Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

24.02.2009

Regulacja zaworów motocyklowych

1 PORADY
W motocyklach temat zaworów pojawia się zdecydowanie częściej, niż w samochodach. Rzadko kiedy spotkamy hydrauliczne kasatory luzu zaworowego (w wysokoobrotowych silnikach nie zdają egzaminu), dlatego jego regulacja jest konieczna co jakiś czas. Wartość kasatora jest zazwyczaj dokładnie określona w

17.02.2009

Poradnik dla początkującego motocyklisty – off road

5 PORADY
Co takiego jest w motocyklach terenowych, że coraz więcej osób sprzedaje swoje szosowe maszyny i rozpoczyna zabawę z off roadem? Czy wizja ciągłych przewrotek, wszechobecnego brudu i niesamowitego zmęczenia jest aż tak pociągająca?

18.01.2009

Jak kupić kombinezon? Kompendium wiedzy

21 PORADY
Kupiłeś motocykl i stoisz przed wyborem swojego pierwszego kombinezonu? Z pewnością nie wiesz jeszcze w co warto zainwestować, na czym można zaoszczędzić, a na czym wręcz nie wolno. W tym artykule postaram się poruszyć wszystkie kwestie związane z wyborem ubioru motocyklowego.

14.01.2009

Od lansera do stuntera, cz.2 – duża zębatka, czyli z wizytą w pizzeri

6 PORADY
W poprzedniej części pisaliśmy o możliwości zabezpieczenia motocykla przed konsekwencjami upadków. Jednak, jak powszechnie wiadomo, nie jest to jedyna przeróbka ułatwiająca życie potencjalnego stuntera…

09.01.2009

Jak rozpocząć motocyklową karierę na torze wyścigowym?

  PORADY
Z roku na rok na ulicach naszego kraju zwiększa się liczba motocyklistów. Naturalnym skutkiem tego stanu rzeczy jest zwiększone zainteresowanie sportami motocyklowymi, w tym także wyścigami szosowymi.

12.12.2008

Rejestracja motocykla – jak się z nią uporać bez bólu głowy?

27 PORADY
Rejestracja motocykla to czynność wymagająca dużej dawki cierpliwości, wcześniejszego przygotowania odpowiednich dokumentów oraz wyłożenia określonej sumy pieniężnej. Poniższy poradnik pomoże zaoszczędzić czas i zachować w nienaruszonym stanie nerwy nabywcy motocykla, dokonującego ogółu czynn

03.12.2008

Zimowanie motocykla

1 PORADY
Sezon ma się definitywnie ku końcowi, coraz mniej motocykli na ulicach. Za każdym razem, gdy zbliża się zima, na forach internetowych pojawiają się pytania, co zrobić żeby nasz motocykl na wiosnę bezproblemowo funkcjonował. Mówiąc krótko, jak przezimować maszynę?

02.12.2008

Potyczki z gumą, czyli samodzielna zmiana oraz dobór opon w motocyklu terenowym

  PORADY
Żywot Twoich opon dobiega końca? Zastanawiasz się gdzie jest najbliższa wulkanizacja, w której zmieniają motocyklowe gumy? Nie warto tracić czasu na szukanie oraz pieniędzy na zlecanie komuś wymiany opon. Można zrobić to samemu w domu bądź w garażu. Jak? Postaram się wyjaśnić wszystko krok po kroku.

25.11.2008

Czyszczenie i regulacja gaźnika motocyklowego

10 PORADY
Problemy z pracą silnika w motocyklach zasilanych gaźnikami są, niestety, częste. Dławienie się przy określonych obrotach, problemy z rozruchem, niestabilne obroty, strzelanie w wydech lub w dolot to objawy sugerujące, że już czas zajrzeć do układu zasilania.

19.11.2008

Przygotowanie motocykla terenowego do jazdy

1 PORADY
Ostatnio, w naszym kraju, moda na dwa koła zatacza coraz szersze kręgi. Co za tym idzie, z każdym rokiem przybywa również fanów motocykli terenowych. Często, zafascynowani offroadowymi potyczkami, ludzie nie są do końca świadomi pewnych kwestii. Dotyczą one wyboru odpowiedniego dla siebie motocykla

03.11.2008

Od lansera do stuntera, cz.1 - Klatka na silnik

  PORADY
Setki filmików wyklikanych w Internecie, pokazy oglądane ze szczęką na poziomie gleby, pierwsze nieudolne próby oderwania przedniego koła od ziemi… Tak właśnie w niejednym z nas rodzi się pasja jazdy na jednym kole. Pasja, która od samego początku stawia szereg wymagań – tak wobec samego motocyklist

30.10.2008

Wymiana sprzęgła motocyklowego

2 PORADY
Pierwszym objawem awarii sprzęgła jest poślizg przy wyższych obrotach. Obroty rosną, a prędkość się nie zmienia. Po pojawieniu się tych symptomów w krótkim czasie może dojść do kompletnego spalenia tarcz sprzęgła.

21.10.2008

Ustawienie zawieszenia motocyklowego

5 PORADY
Dawniej, nikt nie słyszał o regulacji zawieszenia. Przed wojną motocyklista miał zaledwie dwie sprężyny zamiast gazowego Ohlinsa i co najwyżej „trapez” z przodu zamiast widelca upside - down. Taki motocykl od razu określano terenowym, a kierowca zmuszony był pamiętać o smarowaniu „maszynerii” popraw

06.08.2008

Czy można zarejestrować 125-tkę na 50-tkę? Czyli Polska krajem paradoksów...

1 PORADY
Czy można w Polsce legalnie poruszać się na przykład motocyklem o pojemności 125cm³ zarejestrowanym na motorower, czyli na pojemność 50cm³? Zgodnie z prawem nie można. Co innego wynika z postanowienia Prokuratury Rejonowej w Dzierżonowie. Według tęgich, prokuratorskich umysłów wynika, że jak najbard

01.05.2008

Jazda motocyklem na jednym kole - jak zrobić wheelie?

8 PORADY
Jeśli chcesz się bawić w stunt to po pierwsze i najważniejsze musisz nauczyć się podstawowego triku, czyli jazdy na jednym, tylnym kole. To jest jak kamień węgielny i węgiel kamienny zarazem, bo jest podstawą i drogą wyjściową do innych trików.

25.04.2008

Wymiana oleju i uszczelniaczy w przednim zawieszeniu

  PORADY
Olej w zawieszeniu przednim, szczególnie w sportowych motocyklach, to rzecz często zaniedbywana. Dopiero, kiedy zamiast tłumienia pojawi się sprężynowanie, zaczynamy szukać przyczyn. Równie ważne co stan oleju są uszczelniacze.

02.04.2008

Przygotowanie motocykla do sezonu letniego

2 PORADY
Przychodzi wiosna, pod naszymi oknami co chwilę przejeżdżają obudzone ze snu zimowego motocykle. Do naszych zazdrosnych uszu dobiegają dźwięki siników różnych typów „rumaków”. A my siedzimy w domu, plując sobie w brodę że nasz motocykl stoi w garażu.

28.03.2008

Naprawa zerwanego gwintu

6 PORADY
W motocyklach japońskich (choć nie tylko) często spotykamy się z problem jakim jest urwanie gwintu. Najczęstszą przyczyną takiej usterki jest brak odpowiednich narzędzi, jak klucze dynamometryczne, ale także mała wprawa samodzielnie naprawiających swoje pojazdy motocyklistów.

25.03.2008

Motocykl w sprawnych rękach - cała prawda o ASO

  PORADY
Serwisanci motocyklowi powinni zabiegać o swoje nieustanne dokształcanie w zakresie wszelkich nowości technicznych oraz umiejętności ich obsługi i naprawy. Czy to wystarczy, aby uwierzyć hasłom reklamowym wynoszącym markę serwisów sieci dealerskich na piedestały? O co pytać i na co zwracać uwagę pod

08.03.2008

Motocyklowe FAQ - wszystko o czym chciałbyś wiedzieć

  PORADY
Przed Wami zbiór podstawowych pytań i odpowiedzi, podanych w możliwie prosty i zrozumiały sposób.

archiwum

1    3
...
12  13  14    14

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści