Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

15.11.2018

Jaki skuter bez prawa jazdy? Szybki przegląd możliwości

  PORADY
Skutery, jako lekarstwo na nudę i miejskie korki, przeżywają obecnie skokowy wzrost popularności. Jaki rodzaj skutera można prowadzić bez posiadania jakiegokolwiek prawa jazdy? Szczegółowo odpowiadamy.

14.11.2018

Co zrobić przed zimowaniem motocykla? Lista 10 czynności

  PORADY
Co zrobić z motocyklem po zakończeniu sezonu? Zwróciliśmy się do ekspertów – chcieliśmy wiedzieć co robią, by ich motocykle na wiosnę startowały z półobrotu i były natychmiast gotowe do drogi.

07.11.2018

Jak dopasować motocykl do wzrostu

2 PORADY
Motocykle, niejako z założenia, nie są zbyt wygodnymi pojazdami, zwłaszcza jeżeli uwzględnimy kąty wygody z normy DIN. Wynika to z tego, że takie elementy jak kierownica, siedzenie czy podnóżki są zamontowane często bez możliwości ich regulacji. Na szczęście istnieją sposoby na poprawienie komfortu jazdy na motocyklu.

22.10.2018

Jaki olej do dwusuwów? (motorower, skuter, motocykl)

  PORADY
Specjaliści z firm petrochemicznych pracują nad olejami, które pozwalają nam cieszyć się dobrodziejstwami dwusuwów, jednocześnie nie zatruwając środowiska. Zobaczmy, jakie zadania ma przed sobą olej do silnika 2T i czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze.

18.10.2018

Niezapłacony podatek 2% od kupna motocykla. Jaka kara?

  PORADY
Podatek 2% od kupna motocykla trzeba zapłacić w ciągu 14 dni od transakcji. Musi go uregulować kupujący, składając uprzednio deklarację od czynności cywilnoprawnych PCC-3. Jaka kara grozi za niedopełnienie tego obowiązku?

09.10.2018

Motocykle trójkołowe na kategorię B. 7 sprzętów dla kierowców aut

1 PORADY
Jeśli masz prawo jazdy dłużej niż 3 lata, możesz śmiało wsiadać na jeden z tych 7 trójkołowców. Jest w czym wybierać – ceny wahają się od 32 do prawie 200 tys. zł.

08.10.2018

Serwis motocykla jesienią - pięć wyraźnych korzyści!

  PORADY
Motocykl trzeba przygotować do sezonu. Dlatego na wiosnę serwisy motocyklowe przeżywają oblężenie. Czy zrobienie serwisu 4 miesiące wcześniej dużo zmienia? Finansowo na pewno dużo ....

Jakie funkcje spełnia olej silnikowy?

  PORADY
Olej silnikowy to jedna z najważniejszych „części” eksploatacyjnych każdego silnika. Od tego jakiej jakości jest ta mieszanina oleju bazowego i dodatków uszlachetniających zależy czy praca silnika będzie dynamiczna, trwała i bezawaryjna. Większość osób zapytanych o to, po co w silniku jest olej, bez mrugnięcia okiem odpowie – do zminimalizowania tarcia między jego ruchomymi elementami. Tak, jest to jego główna funkcja, ale wiecie jakie inne jeszcze funkcje pełni olej silnikowy? Nie? Przeczytajcie ten artykuł, a to się zmieni.

05.10.2018

Jak sprzedać motocykl, czyli jak napisać ogłoszenie sprzedaży motocykla?

  PORADY
Nadeszła jesień. Jedni z nas cały czas nawijają kilometry na koła swoich motocykli, inni już przesiedli się do samochodów, albo innych, zastępczych środków transportu. Nieważne jednak do której grupy się zaliczasz, bo właśnie teraz każdy z nas zaczyna powoli myśleć o przyszłym sezonie. A może zmienić motocykl? Może kupić coś nowego na nowy sezon? No tak, ale trzeba sprzedać pojazd, który teraz posiadamy. No właśnie, jak to zrobić, by sprzedaż odbyła się szybko i bezproblemowo.

01.10.2018

Naprawa kasków motocyklowych - czy warto?

  PORADY
Kask motocyklowy to kluczowy element odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo na motocyklu. Czy naprawa kasków motocyklowych ma sens i czy jest bezpieczna?

Motocykl dla kobiety - przegląd rynku [Yamaha]

  PORADY
Drobna budowa większości kobiet sprawia, że duża część motocykli, szczególnie na początku ich przygody z jednośladami, wydaje się im zbyt ciężka, za duża i trudna do opanowania. O ile niemal każdy facet bez problemu poradzi sobie np. z turystykiem rozmiaru FJR1300, o tyle filigranowe kobiety mogą mieć z tym problem.

29.09.2018

Oryginał czy przeróbka - co zrobić ze starego motocykla?

1 PORADY
Posiadacie kilku- kilkunastoletni motocykl. Przez ten okres poprzedni właściciele zmienili w nim wydech, kierunkowskazy, dołożyli kilka akcesoriów co w swoich czasach miało podnieść jego wartość przede wszystkim wizualną – dzisiaj przeróbki kłują w oczy i prędzej świadczą o powypadkowości pojazdu, niż celowych zmianach. Przykładem może być np. Yamaha XJR1200 z początków produkcji.

31.08.2018

Motocykl/skuter trzykołowy? Dlaczego trójkołowiec - na przykładzie Nikena i Tricity

1 PORADY
Prezentując Nikkena Yamaha stworzyła pierwszy w historii pojazd, który śmiało możemy określić mianem motocykla trójkołowego. To drugi po Tricity 125 pojazd producenta z systemem dwóch kół z przodu. Czy takie konstrukcje mają przewagę względem pojazdów tradycyjnych i czy w ogóle ich produkcja ma sens?

Skuter czy motocykl do miasta? Aprilia vs Piaggio

  PORADY
Czy do miasta lepiej nada się skuter, czy może motocykl? Obie konstrukcje mają swoje plusy, ale także też kilka wad. Zobaczmy co w obu kategoriach zaproponuje nam zadziorna Aprilia i stylowe Piaggio.

16.08.2018

Jak najlepiej umyć motocykl - podpowiadamy

  PORADY
Kilka praktycznych uwag w jaki sposób umyć motocykl tak, aby nie narazić go na uszkodzenie podzespołów oraz powłok lakierniczych.

14.08.2018

Jakim motocyklem na kat.B – czyli 125 na samochodowe prawo jazdy

  PORADY
Od 24 sierpnia 2014 roku nowelizacja przepisów o ruchu drogowym umożliwia poruszanie się motocyklem o pojemności do 125 ccm przez osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B dłużej niż trzy lata. Czy na motor o pojemności silnika 125 trzeba mieć w ogóle prawo jazdy? Jakie warunki musi spełniać kierowca oraz czy każdą 125-tką można jeździć nie narażając się na konsekwencje prawne?

13.07.2018

Honda CB300R czy Honda Monkey - która lepsza na miasto?

  PORADY
Chcesz kupić motocykl na miasto, ale nie bardzo wiesz jaki? Michał i Bartek, w pięknych okolicznościach gdańskiej starówki, zastanawiają się nad miejskimi zaletami Hond Monkey i CB300R. Każda z nich ma coś w sobie, każda z nich jest nietuzinkowa. Którą wybiorą?

11.07.2018

Jak przygotować motocykl do jazdy - na przykładzie CB300R

  PORADY
Wsiadasz na motocykl i ruszasz… Tak jest najczęściej, ale to wcale nie jest dobre przyzwyczajenie. Doświadczony motocyklista nie zawierzy niesprawdzonej maszynie. Oto kilka obowiązkowych punktów, które należy sprawdzić przed ruszeniem – nie tylko w podróż, ale w ogóle z miejsca.

26.06.2018

Oznaczenia motocyklowego oleju silnikowego - co oznaczają liczby i litery i jak je odczytać?

  PORADY
Symbole na butelce oleju motocyklowego stanowią dla ciebie zagadkę? Nie masz pojęcia co to jest 10W, o co chodzi z lepkością, o której wszyscy mówią? Nie masz pojęcia czym różni się oznaczenie MB od MA i co znaczy symbol SL? W takim razie ten artykuł jest zdecydowanie dla ciebie!

25.06.2018

Jak wyregulować sprzęgło w motocyklu, jaki powinien być prawidłowy luz na dźwigni sprzęgła?

  PORADY
Prawidłowa regulacja luzu na dźwigni sprzęgła często sprawia problem początkującym, ale czasem też bardziej zaawansowanym motocyklistom. Jaki powinien być luz na tej dźwigni, aby mechaniczne sprzęgło pracowało najsprawniej?

archiwum

1    3  4  5 
...
14   18

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści