Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Felietony

Zbiór felietonów na tematy motocyklowe. Poczytaj o takich markach jak BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Honda, Harley i wiele innych.

21.08.2012

Świat według Wiewióra: PZM

107 FELIETONY
Każdy z nas cierpi na swoiste Pieluchowe Zapalenie Mózgu i każdy w jakiś sposób jest czymś zaślepiony. Jedni pieszczą niejeżdżącą i nieskręcającą armaturę, której miejsce jest w łazience, a nie na drodze, inni znowu uwielbiają małe, metroseksualne motocykle w owiewkach i z czajnikiem zamiast pieca, których miejsce jest wyłącznie na torze, a jeszcze inni kochają rututnie plujące czarnym dymem.

04.08.2012

Świat według Wiewióra: Fotoradary

40 FELIETONY
Gdy patrzę na rozmieszczenie fotoradarów, jestem więcej niż pewien, że miejscami najbardziej niebezpiecznymi są pozbawione przejść dla pieszych dwu- i trzypasmówki oraz proste, równe i gładkie drogi z szerokim poboczem lub polami i łąkami po bokach, które czasem przebiegają również przez las.

03.07.2012

Świat według Wiewióra: Pan Zdrapka

200 FELIETONY
Czy każdy jest aż tak niewyjeżdżony i tak bardzo niemyślący, że m u s i ryzykować zdrowiem własnym i innych?

21.06.2012

Świat według Wiewióra: Druciarstwo

55 FELIETONY
Mój dziadek zwykł do mnie mawiać: „Wnuczek, szewc niech buty robi, a Ty młotka nie tykaj”.

14.06.2012

Świat według Wiewióra: Customizing

70 FELIETONY
Tak po prawdzie, to nie jestem przeciwnikiem customizingu, każdy z nas ma w sobie coś takiego co każde się w jakiś sposób wyróżnić. Jedni tatuują sobie twarz, inni wsadzają w uszy albo nosy obręcze przez co wyglądają jakby właśnie mieli iść na pole i zacząć ryczeć, a jeszcze inni zakładają na siebie jakieś przedziwne ubrania jakby żywcem wyciągnięte z sieczkarni. Ja jednak wyznaję zasadę, że pewne elementy, jeśli już koniecznie chcemy podkreślić, to powinniśmy zrobić to w sposób delikatny i subtelny.

05.06.2012

Świat według Wiewióra: Prawo do prędkości

70 FELIETONY
Często wśród znajomych, zwłaszcza tych latających armaturą, poruszany jest temat jazdy po mieście z tak zwaną niedozwoloną prędkością. Za każdym razem otwieram oczy ze zdumienia, kiedy słyszę, że 90 czy 120 km/h to ogromne niebezpieczeństwo i narażanie bliźniego na kuku.

30.05.2012

300

14 FELIETONY
Sezon zacząłem bez szału. Żadnego oficjalnego „festynu” nie zaliczyłem. Po prostu ubrałem się, wszedłem do garażu, podpiąłem „baterię” i po chwili siedziałem już na kanapie, która wibracjami powodowała mrowienie w dolnych częściach ciała.

18.05.2012

Świat według Wiewióra: Dwukołowe serwerownie

39 FELIETONY
Dziś się dowiedziałem, że Stoner opuszcza MotoGP. Pierwsza myśl, dlaczego? Facet jest u szczytu sławy, miażdży wszystko i wszystkich, łoi wyścig za wyścigiem, generalnie jest kosmitą, który jako jedyny w ogóle ogarnął tego niedorobionego Dukaciaka, a z którym Wielki Rossi za cholerę nie może sobie poradzić od dwóch sezonów. O co zatem na Boga Jedynego chodzi?!

14.05.2012

Świat według Wiewióra - Loud pipes

45 FELIETONY
Naczelne hasło agro-tuningowego odłamu motocyklistów, i to bez względu czy tego dosiadającego wielkich cruiserów czy małych przecinaków, a które często gęsto dumnie prezentują naszyte na swoich kurtkach to: „Loud Pipes save lives”. Przyznam szczerze, że nawet hasło reklamy dropsów na porost włosów ma więcej polotu.

07.05.2012

Świat według Wiewióra - Miałem pierwszeństwo

29 FELIETONY
„Miałem pierwszeństwo, zwykł mawiać dumnie, teraz takie epitafium wypiszemy mu na trumnie”. W sumie dzisiaj miało być na zupełnie inny temat, ale statystyki po weekendzie majowym, w którym zginęło blisko 65 osób i prawie 1218 zostało rannych, tak jakoś pchnęły do tych przemyśleń.

23.04.2012

Świat według Wiewióra - Wojna

38 FELIETONY
Wsiadając na motocykl, warto włączyć tryb „myślenie”, warto uświadomić sobie, że ulica to nie tor, że na ulicy trzeba myśleć i to nie tylko za siebie.

11.04.2011

I bańka prysła...

47 FELIETONY
Pokora – wbrew częstemu utożsamianiu jej ze spuszczaniem głowy i mówieniem „deszcz pada”, gdy plują nam w twarz – pochodzi od łacińskiego słowa humilitas (z łac. humus – ziemia).

17.03.2010

W marcu jak w garncu

38 FELIETONY
Takie staropolskie przysłowie określa charakter warunków atmosferycznych panujących w tym miesiącu. Nawet kwiecień miał przeplatać trochę zimy, trochę lata. Kiedyś wszystko było w normie. Dziś natomiast ciągle czytamy sensacyjne wiadomości o nawrotach zimy.

19.02.2010

Sowieckie boksery, czyli życie i pasja wyjątkowej dziewczyny

7 FELIETONY
Gosia Babijczuk nie jest zwykłą motocyklistką. Nie jeździ ultranowoczesnym, sportowym sprzętem, jak to ostatnio modne. Jej pasją są motocykle przez większość ludzi omijane szerokim łukiem i nazywane „złomem”, czyli sowieckie boksery.

02.10.2009

Pielgrzymka do Mekki, cz. 5

2 FELIETONY
Dzień powrotu nadszedł nieubłaganie. W sobotę o godzinie 9.00 wyruszyliśmy w stronę Polski, korzystając już z autostrady. W trakcie podróży zatrzymywaliśmy się jedynie na tankowanie i kawę. Do tempa jazdy najbardziej pasuje „Paranoid” z repertuaru Black Sabbath i to w wersji Pawła Kukiza. Po 1250

18.09.2009

Pielgrzymka do Mekki, cz. 4

12 FELIETONY
– Mówiłem, że przywieziemy pogodę ze sobą? – Remek entuzjastycznie witał nowy dzień. Akurat siedzieliśmy na balkonie, kobiety przygotowywały śniadanie. Pod nami znajdował się gąszcz budynków. Uliczką przechadzał się pop w pełnym stroju. Rozmawiał przez telefon. Na jednym z tarasów dwie dziewczyny sz

10.09.2009

Pielgrzymka do Mekki, cz. 3

9 FELIETONY
Opalanie opalaniem, ale ekipa dwukołowa długo nie usiedziała w jednym miejscu. Rytualne mycie motorów było zapowiedzią rychłego wypadu. Wieczorne i poranne ślęczenie nad mapą zaowocowało konkretnymi planami.

02.09.2009

Pielgrzymka do Mekki, cz. 2

8 FELIETONY
Pierwszy pełny dzień w Chorwacji powitał nas delikatnym rozpogodzeniem. O dziwo, w głowie nic nie huczało po odreagowaniu całej trasy poprzedniego wieczoru. A przecież pod kwiatka nikt nie wylewał. Nie pasowało. Bożo udostępnił nam swoją chatę, sam idąc spać do kampingu. Eksmituje się tak już w kwie

18.08.2009

Pielgrzymka do Mekki, cz. 1

20 FELIETONY
Całe życie pielgrzymujemy. Jedni obstają przy poglądzie, że do innego i lepszego świata, drudzy uważają, że w kierunku nicości. Nie wnikając w to która strona ma rację, stwierdzam tylko, że jako motocyklista potrzebuję swoistych pielgrzymek na dwóch kołach, by oczyścić ducha, nabrać wiary, na nowo o

16.06.2009

Wizyta w "harley-stubie"

2 FELIETONY
Norbert jakiś czas temu z dzierżawionego pomieszczenia zrobił coś, co marzy się wielu motocyklistom. A mianowicie lokum, które nazwał „harley-stubą”. Z hali warsztatowej prowadzą do niej ciężkie, kute metalowe drzwi, przypominające wejście do skarbca w starych katedrach. Kiedy je uchylimy, oczom uka

archiwum

1    2  3  4    6

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Blogi

12.2016
20

Tłumaczenia stron internetowych

  14:43 annadekiel
Tłumaczenia stron internetowych wymagają optymalizacji SEO. My wiemy, jak to robić.
12.2016
06

Zimowy wyjazd

  15:26 mirciows
We wstępnie warto wspomnieć gdzie się wybieram na urlop. Otóż jadę w góry na narty. Będę śmigał w Austrii.
05.2015
26

Regulacja Naciągu Łańcucha

14 13:07 adamwang
Roli łańcucha w działaniu motocykla nie można przecenić. Obciążenie jakiemu wraz z zębatakmi musi stawiać czoła przy każdej jeździe powoduje zużywanie jego elementów. Nawet najdroższe łańcuchy z czasem ulegają uszkodzeniom jednak regularne przeglądy i zastosowanie poniższych porad pozwolą na przedłużenie ich żywotności. O tym jak samodzielnie sprawdzić stan swojego łańcucha czytaj niżej:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści