Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

28.10.2013

Kombinezon skórzany - jednoczęściowy czy dwuczęściowy [+wideo]

11 PORADY
Motocykliści, którzy jeżdżą od lat doskonale znają odpowiedź na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od preferencji, które ujawniają się wraz z powiększaniem doświadczenia.

30.08.2013

Jedziesz na tor? Wypożycz motocykl!

11 PORADY
Tor wyścigowy kusi wielu, wszystko jednak jak zwykle rozbija się o kasę i sprzęt. Wielu motocyklistów, którzy zaczynają jeździć na torowych treningach zwykle przyjeżdża na motocyklach średnio do tych warunków przygotowanych.

05.08.2013

Redukcja mocy w motocyklu na kategorię A2 - jak to zrobić?

40 PORADY
Choć wrzawa związana z prawem jazdy kat. A2 już nieco opadła, na forach internetowych wciąż pojawiają się pytania, a na naszą skrzynkę niemal codzienne ląduje kilka listów, w których chcecie abyśmy rozwiali Wasze wątpliwości. Dziś publikujemy mały poradnik jak poradzić sobie ze zmianą w dowodzie motocykla, którego silnik mocą przekracza 35 kW. Dzięki uprzejmości jednego z czytelników, który sam przeszedł przez tą drogę możecie przekonać się, że nie jest to wcale takie trudne!

25.06.2013

Blokady motocyklowe - co wybrać?

14 PORADY
Niestety, Polska jest miejscem, w którym wszystkie bardziej i mniej cenne rzeczy ruchome warto zabezpieczyć przed lepkimi rękami amatorów cudzej własności. Co roku ginie u nas około 1000 motocykli. Przodują w tym województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie i pomorskie.

07.03.2013

Jazda motocyklem w korku zgodna z przepisami?

80 PORADY
Na temat możliwości jazdy w korku motocyklem powstało już tyle legend, że czasami trudno stwierdzić, która zawiera ziarnko prawdy. Jako że temat z naszego punktu widzenia jest bardzo istotny, postanowiliśmy przyjrzeć się problemowi od strony zgodności z przepisami o ruchu drogowym. O wyniku naszych dociekań możecie przeczytać w przygotowanym materiale.

28.02.2013

Kupno motocykla za jedną pensję

33 PORADY
Aktualnie średnia pensja w Polsce wynosi 4000 zł. To, kto ją rzeczywiście otrzymuje to sprawa na zupełnie inny materiał, który z pewnością nie powinien pojawiać się na portalu motocyklowym.

13.02.2013

Kategoria prawa jazdy A2 - ABC wiedzy

  PORADY
Publikacji na temat nowych kategorii prawa jazdy powstało bardzo dużo. Jeżeli wciąż szukasz informacji przygotowaliśmy stronę, dzięki której w jednym miejscu znajdziesz wszystko, co Cię interesuje.

11.02.2013

Motocykle używane - jak je kupować?

17 PORADY
Wbrew pozorom sezon zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka tygodni piękne słońce zacznie drażnić tych motocyklistów, którzy przespali zimę i nie mają jeszcze swojej maszyny. I co teraz? Do głów zaczyna się wkradać panika, a to najgorsza z możliwych reakcji. Przy tym nastawieniu można kupić minę. Jak więc postępować, żeby głupio nie wydać ciężko zarobionych pieniędzy?

08.01.2013

Trening na motocyklu podczas choroby

  PORADY
Pogoda w tym roku jest zdradliwa – niby trwa kalendarzowa zima, ale niebo bywa bezchmurne, a słońce optymistycznie zagląda przez okno. Niestety, temperatury panujące na dworze wciąż są niskie, przez co łatwo o przeziębienie czy inne choróbsko. Przychodnie zdrowia przeżywają prawdziwe oblężenie osób z objawami grypy. Co, jeżeli i nas dopadnie i co wtedy z treningiem?

28.08.2012

Nowa funkcjonalność MOTOGEN. – wycieczki

2 PORADY
Uwielbiasz turystykę motocyklową? Wakacji nie wyobrażasz sobie inaczej niż w siodle jednośladu robiąc 1000 km dziennie? Przygotowujesz wspólny wyjazd ze znajomymi lub jesteś organizatorem komercyjnego wyjazdu dookoła świata? W takim razie właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy funkcjonalność, którą znajdziesz w menu GPS / WYCIECZKI.

04.06.2012

Używane ubrania motocyklowe

10 PORADY
Jak istotny jest prawidłowy ubiór na motocyklu nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety, sytuację na rynku polskim każdy doskonale zna i szansa, że świeżo upieczony właściciel GS500 za 5000 zł wyda na ubrania drugie tyle jest raczej nikła. Nawet, jeżeli nasza skarbonka jest wypchana banknotami o dużych nominałach, opcja zaoszczędzenia gdzie się da jest kusząca.

30.05.2012

Wrocław podczas Euro 2012

1 PORADY
Na kierowców z Wrocławia czekają utrudnienia w okolicach Rynku gdzie będzie Strefa Kibica oraz oczywiście przy stadionie.

Poznań podczas Euro 2012

1 PORADY
Kierowcy z Poznania będą musieli przeżyć tylko trzy dni meczowe.

Gdańsk podczas Euro 2012

2 PORADY
W Gdańsku podobnie jak w innych miastach największe utrudnienia czekają na kierowców w okolicach stadionu i dojazdu do niego, szczególnie z okolic lotniska.

Meczowa tragedia w Warszawie

1 PORADY
Korki, kibice i remonty – tak będzie zaraz wyglądać Warszawa. Radzimy wsiąść na motocykl, który w tych warunkach wydaje się być jedyną rozsądna opcją.

11.05.2012

Taryfikator mandatów

  PORADY
Taryfikator mandatów opublikowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w dniu 09.05.2012 (obecnie obowiązujący).

20.04.2012

Rękawice motocyklowe – kompendium wiedzy

11 PORADY
Omówiliśmy już dogłębnie temat kasków, kombinezonów i obuwia motocyklowego. Pozostały nam rękawice, które dzielą się na różne typy, w zależności od przeznaczenia. Wiele osób prędzej czy później kończy na dwóch albo trzech parach – każde na inną pogodę.

03.04.2012

Testy kasków SHARP

27 PORADY
SHARP to brytyjski program rządowy mający na celu sprawdzenie bezpieczeństwa kasków motocyklowych. Poszczególne modele są testowane, a następnie wystawia im się ocenę w gwiazdkach. Pięć gwiazdek oznacza, że dany hełm jest bardzo bezpieczny.

14.03.2012

Buty motocyklowe - kompendium wiedzy

23 PORADY
Czym się różnią od siebie poszczególne typy obuwia? Na co należy zwracać uwagę przy zakupie? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

21.02.2012

Używane części motocyklowe - czy to ma sens?

11 PORADY
Stosowanie używanych części w motocyklach to dla wielu osób norma, ale coraz częściej staje się tematem tabu. Jak podchodzić do montowania używanych części w sprzęcie, gdzie wszystko powinno chodzić w sposób idealny? Opierając się na doświadczeniu własnym i znanych nam innych motocyklistów spróbujemy wyznaczyć granicę pomiędzy oszczędnością a bezsensownym ryzykowaniem własnym zdrowiem.

archiwum

1    9  10  11    14

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści