Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Felietony

Zbiór felietonów na tematy motocyklowe. Poczytaj o takich markach jak BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Harley i wiele innych.

01.06.2015

W Poznaniu jeszcze będzie pięknie...

  FELIETONY
W ubiegłym tygodniu na torze „Poznań” odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie komisji rządowych z różnych ministerstw, a także prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak. Spotkanie było inicjatywą posła Macieja Banaszaka, który chyba jako jedyny stara się działać w sprawie sportów motorowych na poziomie władz lokalnych i krajowych. Czy wreszcie coś się zmieni?

02.02.2015

Świat wg Wiewióra: Litr na pierwszy sprzęt? A dlaczego by nie?

8 FELIETONY
Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno temu, na słowa „Litr na pierwszy sprzęt” reagowałem mniej więcej tak, jak po blisko 1500 km spędzonych w siodle, kompletnie zmaltretowany, zmarznięty i przemoczony, z kufrem i tankbagiem pod pachą, ledwo wdrapałem się na drugie piętro, a w drzwiach zamiast Syna ujrzałem JĄ, teściową.

28.11.2014

Prezenty dla motocyklisty - czego nie kupować

14 FELIETONY
Każdy lubi dostawać prezenty. No w sumie może nie każdy. Ja nie lubię. Zwłaszcza tzw. drobiazgów. Najczęściej od znajomych. I nie dlatego, że nie, bo nie, tylko najczęściej dostaję coś, co po wyjęciu z pudełka, czy takiej fikuśnej torebki na prezent, z miejsca wywołuje u mnie pierwszą myśl: „No i co ja mam z tym teraz ku*wa zrobić?”.

20.11.2014

Na naszych drogach lepiej nie będzie!

20 FELIETONY
Po ostatniej wizycie w jednym z popularnych warszawskich pubów zaczynam traktować wypadki motocyklistów nieco inaczej.

12.11.2014

Straż Miejska, czyli przeczuwam dym milordzie

1 FELIETONY
Temat fotoradarów, zwłaszcza tych przenośnych używanych przez Straż Gminną (Miejską i Wiejską), poruszaliśmy już kilkukrotnie. I prawie za każdym razem wszelkie dyskusje kończyły się krótkim podsumowaniem: I co zrobisz? Nic nie zrobisz. Tak było wtedy. A dziś?

08.11.2014

Pętla śmierci, czyli linki na szyję oczami posłów

6 FELIETONY
Nasi posłowie rzadko podejmują tematy związane z motocyklami, a jeśli już to robią, to zawsze z przytupem, którego echa niosą się bardziej niż sloganów ich kampanii wyborczych. Nie zmienia to faktu, że czasami powstają inicjatywy, które – tutaj pewnie zaskoczę wielu – mogą ułatwić nam życia. Ot, „buspasy dla motorów”.

17.10.2014

Dziennikarska rzetelność - śledztwo w sprawie Gforcespot

18 FELIETONY
Do tej pory skupiałem się na pisaniu o, delikatnie mówiąc, głupocie piętrzącej się w głowach motocyklistów wszelkiej maści. No tak już mam, że jestem na nią uczulony, a objawy jej dostrzegam szybciej niż mój Syn moje słabości.

16.10.2014

Świat wg Wiewióra: Jak zostać motocyklowym bucem

23 FELIETONY
Witam wszystkich serdecznie. Dawno nie pisałem, ale jakoś tak się sporo innych tematów ponakładało, że nie było czasu, chęci, a przede wszystkim czegoś, co jakoś by mnie nakłoniło do popełniania tekstu, którym kilku osobom znowu podniósłbym ciśnienie.

11.06.2014

Bezradna policja kontra kierowca BMW M3

21 FELIETONY
Całkiem niedawno w mediach zawrzało - oto komendant główny policji rozesłał list do naczelników wydziałów ruchu drogowego we wszystkich województwach, w którym poleca odbierać prawo jazdy za rażące łamanie przepisów i ścigać piratów drogowych. Niedługo po tym pojawił się kierownik białego BMW M3, który potraktował ulice Warszawy jak tor wyścigowy i do dzisiaj nie został za to ukarany. Jednymi słowy zero tolerancji w teorii i zero działania w praktyce.

12.05.2014

Świat wg Wiewióra: Poligon doświadczalny, czyli kategoria B na 125 cm³

40 FELIETONY
Czy umożliwienie jazdy skuterem, czy też motocyklem o pojemności 125 cm³ z automatyczną skrzynią biegów posiadaczom prawa jazdy na kategorię B to dobry pomysł, czy kolejna nietrafiona nowelizacja w zakresie PoRD?

07.04.2014

Świat wg Wiewióra: Po drugiej stronie lustra, czyli słowo o hydrauliku

65 FELIETONY
Dziś wprowadzę Was w świat, przy którym peregrynacje Alicji po Krainie Czarów czy Froda do Mordoru są niczym niewinny spacerek po lesie w blasku porannego słoneczka. Wprowadzę Was w świat chromu i frędzli. Świat błyskotek, cepeliowego gustu i techniki jazdy, która przyprawi Was o zdumienie większe niż przyglądanie się power slide’om serwowanym nam przez Stonera. Wprowadzę Was w Świat, po wkroczeniu do którego już nic nie będzie takie jak dawniej. Wprowadzę Was w świat hydraulików i armatury.

20.02.2014

Świat wg Wiewióra: Zmień Pan żarówkę!

61 FELIETONY
Jakiś czas temu na pewnym forum oglądałem, podobnie zresztą jak dziesiątki, albo i setki innych użytkowników, jak jeden z bardziej aktywnych forowiczów (tak, taka forma pisowni jest jedyną poprawną) dokonywał publicznej masturbacji nad czymś, co nazywa się „turystyczne enduro”. Chodziło o to, że jakiś tam najnowszy sprzęt pewnego teutońskiego producenta, posiadał mniej więcej pierdyliard różnych opcji, czym wywoływał nie tylko wypieki na twarzy owego forowicza (tak, to również jedyna poprawna forma), ale poruszenie wśród motocyklowej braci większe, niż przejście na emeryturę Maryli Rodowicz.

28.12.2013

"Wszystko zrobiłem dobrze", czyli słowo o egzaminach

44 FELIETONY
Jak ja nie cierpię Świąt, to mózg staje. Rodzinna atmosfera, składanie sobie życzeń i całe to ględzenie. O polityce - to najczęściej. A już tematy dyżurne, które powracają rok w rok niczym „Kevin sam w domu” na Polsacie, to norma.

22.11.2013

Jak komfortowo podróżować motocyklem?

  FELIETONY
Większość osób jeżdżących w dalekie podróże wie, że nie ma motocykla, który zapewni idealny komfort podróżowania na długim dystansie. Owszem, można przejechać 200-300 km i powiedzieć, że sprzęt jest wygodny, ale to można powiedzieć nawet o Romecie Pony.

10.11.2013

Subiektywne TOP 10 najbardziej przypałowych motocykli dekady

62 FELIETONY
Od jakiegoś czasu obserwuję sobie tzw. listy TOP 10. W sumie są wszędzie, w radio, na blogach, na portalach motoryzacyjnych, no gdziekolwiek człowiek się nie obejrzy ma TOP 10 czegoś tam. No ale ileż można czytać najbardziej zajebistych silnikach świata, czy najbardziej męskich motocyklach wszech czasów?

01.11.2013

Świat wg Wiewióra: Tankuj w kasku, czyli rzecz o zakazach

61 FELIETONY
Ostatnio coraz częściej poruszanym tematem na łamach wszelkich grup motocyklowych jest niespotykana wręcz dyskryminacja motocyklistów, którą można zaobserwować na stacjach benzynowych. Dyskryminacja bliska ”faszyzmowi”, „apartheidowi” i segregacji rasowej z czasów kolonialnych.

13.09.2013

Dwieście po mieście - ostatnie wydarzenia naszym zdaniem

109 FELIETONY
Szczerze mówiąc miałem sobie odpuścić i przemilczeć, ale kiedy znajomi zaczęli pytać, czy jeżdżę ze struną na szyi i czy na Puławskiej daję 250 km/h, to szlag mnie trafił i postanowiłem odnieść się do ostatnich rewelacji. Jednocześnie zaznaczam, że wszelkie podobieństwa do sytuacji lub/i postaci opisanych w niniejszym felietonie są w pełni zamierzone i nieprzypadkowe, a całość jest wyłącznie moją opinią, z którą zarówno Naczelny jak i inne osoby z redakcji niekoniecznie się zgadzają lub nie zgadzają się w ogóle.

19.04.2013

Świat według Wiewióra: Jest moc, czyli słowo o ekologii

52 FELIETONY
Nie wiem czy zauważyliście, ale obecnie w modzie jest bycie „eko”. I nie chodzi o jakieś tam segregowanie śmieci, wyrzucanie baterii do odpowiednich pojemników, jedzenie ze śmietnika czy ubieranie się w szmaty wygrzebane w kontenerach na odpady poprodukcyjne chińskich fabryk t-shirtów. O nie, to przecież tak pospolite, że aż niezauważalne.

25.03.2013

Świat według Wiewióra: No hope for people

76 FELIETONY
Zima, zima, zima. A jeśli wierzyć szamanom, to zostanie z nami do połowy kwietnia. I dobrze! Przynajmniej statystyki będziemy mieli lepsze w tym roku, bo w zeszłym trup ścielił się gęściej niż podczas ataku Persów na „300”.

22.02.2013

Świat według Wiewióra: Zadać szyku, czyli słowo o ścigaczach

166 FELIETONY
Jakiś czas temu na parking redakcyjny trafiły Yamaha R1 oraz GSX-R 600 i jako że nie zostały zgruzowane podczas testów torowych (ku nieskrywanej radości importerów), mogłem wreszcie przeprowadzić kilka doświadczeń, które choć w części przybliżyłyby mnie do poznania odpowiedzi na od dawna nurtujące mnie pytanie: Co kieruje ludźmi, którzy na sprzęt użytkowy wybierają motocykl, którego miejsce jest na torze i który został stworzony do kręcenia czasów?

archiwum

1    2  3  4    7

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści