Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Wpisy z roku 2012 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Zbiór felietonów na tematy motocyklowe. Poczytaj o takich markach jak BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Harley i wiele innych.

23.12.2012

Świat według Wiewióra: Okazja

80 FELIETONY
Pewnie każdy z nas słyszał, jaki to świetny „deal” ktoś zrobił, gdy za jedyne dwa tysiące pięćset złotych kupił motocykl. Dodajmy, że sportowy, o pojemności sporej butelki wódki i mimo tego że dwudziestodwuletni, to jednak z klasy „igła, panie!”. No i obowiązkowo z przebiegiem poniżej 15 tysięcy kilometrów.

20.11.2012

Świat według Wiewióra: Pedał na drodze

260 FELIETONY
No na litość boską, przecież nawet osoba posiadająca bardzo wysoki próg tolerancji i odporności na głupotę może kiedyś stracić cierpliwość.

18.11.2012

Quo vadis rynku motocyklowy… Podsumowanie EICMA 2012

5 FELIETONY
Włoskie targi motocyklowe za nami. Po dwóch dniach obserwacji motocyklowego rynku możemy śmiało stwierdzić, że dwukołowy świat stanął do góry felgami. Motocykle włoskie ociekają elektroniką, japońskie „trącają” antykiem, a nad wszystkimi wisi widmo manufaktur oferujących pojazdy elektryczne.

30.10.2012

Świat według wiewióra - mam "skila"

162 FELIETONY
Z dedykacją dla Daniela H. - największego kozaka i wojownika klawiatury - „jakiego znam”, natchnienia i muzy, które pchnęły mnie do popełnienia niniejszego felietonu. Szaaacuuun!

14.10.2012

Świat według Wiewióra: Słowo o OC

78 FELIETONY
Kilka dni temu otrzymałem blankiecik do opłacenia OC motocykla. W sumie norma, od blisko 10 lat rok w rok to samo, no, może z drobną przerwą. OC dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest sprawą tak oczywistą, jak to, że Słońce codziennie wschodzi.

11.09.2012

Świat według Wiewióra: Kreska

98 FELIETONY
Patrząc na przedziwne zachowania na drodze odnoszę wrażenie, że trzypasmowa jezdnia to dla niektórych o całe dwa pasy za dużo, bo kompletnie nie wiedzą jak się zachować i co z nimi zrobić. Śmiem nawet twierdzić, że niejednemu delikwentowi, widzącemu więcej niż jeden pas, zwoje zaczynają się prostować, ponieważ stara się ogarnąć swoim małym mózgiem, o co w ogóle chodzi i skąd to się tutaj wzięło

21.08.2012

Świat według Wiewióra: PZM

107 FELIETONY
Każdy z nas cierpi na swoiste Pieluchowe Zapalenie Mózgu i każdy w jakiś sposób jest czymś zaślepiony. Jedni pieszczą niejeżdżącą i nieskręcającą armaturę, której miejsce jest w łazience, a nie na drodze, inni znowu uwielbiają małe, metroseksualne motocykle w owiewkach i z czajnikiem zamiast pieca, których miejsce jest wyłącznie na torze, a jeszcze inni kochają rututnie plujące czarnym dymem.

04.08.2012

Świat według Wiewióra: Fotoradary

40 FELIETONY
Gdy patrzę na rozmieszczenie fotoradarów, jestem więcej niż pewien, że miejscami najbardziej niebezpiecznymi są pozbawione przejść dla pieszych dwu- i trzypasmówki oraz proste, równe i gładkie drogi z szerokim poboczem lub polami i łąkami po bokach, które czasem przebiegają również przez las.

03.07.2012

Świat według Wiewióra: Pan Zdrapka

200 FELIETONY
Czy każdy jest aż tak niewyjeżdżony i tak bardzo niemyślący, że m u s i ryzykować zdrowiem własnym i innych?

21.06.2012

Świat według Wiewióra: Druciarstwo

55 FELIETONY
Mój dziadek zwykł do mnie mawiać: „Wnuczek, szewc niech buty robi, a Ty młotka nie tykaj”.

14.06.2012

Świat według Wiewióra: Customizing

70 FELIETONY
Tak po prawdzie, to nie jestem przeciwnikiem customizingu, każdy z nas ma w sobie coś takiego co każde się w jakiś sposób wyróżnić. Jedni tatuują sobie twarz, inni wsadzają w uszy albo nosy obręcze przez co wyglądają jakby właśnie mieli iść na pole i zacząć ryczeć, a jeszcze inni zakładają na siebie jakieś przedziwne ubrania jakby żywcem wyciągnięte z sieczkarni. Ja jednak wyznaję zasadę, że pewne elementy, jeśli już koniecznie chcemy podkreślić, to powinniśmy zrobić to w sposób delikatny i subtelny.

05.06.2012

Świat według Wiewióra: Prawo do prędkości

70 FELIETONY
Często wśród znajomych, zwłaszcza tych latających armaturą, poruszany jest temat jazdy po mieście z tak zwaną niedozwoloną prędkością. Za każdym razem otwieram oczy ze zdumienia, kiedy słyszę, że 90 czy 120 km/h to ogromne niebezpieczeństwo i narażanie bliźniego na kuku.

30.05.2012

300

14 FELIETONY
Sezon zacząłem bez szału. Żadnego oficjalnego „festynu” nie zaliczyłem. Po prostu ubrałem się, wszedłem do garażu, podpiąłem „baterię” i po chwili siedziałem już na kanapie, która wibracjami powodowała mrowienie w dolnych częściach ciała.

18.05.2012

Świat według Wiewióra: Dwukołowe serwerownie

39 FELIETONY
Dziś się dowiedziałem, że Stoner opuszcza MotoGP. Pierwsza myśl, dlaczego? Facet jest u szczytu sławy, miażdży wszystko i wszystkich, łoi wyścig za wyścigiem, generalnie jest kosmitą, który jako jedyny w ogóle ogarnął tego niedorobionego Dukaciaka, a z którym Wielki Rossi za cholerę nie może sobie poradzić od dwóch sezonów. O co zatem na Boga Jedynego chodzi?!

14.05.2012

Świat według Wiewióra - Loud pipes

45 FELIETONY
Naczelne hasło agro-tuningowego odłamu motocyklistów, i to bez względu czy tego dosiadającego wielkich cruiserów czy małych przecinaków, a które często gęsto dumnie prezentują naszyte na swoich kurtkach to: „Loud Pipes save lives”. Przyznam szczerze, że nawet hasło reklamy dropsów na porost włosów ma więcej polotu.

07.05.2012

Świat według Wiewióra - Miałem pierwszeństwo

29 FELIETONY
„Miałem pierwszeństwo, zwykł mawiać dumnie, teraz takie epitafium wypiszemy mu na trumnie”. W sumie dzisiaj miało być na zupełnie inny temat, ale statystyki po weekendzie majowym, w którym zginęło blisko 65 osób i prawie 1218 zostało rannych, tak jakoś pchnęły do tych przemyśleń.

23.04.2012

Świat według Wiewióra - Wojna

38 FELIETONY
Wsiadając na motocykl, warto włączyć tryb „myślenie”, warto uświadomić sobie, że ulica to nie tor, że na ulicy trzeba myśleć i to nie tylko za siebie.

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści