czegokolwiek czym mógłbym się dodatkowo przykryć.

12.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Apetyt nie rośnie w miarę jedzenia [Dzień 3]

  WYPRAWY
Plan jest prosty, w dwa tygodnie przejechać cały Wietnam z północy na południe. Wylądowaliśmy w Hanoi, samolot powrotny mamy z Sajgonu, więc wyboru nie ma. Jako środek transportu wybraliśmy Hondy Win, kupione na miejscu motorowerki. Przed wami relacja z naszego trzeciego dnia podróży.

10.01.2018

Motocyklem po Wietnamie: Randka z przygodą [dzień 1 i 2]

  WYPRAWY
Adrian to podróżnik motocyklowy z krwi i kości. Od lat przemierza Świat na motocyklu, nawet, jeżeli jest w miejscach tak odległych od naszego kraju, że można dostać się do nich tylko samolotem. Zafascynowany Dalekim Wschodem. Nie unika samotnych wyjazdów, ale równie często jeździ po przygodę, tak jak i teraz, z przyjacielem Jackiem. Przed wami relacja z wyprawy do Wietnamu dzień po dniu, widziana jego oczami. Cel? Przejechać z Hanoi do Sajgonu na kupionych już na miejscu motocyklach małej pojemności. 3500 km w dwa tygodnie. Czas start.

28.12.2017

Motocyklem W Nieznane: Dookoła Polski 2017

2 WYPRAWY
Mówi się, że Polska to mało atrakcyjne miejsce dla motocyklistów, brakuje tu tras motocyklowych i generalnie wieje nudą. Prawdziwy globtroter powinien wyjechać daleko poza granice naszego kraju, bo tylko takie wycieczki pobudzają prawdziwie naszą motocyklową wyobraźnię… Nic bardziej mylnego! Polska to każdy rodzaj krajobrazu, piękna architektura, tygiel religii i kultur oraz ciekawi ludzie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przejechać dookoła jej granic.

archiwum

1  2  3    7

Wiadomości redakcji - motogen.pl

Katalog motocykli i skuterów 125 2017 - pobierz plik PDF

To już kolejna produkcja naszej redakcji. W najnowszym katalogu 125 znajdziecie większość motocykli i skuterów dostępnych na polskim rynku z cenami i podstawowymi danymi technicznymi.

więcej ›

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści