Pierwsze słoneczne i ciepłe dni lutego 2019 powodują, że na ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety, media już zdążyło obiec kilka informacji o wypadkach śmiertelnych z udziałem użytkowników jednośladów. Co zrobić aby bezpiecznie rozpocząć sezon?
Zepsute ssanie w motocyklu może być przyczyną utrudnionego rozruchu silnika, szczególnie w chłodne dni. W jaki sposób możemy zdiagnozować zepsute urządzenie rozruchowe?
Na portalu ogłoszeniowym wystawiono świetny motocykl. Model jaki poszukujesz, cena konkurencyjna, zdjęcia piękne – nie ma się do czego przyczepić. Jedyny minus, to odległość – sprzęt znajduje się klilkaset km od ciebie. Jak zdalnie sprawdzić jego historię?
Jaki kask na quada wybrać? Czy są specjalne, dedykowane kaski do quadów? Czy kask na quada różni się czymś o kasku motocyklowego? Na te i inne pytania postaramy się krótko odpowiedzieć niniejszym artykułem.
Kufry motocyklowe to jeden z najlepszych pomysłów na transport bagażu motocyklem. Zapewniają dużą szczelność, większą ochronę przed złodziejami niż torba przypięta linkami, są też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Funkcję rozrusznika motocyklowego spełnia silnik elektryczny o poborze prądu rzędu 100A, połączony z wałem korbowym za pomocą kilku przekładni zwiększających siłę (spotykane są także łańcuchy) oraz sprzęgła jednokierunkowego.
Skuter jest idealnym pomysłem na skuteczny przejazd przez miasto; szybko, sprawnie, bezproblemowo. Tylko w jaki sposób wybrać odpowiedni? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy na co zwrócilibyśmy uwagę...
Kask jest najważniejszym akcesorium motocyklowym i jedynym elementem ubioru motocyklisty wymaganym przez prawo. Ważne jest, żeby dobrać kask najlepiej jak to tylko możliwe – i nie chodzi tutaj wcale o jego malowanie czy styl zgrany z motocyklem, a o zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
Naładowany akumulator wsadzacie do motocykla. Przekręcacie kluczyk i poza gasnącymi kontrolkami brak jakiejkolwiek reakcji. Przecież przed chwilą miał 13,6V co się stało?
Prezentujemy kolejny materiał będący odpowiedzią na dużą ilość prywatnych pytań zadawanych na naszym profilu na FB – tym razem pod lupę bierzemy zakup butów motocyklowych.
Kupujesz motocykl używany. Jego stan jest satysfakcjonujący, sprzedawca zachwala go jako świetny. Ma ślicznie zachowany lakier, nowy akumulator, nieduży przebieg. Jedyny minus – tylna opona zdarta, przednia jakaś taka popękana. To nic. Kupujesz i… zaczynasz kombinować.
Prawidłowa wielkość rękawic motocyklowych jest kluczowa dla komfortowego prowadzenia motocykla. Za ciasne będą uprzykrzać jazdę, uniemożliwiać dobre odczuwanie osprzętu kierownicy a także powodować drętwienie dłoni. Zbyt luźne spowodują poślizg ręki, podwiewanie czy brak stabilności chwytu. Jak zatem dobrze dobrać rozmiar rękawicy? Już podpowiadamy...
Zdajecie prawo jazdy, kupujecie swój pierwszy, poważny motocykl i stajecie przed problemem: gdzie kupić do niego części? Oczywiście Yamaha YZF-R1 jest tylko przykładem - możecie tutaj wpisać markę dowolnego motocykla z Europy czy Japonii.
Z racji dużej liczby pytań dotyczących mechaniki motocykla WSK 125 napływających na nasze skrzynki mailowe i facebookowe, postanowiliśmy zawrzeć dostępną szerzej wiedzę w jednym artykule.
Obiegowa opinia krążąca po świecie jest taka, że ceny motocykli używanych zmieniają się w zależności od pory roku. Czy tak jest naprawdę? Czy rzeczywiście lepiej kupić motocykl jesienią, a sprzedać go na wiosnę?
Dobra tam, na wiosnę się zrobi, się załatwi, się naprawi. Koniec sezonu trzeba maksymalnie wykorzystać, się zrobi na wiosnę - myślałem. Potem zmądrzałem.
Dowód rejestracyjny w motocyklu stracić niestety bardzo łatwo. Wystarczy drobna modyfikacja, nowy wydech, akcesorium bez homologacji. Przypominamy za co policjant może zatrzymać nam dokument.
Kiedy twój motocykl jest już serwisowo zaopiekowany, ma świeży olej i sprawdzony każdy zakamarek, warto zadbać o niego do końca zimy, tak by z początkiem sezonu był gotowy do drogi.
Jak się zachować na miejscu wypadku? Co zrobić w tak stresującej sytuacji? Kiedy zabrać pojazdy, a kiedy zostawić? Oto odpowiedzi na te i kilka innych pytań.
Skończyłeś kurs prawa jazdy, zdałeś egzamin wewnętrzny, pozostaje zapisać się na egzamin państwowy. Najpierw teoretyczny, później praktyczny. Chcesz zdać jak najszybciej, to oczywiste, jednak czasem trzeba poczekać. Czekać, ale ile?