Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Forum Ogólne Techniki jazdy, wypadki Polska najgorszym piratem Unii Europejskiej Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu
Autor Wiadomość
the king is dead!

Skąd: WWA
Ilość wiadomości: 148
Dodano: 2009-06-23 11:27:27
Dziś na TVN24.pl podano taką informację. Polacy to piraci drogowi a gorzej jest tylko na Litwie.

Podsumowaniem tego krótkiego reportażu było założenie, źe moźe lepiej podnieść wiek, w którym można robić uprawnienia do jazdy motocyklem i że za taki stan odpowiada brawura i złe drogi.
Zgodzę się z tym ale uważam, że najostrzejsze przepisy nie pomogą jeżeli nie postawi się na wychowanie młodych osób w dobrym kierunku. Co wy na to?
Edytowany 2 razy (Ostatnio: 2009-06-23 11:54:05).
MOTOCYKL, A NIE MOTOR.
Bacia5

Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2009-09-26 20:48:56
Trudno przekonać młodych do spokojnej jazdy.A i nasze drogi daja dużo do myślnia.Kiedy mój syn pomyślał o scigaczu,najpierw zaproponowałam mu lekturę na you tube dot. wybadków,na razie pomogło:-).Przerażaja mnie informacje o smierci kumpli,ale nie zniechęca mnie to do 2 kółek.
Kryszak

Skąd: Rybnik
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2009-09-27 12:54:20
Moim skromnym zdaniem podniesienie wieku zdobywania uprawnien nic nie da. To nie zalezy od wieku, nie raz juz spotkalem np. 18-sto latków mądrzejszych i rozsądniejszych niz 25 czy 27 latki.
Wiekszy nacisk bym połozył na przeszkolenie młodych kierowców każdej kategorii. Oraz na stan techniczny pojazdow, ktore poruszaja sie na naszych dziurawych drogach.

Pozdrawiam!
"Bierz co możesz i nie oddawaj"
blazej

Skąd: Płock
Ilość wiadomości: 142
Dodano: 2009-09-27 13:33:28
nie może być inaczej jeżeli aby gdziekolwiek dojechać na czas trzeba zapierdalać bo albo roboty drogowe, zwężenia, wahadła, korki albo nie wiadomo co. Jak by były dobre drogi nikt by się nie śpieszył bo wyjeżdżając na autostradę wiadomo za ile się dojedzie i nie trzeba gnać. No chyba, że lubi się zapierdzalać ]:->
FZS 600 FAZER '03
aeRo

Skąd: Barwy Ścierwa
Ilość wiadomości: 257
Dodano: 2009-09-27 16:26:04
Błażej, tak to się nie da. W mentalności Polaków wyryte jest "zabij się a nie daj się". Będą zapierdalać i tak, teraz mają tylko wymówkę: że roboty drogowe, duży ruch, itp. Jakoś do mnie to nie trafia. Masz dojechać gdzieś na daną godzinę? Wyciągnij dupkę z pieleszy kilka minut wcześniej i zdążysz. Wyjeżdżasz na ostatnią chwilę i walnąłeś paciaka, albo wykasowała policja? Miej pretensje tylko do siebie, a nie całego świata wokół.
Może już robię się zgrzybiały, a może po prostu rozsądniejszy. Na pewno jednak podniesienie wieku w niczym nie pomoże dopóty, dopóki kurs na prawo jazdy będzie totalnym bagnem, olewką na wszystko, przygotowaniem do zdania egzaminu, a nie do jazdy, dopóki nie zmieni się mentalność, dopóki w końcu do ludzi coś nie dotrze. Tym sposobem produkuje się mięso armatnie, a nie świadome społeczeństwo. Brzmi co najmniej patetycznie, ale często dociera to do mózgownicy dopiero wtedy, gdy widzi się owy mózg rozchlapany na ulicy.
(...)
blazej

Skąd: Płock
Ilość wiadomości: 142
Dodano: 2009-09-28 08:59:10
wiesz aeRo można wyjechać wcześniej ale nigdy nie wiesz co cię zastanie na polskich drogach. Nie przewidzisz że jakiś idiota na głównych drogach zacznie coś robić - przykład z przed 2 miesięcy - środek tygodnia, rano i na głównej drodze wlotowej do wawy zaczęli wymieniać żarówki w lampach - zajęli jeden pas z dwóch i korek na godzinę. Albo jak zaczną malować pasy - jak by nocy na to nie mieli. Jak by drogi były porządne i mandaty wysokie nikt by nie zapierdalał bo by nie było potrzeby.
FZS 600 FAZER '03
blazej

Skąd: Płock
Ilość wiadomości: 142
Dodano: 2009-09-28 12:07:22
Masz racje Blazej, ale z Aero tez sie zgadzam - wiele osob funkcjonuje na ostatnia chwile i potem spieszy sie jadac na zlamanie karku. Na glupote ludzka nawet najlepsze drogi nie pomoga.


zawsze się znajdzie czarna owca. Jeździsz Kamila po wawie - zobacz, że tam gdzie jest porządna droga nikt nie goni tylko spokojnie jedzie - przykład Puławska przed Piasecznem - tylko nieliczni lecą na złamanie karku i zmieniają pasy jak oszalali. Większość jedzie spokojnie.
FZS 600 FAZER '03
jeszua

Skąd: ck krakoff
Ilość wiadomości: 363
Dodano: 2009-09-28 18:19:57
Wiekszy nacisk bym połozył na przeszkolenie młodych kierowców każdej kategorii. Oraz na stan techniczny pojazdow, ktore poruszaja sie na naszych dziurawych drogach.


o, i od tego właśnie miałem rozpocząć odpowiedź; właściwie na tym można zakończyć. podobnie jak samochody, tak i motocykle są prawie dla każdego - wyjąwszy osoby fizycznie niesprawne, albo psychicznie chore. kwestia tkwi w tym, że o ile naukę jazdy samochodami prowadzi się już znośnie (do ideału daleko, ale np. nie uczy się samego parkowania i na pamięć jednej trasy egzaminacyjnej...), o tyle szkolenie z techniki jazdy współczesnym motocyklem właściwie w tym kraju nie istnieje. to jak mają jeździć młodzi ludzie bez umiejętności (genetycznie uwarunkowanych nie ma) i praktyki, jeśli kończą kurs bez wiedzy jak hamować czy zakręcać motocyklem?

Zgodzę się z tym ale uważam, że najostrzejsze przepisy nie pomogą jeżeli nie postawi się na wychowanie młodych osób w dobrym kierunku. Co wy na to?


a ja się nie zgodzę. jest kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka - u nas niestety ta ostatnia bazuje na policyjnych raportach, a te pisane są "na odwal się" na jedno kopyto: prędkość i brawura. niedawno takie statystyki czytałem: nie było w ogóle przyczyn wypadków takich jak zły stan nawierzchni, zły profil zakrętu, niewidoczne skrzyżowanie lub oznakowanie, itp. a ile razy każdemu z nas robi się ciepło podczas jazdy, jak nagle na środku winkla wpada w dziury albo na wyboje? i wcale nie potrzeba wielkiej prędkości, żeby w takiej sytuacji zakończyć na drzewie - idę o zakład, że przypadek znalazłby się w statystyce jako "niedostosowanie prędkości" :P
jest źle, ale od samego gadania o tym i szukania kozłów ofiarnych nic się nie zmieni - vide słynna kwestia poprawy naszego bezpieczeństwa przez palenie świateł cały rok, jakoś zmian na lepsze nie widać :P

Kiedy mój syn pomyślał o scigaczu,najpierw zaproponowałam mu lekturę na you tube dot. wybadków,na razie pomogło:-)


zamiast syna straszyć, zadbaj o jego umiejętności. poszukaj dobrej szkoły nauki jazdy, niech instruktor pokaże mu, jak wiele trzeba umieć do bezpiecznej jazdy po drogach. po kursie na prawko może jakieś kursy doszkalające? samą groźbą na długo nic nie wskórasz - lepiej zadbać, żeby wiedział co robi i umiał robić to tak, żeby bawić się w motocyklizm bezpiecznie

prawda jest taka, że znajduje się tematy zastępcze: zamiast porządnych dróg - zakazy wyprzedzania i wysepki, że niby poprawią bezpieczeństwo jak się nie będzie dało wykonywać takiego groźnego manewru wyprzedzania. normalnie jak to widzę, to tylko z jednym mam skojarzenie: locomotive act :P

zrobiłem sobie ostatnio urlop na motocyklu, w polsce. i powiem po paru kkm w siodle: wcale się nie dziwię ilości wypadków (są faktem, w przeciwieństwie do uproszczonych i fikcyjnych przyczyn) na naszych drogach, nie ma bowiem dymu bez ognia. i tylko im szybciej osoby odpowiedzialne to zrozumieją, tym prędzej zaczną likwidować przyczyny, a nie skutki
jsz
the king is dead!

Skąd: WWA
Ilość wiadomości: 148
Dodano: 2009-09-29 15:47:14
Sam powiedziałeś: nie strasz bo się zesrasz. Zgodze się ze wszystkim co tu powiedziałeś ale jednak wychowanie w domu ma krytyczne znaczenie. Jak rodzic będzie wyprzedzał na trzeciego, zajeżdżał drogę, przekraczał bardzo nadmiernie prędkość, to gwarantuje że w większości przypadków, młody kierowca będzie robił tak jak tatuś czy mamusia.

A co do tego co powiedział błażej.

Miałem okazję pojeździć samochodem (PROWADZĄC GO) po europejskich autostradach wliczająć w to Niemcy, Austrię, Włochy, Czechy i Słowację. Najważniejsze są trzy pierwsze kraje, gdzie większość ludzi wiedząc, że dojedzie w określonym czasie do celu, wcale się nie śpieszy. Dotyczy to też Niemeic gdzie na niektórych odcinkach drogi można jechać naprawdę szybko.

A że Polska to zaścianek i rzadko który urzędas był za granicą samochodem (co prowadzi do pewnych przemyśleń) to stawia fotoradar, wysepkę i kolejne światła zamiast podnieść jakość drogi.
MOTOCYKL, A NIE MOTOR.
the king is dead!

Skąd: WWA
Ilość wiadomości: 148
Dodano: 2009-09-30 11:35:23
Fajnie. Będzie więcej hajsu na ofiary wypadków złego stanu dróg...
MOTOCYKL, A NIE MOTOR.
alakam1

Ilość wiadomości: 10
Dodano: 2012-10-07 09:37:43
Taka prawda... Polacy tgo straszne chamy na drodze. Ale Włosi są gorsi moim zdaniem...
giorgio

Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2013-04-12 16:53:06
Dużo nam brakuje do czołówki europejskiej pod wzgledem kultury na drodze. 
rka

Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2014-02-20 19:37:07
Ale czemu najgorszym może najlepszym :)
gruntowy

Ilość wiadomości: 13
Dodano: 2015-06-10 19:22:26
Kolejny miarodajny artykuł od TVNu....
uwierzą w niego tylko Ci, co całe życie siedzą przed TV i dupy poza cebulandię nie ruszyli. 

Gorszą kulturą jazdy odznaczają się chociażby Włosi i generalnie osoby żyjące nad Morzem Śródziemnym.
Nie wiem z czego to wynika, ale osobiście bałbym się jeździć po miastach tam położonych
aleks

Ilość wiadomości: 6
Dodano: 2015-07-08 10:52:29
Dlatego pozbyłem się telewizora heh
igornowacki

Skąd: Poznań
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2016-01-26 14:55:53
No niestety to prawda, że my - polacy - bardzo źle zachowujemy się na drodze. Brak nam podstawowej wyobraźni, która w odpowiednim momencie powie stop. Jeżdżąc po niemieckim autostradach widać różnicę momentalnie.. nie mówiąc już o skandynawii.. dla tych, którzy chcieliby zobaczyć jak jeżdżą polacy zapraszam do obejrzenia tych filmów
dynamical

Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2016-10-12 08:54:41
No co by nie powiedzieć to jest dużo piratów, ale jak dla mnie to nie jest jeszcze takie przestępstwo. Sam jeżdże dość szybko. Problemem jest jednak to, że często ludziom kompletnie brak wyobraźni, a z tym sie już nic nie da poradzić...

__________________
Rekomenduję samochód Mazda 2. Odwiedź salon w Bytomiu: http://mazda-dealer-bytom.pl/mazda-6/ 
Martusia1206
Gość
Dodano: 2016-12-12 11:35:13
Aż taka tragedia w Polsce? Co niby u nas najtrudniej zdać prawo jazdy!! Co się dzieje na tym świecie..
Odpowiedz
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści