Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Felietony

Zbiór felietonów na tematy motocyklowe. Poczytaj o takich markach jak BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Harley i wiele innych.

12.05.2014

Świat wg Wiewióra: Poligon doświadczalny, czyli kategoria B na 125 cm³

40 FELIETONY
Czy umożliwienie jazdy skuterem, czy też motocyklem o pojemności 125 cm³ z automatyczną skrzynią biegów posiadaczom prawa jazdy na kategorię B to dobry pomysł, czy kolejna nietrafiona nowelizacja w zakresie PoRD?

07.04.2014

Świat wg Wiewióra: Po drugiej stronie lustra, czyli słowo o hydrauliku

65 FELIETONY
Dziś wprowadzę Was w świat, przy którym peregrynacje Alicji po Krainie Czarów czy Froda do Mordoru są niczym niewinny spacerek po lesie w blasku porannego słoneczka. Wprowadzę Was w świat chromu i frędzli. Świat błyskotek, cepeliowego gustu i techniki jazdy, która przyprawi Was o zdumienie większe niż przyglądanie się power slide’om serwowanym nam przez Stonera. Wprowadzę Was w Świat, po wkroczeniu do którego już nic nie będzie takie jak dawniej. Wprowadzę Was w świat hydraulików i armatury.

20.02.2014

Świat wg Wiewióra: Zmień Pan żarówkę!

61 FELIETONY
Jakiś czas temu na pewnym forum oglądałem, podobnie zresztą jak dziesiątki, albo i setki innych użytkowników, jak jeden z bardziej aktywnych forowiczów (tak, taka forma pisowni jest jedyną poprawną) dokonywał publicznej masturbacji nad czymś, co nazywa się „turystyczne enduro”. Chodziło o to, że jakiś tam najnowszy sprzęt pewnego teutońskiego producenta, posiadał mniej więcej pierdyliard różnych opcji, czym wywoływał nie tylko wypieki na twarzy owego forowicza (tak, to również jedyna poprawna forma), ale poruszenie wśród motocyklowej braci większe, niż przejście na emeryturę Maryli Rodowicz.

28.12.2013

"Wszystko zrobiłem dobrze", czyli słowo o egzaminach

44 FELIETONY
Jak ja nie cierpię Świąt, to mózg staje. Rodzinna atmosfera, składanie sobie życzeń i całe to ględzenie. O polityce - to najczęściej. A już tematy dyżurne, które powracają rok w rok niczym „Kevin sam w domu” na Polsacie, to norma.

22.11.2013

Jak komfortowo podróżować motocyklem?

  FELIETONY
Większość osób jeżdżących w dalekie podróże wie, że nie ma motocykla, który zapewni idealny komfort podróżowania na długim dystansie. Owszem, można przejechać 200-300 km i powiedzieć, że sprzęt jest wygodny, ale to można powiedzieć nawet o Romecie Pony.

10.11.2013

Subiektywne TOP 10 najbardziej przypałowych motocykli dekady

62 FELIETONY
Od jakiegoś czasu obserwuję sobie tzw. listy TOP 10. W sumie są wszędzie, w radio, na blogach, na portalach motoryzacyjnych, no gdziekolwiek człowiek się nie obejrzy ma TOP 10 czegoś tam. No ale ileż można czytać najbardziej zajebistych silnikach świata, czy najbardziej męskich motocyklach wszech czasów?

01.11.2013

Świat wg Wiewióra: Tankuj w kasku, czyli rzecz o zakazach

61 FELIETONY
Ostatnio coraz częściej poruszanym tematem na łamach wszelkich grup motocyklowych jest niespotykana wręcz dyskryminacja motocyklistów, którą można zaobserwować na stacjach benzynowych. Dyskryminacja bliska ”faszyzmowi”, „apartheidowi” i segregacji rasowej z czasów kolonialnych.

13.09.2013

Dwieście po mieście - ostatnie wydarzenia naszym zdaniem

109 FELIETONY
Szczerze mówiąc miałem sobie odpuścić i przemilczeć, ale kiedy znajomi zaczęli pytać, czy jeżdżę ze struną na szyi i czy na Puławskiej daję 250 km/h, to szlag mnie trafił i postanowiłem odnieść się do ostatnich rewelacji. Jednocześnie zaznaczam, że wszelkie podobieństwa do sytuacji lub/i postaci opisanych w niniejszym felietonie są w pełni zamierzone i nieprzypadkowe, a całość jest wyłącznie moją opinią, z którą zarówno Naczelny jak i inne osoby z redakcji niekoniecznie się zgadzają lub nie zgadzają się w ogóle.

19.04.2013

Świat według Wiewióra: Jest moc, czyli słowo o ekologii

52 FELIETONY
Nie wiem czy zauważyliście, ale obecnie w modzie jest bycie „eko”. I nie chodzi o jakieś tam segregowanie śmieci, wyrzucanie baterii do odpowiednich pojemników, jedzenie ze śmietnika czy ubieranie się w szmaty wygrzebane w kontenerach na odpady poprodukcyjne chińskich fabryk t-shirtów. O nie, to przecież tak pospolite, że aż niezauważalne.

25.03.2013

Świat według Wiewióra: No hope for people

76 FELIETONY
Zima, zima, zima. A jeśli wierzyć szamanom, to zostanie z nami do połowy kwietnia. I dobrze! Przynajmniej statystyki będziemy mieli lepsze w tym roku, bo w zeszłym trup ścielił się gęściej niż podczas ataku Persów na „300”.

22.02.2013

Świat według Wiewióra: Zadać szyku, czyli słowo o ścigaczach

166 FELIETONY
Jakiś czas temu na parking redakcyjny trafiły Yamaha R1 oraz GSX-R 600 i jako że nie zostały zgruzowane podczas testów torowych (ku nieskrywanej radości importerów), mogłem wreszcie przeprowadzić kilka doświadczeń, które choć w części przybliżyłyby mnie do poznania odpowiedzi na od dawna nurtujące mnie pytanie: Co kieruje ludźmi, którzy na sprzęt użytkowy wybierają motocykl, którego miejsce jest na torze i który został stworzony do kręcenia czasów?

05.02.2013

Świat według Wiewióra: Lewa w... górę?

106 FELIETONY
Kiedyś obiecałem sobie, że pewnych tematów poruszać nie będę, bo generalnie okolice bliższe czy dalsze religii, okultyzmu czy magii są nie tylko śliskie, ale i mało bezpieczne. Niestety, po latach tłumienia w sobie uczuć, powstrzymywania się przed wybuchem, czara się przelała...

18.01.2013

Świat według Wiewióra: Bez owiewki

116 FELIETONY
Podsłuchiwanie to podobno grzech, ale ostatnio – zupełnie niechcący – byłem świadkiem rozmowy prowadzonej przez kilku fachowców, którzy doradzali swojemu koledze w kwestii zakupu motocykla.

23.12.2012

Świat według Wiewióra: Okazja

80 FELIETONY
Pewnie każdy z nas słyszał, jaki to świetny „deal” ktoś zrobił, gdy za jedyne dwa tysiące pięćset złotych kupił motocykl. Dodajmy, że sportowy, o pojemności sporej butelki wódki i mimo tego że dwudziestodwuletni, to jednak z klasy „igła, panie!”. No i obowiązkowo z przebiegiem poniżej 15 tysięcy kilometrów.

20.11.2012

Świat według Wiewióra: Pedał na drodze

260 FELIETONY
No na litość boską, przecież nawet osoba posiadająca bardzo wysoki próg tolerancji i odporności na głupotę może kiedyś stracić cierpliwość.

18.11.2012

Quo vadis rynku motocyklowy… Podsumowanie EICMA 2012

5 FELIETONY
Włoskie targi motocyklowe za nami. Po dwóch dniach obserwacji motocyklowego rynku możemy śmiało stwierdzić, że dwukołowy świat stanął do góry felgami. Motocykle włoskie ociekają elektroniką, japońskie „trącają” antykiem, a nad wszystkimi wisi widmo manufaktur oferujących pojazdy elektryczne.

30.10.2012

Świat według wiewióra - mam "skila"

162 FELIETONY
Z dedykacją dla Daniela H. - największego kozaka i wojownika klawiatury - „jakiego znam”, natchnienia i muzy, które pchnęły mnie do popełnienia niniejszego felietonu. Szaaacuuun!

14.10.2012

Świat według Wiewióra: Słowo o OC

78 FELIETONY
Kilka dni temu otrzymałem blankiecik do opłacenia OC motocykla. W sumie norma, od blisko 10 lat rok w rok to samo, no, może z drobną przerwą. OC dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest sprawą tak oczywistą, jak to, że Słońce codziennie wschodzi.

11.09.2012

Świat według Wiewióra: Kreska

98 FELIETONY
Patrząc na przedziwne zachowania na drodze odnoszę wrażenie, że trzypasmowa jezdnia to dla niektórych o całe dwa pasy za dużo, bo kompletnie nie wiedzą jak się zachować i co z nimi zrobić. Śmiem nawet twierdzić, że niejednemu delikwentowi, widzącemu więcej niż jeden pas, zwoje zaczynają się prostować, ponieważ stara się ogarnąć swoim małym mózgiem, o co w ogóle chodzi i skąd to się tutaj wzięło

21.08.2012

Świat według Wiewióra: PZM

107 FELIETONY
Każdy z nas cierpi na swoiste Pieluchowe Zapalenie Mózgu i każdy w jakiś sposób jest czymś zaślepiony. Jedni pieszczą niejeżdżącą i nieskręcającą armaturę, której miejsce jest w łazience, a nie na drodze, inni znowu uwielbiają małe, metroseksualne motocykle w owiewkach i z czajnikiem zamiast pieca, których miejsce jest wyłącznie na torze, a jeszcze inni kochają rututnie plujące czarnym dymem.

archiwum

1    2  3  4    7

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści