Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

20.01.2016

Jaki pakiet assistance do ubezpieczenia OC - darmowy czy płatny?

2 PORADY
Większość towarzystw ubezpieczeniowych w ramach zawieranej umowy OC, dołącza podstawowy pakiet Assistance. W założeniu ma on pokrywać koszty drobnej naprawy na miejscu, holowanie do najbliższego serwisu lub miejsca zamieszkania. Czy tak rzeczywiście się dzieje? Na co zwracać uwagę przy zawarciu umowy, aby pakiet Assistance był naprawdę darmowy?

22.12.2015

Jak zakolcować opony w motocyklu?

  PORADY
Jest końcówka grudnia, a za oknem niemalże wiosenna pogoda. Meteorolodzy jednak zgodnie twierdzą, że zima przyjdzie i my motocykliści musimy wówczas być przygotowani by w pełni wykorzystać jej potencjał. W poniższym materiale prezentujemy sposób na zakolcowanie motocyklowych opon.

16.12.2015

BMW Financial Services… czyli jak zostać właścicielem motocykla w kilku szybkich krokach

  SPONSOROWANE BIZNES PORADY
Zastanawiasz się, czy stać Cię na kupno nowego motocykla BMW? Jeśli jesteś w stanie w swym budżecie miesięcznym przeznaczyć na ten cel trzycyfrową kwotę, to pozbądź się wątpliwości i wykonaj pierwszy krok!

15.12.2015

Jak wygląda likwidacja szkody z OC poszkodowanego?

  PORADY
W listopadzie ostatnie z 8 towarzystw ubezpieczeniowych, które w marcu zobowiązały się do wprowadzenia systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, wdrożyło usługę dla swoich klientów. O BLS było głośno już od momentu wprowadzenia tej usługi w kwietniu 2015, głównie za sprawą prognoz analityków przewidujących wzrost o ponad 50 proc. czy nawet 100 proc. wartości składki. Od kwietnia składki faktycznie podrożały, głównie jednak w skutek wprowadzenia wytycznych KNF- w efekcie, odszkodowania są wypłacane szybciej i w wysokości adekwatnej do szkody.

10 propozycji prezentów dla motocyklisty

1 PORADY
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc to ostatni dzwonek by zamówić prezenty. Jeżeli chcecie obdarować motocyklistę, a nie macie jeszcze pomysłu, to zebraliśmy kilka propozycji, które mogą okazać się przydatne.

07.12.2015

KONKURS CASTROL i PROJEKT MIASTO ROZSTRZYGNIĘTY

  PORADY
Przez ostatni miesiąc badaliśmy pod różnymi kątami aspekty użytkowego zastosowania jednośladów. Ponieważ jest późna jesień – czyli czas, który z pewnością został wymyślony w opozycji do jednośladów – nasze przemyślenia były różne. Teraz Twoja kolej. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i powiedz, za co kochasz swój motocykl bądź skuter? Walcz o nagrody ufundowane przez firmę Castrol!

06.12.2015

PROJEKT MIASTO #4: Miłość jest ślepa – za co kochacie motocykle?

1 PORADY
Jest późny listopad, a spora część z Was nadal przemieszcza się jednośladami. Dlaczego? Jest pewien racjonalny poziom uzasadnienia tego zjawiska, ale ważniejszy jest ten emocjonalny, ten który sprawia, że bez względu na wszystko kochacie to co robicie z całego serca.

04.12.2015

Obóz kondycyjny dla motocyklistów i nie tylko, Poddąbie 28.12.2015 – 03.01.2016

  PORADY
Zima w naszym pięknym kraju to niestety taki okres, że raczej na motocyklu się nie jeździ. Formę jednak trzymać trzeba, by do kolejnego sezonu przystąpić w pełni przygotowanym. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, a na wiosnę chcesz być dobrze wytrenowany by uprawiać turystykę motocyklową, bądź zamierzasz startować w zawodach na torach asfaltowych, lub motocrossowych to ten obóz jest dla Ciebie!

Motocykl używany – jak przygotować się do zakupu

7 PORADY
Idzie zima, a to dobry czas by zacząć myśleć o zakupie swojego wymarzonego sprzętu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego motocykla?

30.11.2015

Jedyny w polskim internecie: pobierz Katalog motocykli i skuterów 125

2 PREZENTACJE PORADY
Przedstawiamy Wam jedyną taką publikację w polskim Internecie. W jednym miejscu zgromadziliśmy 120 dostępnych w polskich salonach jednośladów klasy 125, tych, na których można od sierpnia ub. r. jeździć z prawem jazdy kat. B.

25.11.2015

Jak przygotować motocykl do zimowej przerwy

1 PORADY AKCESORIA SPONSOROWANE
Późna jesień nieuchronnie zapowiada koniec sezonu motocyklowego. Jednak zanim wstawimy go do garażu, warto wykonać kilka czynności konserwująco-pielęgnacyjnych.

20.11.2015

PROJEKT MIASTO #3: Płać i płacz – koszty eksploatacyjne

11 PORADY PROJEKT MIASTO
Komfort kosztuje i basta! Nie zaskoczyło nas, że utrzymanie samochodu zeżre najwięcej budżetu domowego, a przemieszczanie się autobusem będzie najtańsze. Tak naprawdę byliśmy ciekawi, ile realnie zapłacimy za użytkowe poruszanie się motocyklem i skuterem.

13.11.2015

PROJEKT MIASTO #2: Miejski koszmar - parkowanie

10 PORADY PROJEKT MIASTO
Parkowanie to nieodłączny element poruszania się po mieście. Włodarze jednak konsekwentnie utrudniają kierowcom ten element dążąc do wyrzucenia z aglomeracji samochodów. Niby to mądre, ale na jakiej podstawie uzurpują sobie do tego prawo, skoro nie dają żadnej alternatywy? Zero przywilejów dla jednośladów, które za poruszanie się bus-pasami zapłacą mandat, ścieżki rowerowe skonstruowane, tak jakby je wytyczał je architekt po zawodówce i co gorsza pod wpływem oraz komunikacja miejska, o której powiedzieć „beznadzieja”, to w zasadzie jakby ją pochwalić.

12.11.2015

Historia Zołzy, czyli jak z Kawasaki Z400 zrobiłem scramblera (cz. III)

  PREZENTACJE NA KAŻDY TEMAT PORADY
Chwilowa moda, chęć wybicia się ponad identyczną masówkę czy niedzielny lans po mieście - złośliwi mogą wymieniać wiele przyziemnych powodów, skąd ostatnio coraz więcej przerobionych motocykli pojawia się na naszych drogach. Oto druga część historii Zołzy. Poniższe połączenie artykułu i workbloga nie ma na celu objaśnienia, czym jest cafe racer, przerabianie motocykli ani nie jest uniwersalną receptą na udany projekt wymarzonych dwóch kół. To raczej opowieść o jednym motocyklu, który może dla jednych stanie się bodźcem do tego, aby samemu coś stworzyć, a innym odpowie na najbardziej typowe, nurtujące początkujących pytania.

Warsztat TRW: Jak dobrać tarcze hamulcowe

  PORADY
Tarcze hamulcowe w motocyklach to jeden z elementów, do których powinniśmy przywiązywać dużą wagę. Muszą dobrze współpracować z klockami, by skutecznie hamować. Muszą efektywnie oddawać ciepło, które wytwarza się podczas hamowania. Muszą być odporne na ścieranie, by służyć jak najdłużej. I wreszcie – dla wielu motocyklistów to bardzo ważne – powinny efektownie wyglądać, są bowiem najbardziej rzucającym się w oczy elementem układu hamulcowego.

06.11.2015

PROJEKT MIASTO #1- zmierzyliśmy czas dojazdu do pracy, wszystko wyszło inaczej niż zakładaliśmy

6 PORADY PROJEKT MIASTO
Zadanie było proste Kuba i Maciek mieli napisać kilka słów o zaletach jazdy jednośladem w korkach, z produktami Castrola w tle. Kuba zlał temat i naraził się większości grup społecznych, a Maciek wspomniał o produktach tak wiele razy, że Castrol strzelił focha. W związku z czym zamiast bonów świątecznych, dostaną na święta co najwyżej wymówienia. A teraz czas rozpocząć weekend...Wasze zdrowie!

Historia Zołzy, czyli jak z Kawasaki Z400 zrobiłem scramblera (cz. II)

  PREZENTACJE PO GODZINACH PORADY
Chwilowa moda, chęć wybicia się ponad identyczną masówkę czy niedzielny lans po mieście - złośliwi mogą wymieniać wiele przyziemnych powodów, skąd ostatnio coraz więcej przerobionych motocykli pojawia się na naszych drogach. Oto druga część historii Zołzy. Poniższe połączenie artykułu i workbloga nie ma na celu objaśnienia, czym jest cafe racer, przerabianie motocykli ani nie jest uniwersalną receptą na udany projekt wymarzonych dwóch kół. To raczej opowieść o jednym motocyklu, który może dla jednych stanie się bodźcem do tego, aby samemu coś stworzyć, a innym odpowie na najbardziej typowe, nurtujące początkujących pytania.

02.11.2015

Projekt Miasto, czyli jak, za ile i szybko dojechać do pracy

2 PORADY NA KAŻDY TEMAT PROJEKT MIASTO RELACJE
Za ile i jak szybko dojedziemy do pracy. Sprawdzamy to dla was odpalając „Projekt Miasto”. Postanowiliśmy zważyć i zmierzyć, ile tak naprawdę kosztuje i zajmuje czas dotarcia do pracy różnymi środkami transportu. Celowo piszę o „czasie dotarcia” a nie „czasie podróży” dlatego, bo chcielibyśmy sprawdzić zarówno czas netto (podróży) jak i brutto (całej wyprawy).

22.10.2015

Wyprzedaże roczników. Dlaczego warto kupić motocykl po sezonie?

  PORADY
Wbrew pozorom koniec sezonu to najlepszy czas na początek przygody z nowym motocyklem. Kiedy importerzy, przed końcem roku, wyprzedają ostatnie sztuki motocykli, jakie zostały im w magazynach, zakup salonowego sprzętu może okazać się wyjątkowo atrakcyjny.

21.10.2015

Warsztat TRW: Sprzęgła bez poślizgu

  PORADY
- Dużo gazu i sprzęgło od razu – mawia zaprzyjaźniony z naszą redakcją stunter Piotr „Fragment” Frąckiewicz. Jednak przy takiej jeździe sprzęgło szybko się zużywa, potrzebne jest więc trwalsze, akcesoryjne. „Fragment” korzysta w swoim motocyklu ze sprzęgła TRW. Nawet gdy nie uprawiamy stuntu i nie katujemy naszego motocykla w inny sposób, to akcesoryjne sprzęgło pozwoli na dłuższą jazdę bez konieczności wymiany.

archiwum

1    1
...
10  11  12    17

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści