Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Wpisy z roku 2013 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Zbiór felietonów na tematy motocyklowe. Poczytaj o takich markach jak BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Harley i wiele innych.

28.12.2013

"Wszystko zrobiłem dobrze", czyli słowo o egzaminach

44 FELIETONY
Jak ja nie cierpię Świąt, to mózg staje. Rodzinna atmosfera, składanie sobie życzeń i całe to ględzenie. O polityce - to najczęściej. A już tematy dyżurne, które powracają rok w rok niczym „Kevin sam w domu” na Polsacie, to norma.

22.11.2013

Jak komfortowo podróżować motocyklem?

  FELIETONY
Większość osób jeżdżących w dalekie podróże wie, że nie ma motocykla, który zapewni idealny komfort podróżowania na długim dystansie. Owszem, można przejechać 200-300 km i powiedzieć, że sprzęt jest wygodny, ale to można powiedzieć nawet o Romecie Pony.

10.11.2013

Subiektywne TOP 10 najbardziej przypałowych motocykli dekady

62 FELIETONY
Od jakiegoś czasu obserwuję sobie tzw. listy TOP 10. W sumie są wszędzie, w radio, na blogach, na portalach motoryzacyjnych, no gdziekolwiek człowiek się nie obejrzy ma TOP 10 czegoś tam. No ale ileż można czytać najbardziej zajebistych silnikach świata, czy najbardziej męskich motocyklach wszech czasów?

01.11.2013

Świat wg Wiewióra: Tankuj w kasku, czyli rzecz o zakazach

61 FELIETONY
Ostatnio coraz częściej poruszanym tematem na łamach wszelkich grup motocyklowych jest niespotykana wręcz dyskryminacja motocyklistów, którą można zaobserwować na stacjach benzynowych. Dyskryminacja bliska ”faszyzmowi”, „apartheidowi” i segregacji rasowej z czasów kolonialnych.

13.09.2013

Dwieście po mieście - ostatnie wydarzenia naszym zdaniem

109 FELIETONY
Szczerze mówiąc miałem sobie odpuścić i przemilczeć, ale kiedy znajomi zaczęli pytać, czy jeżdżę ze struną na szyi i czy na Puławskiej daję 250 km/h, to szlag mnie trafił i postanowiłem odnieść się do ostatnich rewelacji. Jednocześnie zaznaczam, że wszelkie podobieństwa do sytuacji lub/i postaci opisanych w niniejszym felietonie są w pełni zamierzone i nieprzypadkowe, a całość jest wyłącznie moją opinią, z którą zarówno Naczelny jak i inne osoby z redakcji niekoniecznie się zgadzają lub nie zgadzają się w ogóle.

19.04.2013

Świat według Wiewióra: Jest moc, czyli słowo o ekologii

52 FELIETONY
Nie wiem czy zauważyliście, ale obecnie w modzie jest bycie „eko”. I nie chodzi o jakieś tam segregowanie śmieci, wyrzucanie baterii do odpowiednich pojemników, jedzenie ze śmietnika czy ubieranie się w szmaty wygrzebane w kontenerach na odpady poprodukcyjne chińskich fabryk t-shirtów. O nie, to przecież tak pospolite, że aż niezauważalne.

25.03.2013

Świat według Wiewióra: No hope for people

76 FELIETONY
Zima, zima, zima. A jeśli wierzyć szamanom, to zostanie z nami do połowy kwietnia. I dobrze! Przynajmniej statystyki będziemy mieli lepsze w tym roku, bo w zeszłym trup ścielił się gęściej niż podczas ataku Persów na „300”.

22.02.2013

Świat według Wiewióra: Zadać szyku, czyli słowo o ścigaczach

166 FELIETONY
Jakiś czas temu na parking redakcyjny trafiły Yamaha R1 oraz GSX-R 600 i jako że nie zostały zgruzowane podczas testów torowych (ku nieskrywanej radości importerów), mogłem wreszcie przeprowadzić kilka doświadczeń, które choć w części przybliżyłyby mnie do poznania odpowiedzi na od dawna nurtujące mnie pytanie: Co kieruje ludźmi, którzy na sprzęt użytkowy wybierają motocykl, którego miejsce jest na torze i który został stworzony do kręcenia czasów?

05.02.2013

Świat według Wiewióra: Lewa w... górę?

106 FELIETONY
Kiedyś obiecałem sobie, że pewnych tematów poruszać nie będę, bo generalnie okolice bliższe czy dalsze religii, okultyzmu czy magii są nie tylko śliskie, ale i mało bezpieczne. Niestety, po latach tłumienia w sobie uczuć, powstrzymywania się przed wybuchem, czara się przelała...

18.01.2013

Świat według Wiewióra: Bez owiewki

116 FELIETONY
Podsłuchiwanie to podobno grzech, ale ostatnio – zupełnie niechcący – byłem świadkiem rozmowy prowadzonej przez kilku fachowców, którzy doradzali swojemu koledze w kwestii zakupu motocykla.

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści