Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Aktualności ze świata

Ze świata - Aktualności - MOTOGEN.PL. Newsy, wydarzenia, relacje z targów. Zapraszamy na łamy portalu dla motocyklistów MOTOGEN. Testy motocykli, foto, video, osiągi, dane techniczne i inne.

03.11.2018

Znakomity czas dla MV Agusty. Nowe modele, nowy zarząd i zastrzyk kapitału

  ZE ŚWIATA
Legendarne już problemy finansowe MV Agusty na razie odchodzą w zapomnienie. Firma ma nowy zarząd i właśnie otrzymała dofinansowanie od inwestorów w kwocie 40 mln euro. Prowadzone są prace nad nowymi modelami, w tym powernakedem o mocy 212 KM.

29.10.2018

Wielka Brytania: zabytkowa Honda CB500F odnaleziona dzięki Facebookowi!

  ZE ŚWIATA
Zabytkowa Honda CB500F z 1972 r., skradziona mieszkańcowi Dorchester, odnalazła się dzięki mediom społecznościowym. Sam właściciel nie mógł ukryć tym faktem zdumienia.

24.10.2018

Prawy do lewego, lewy do prawego - nietypowa droga w Meksyku

  ZE ŚWIATA
Meksyk jest krajem, w którym generalnie obowiązuje ruch prawostronny. Jedna z miejscowych tras ma jednak ciekawy i bardzo podchwytliwy układ - brak koncentracji w tym miejscu może zakończyć się fatalnie.

Francja: wesel nie będzie, bo motocykliści za bardzo się cieszą

  ZE ŚWIATA
Władze niektórych dzielnic okręgu marsylskiego zapowiedziały zakaz organizowania wesel. Powód? Nadmierna radość uczestników, wyrażana przy pomocy motocykli.

18.10.2018

Alta Motors zawiesza działalność

2 ZE ŚWIATA
Kalifornijska firma Alta Motors była do tej pory jednym z najbardziej obiecujących graczy na rynku motocykli elektrycznych. Nieudana współpraca z Harleyem sprawiła jednak, że firma stanęła na krawędzi bankructwa.

17.10.2018

Na przekór złodziejom - oddolna inicjatywa brytyjskich motocyklistów

  ZE ŚWIATA
Grupa motocyklistów z Bristolu zajmuje się tropieniem i odzyskiwaniem skradzionych jednośladów. To żmudne i często niebezpieczne zajęcie, ale dzięki tym działaniom wielu okradzionych właścicieli odzyskało swoje sprzęty.

16.10.2018

Turban zamiast kasku - kolejna prowincja Kanady robi wyjątek dla Sikhów

  ZE ŚWIATA
Kanada to kraj zamieszkały przez bardzo liczne mniejszości narodowe i religijne. Wśród nich bardzo widoczni są Sikhowie, dla których turban noszony na głowie w każdej sytuacji jest bardzo ważną częścią tożsamości. Tworzy to oczywiście problem dla tych z nich, którzy jeżdżą na motocyklach.

11.10.2018

Marzenie o Nortonie idealnym. Limitowany Commando 961 Street

  ZE ŚWIATA
Norton zbuduje limitowaną edycję 50 sztuk Commando 961 Street. Motocykl zostanie zaprezentowany w czwartek wieczorem w fabryce w Donington Hall.

10.10.2018

Słowacka policja ma dość. Zapowiedziano wytężone kontrole polskich kierowców

  ZE ŚWIATA
Słowacjk policja zaczęła zwracać szczególną uwagę na styl jazdy polskich kierowców. To efekt tragicznego wypadku, w którym trzech naszych rodaków przyczyniło się do śmiertelnego wypadku w okolicach Dolnego Kubina.

05.10.2018

Zakazy są bez sensu! Europejscy motocykliści walczą z wykluczeniem

2 ZE ŚWIATA
Zakazywanie motocyklistom wjazdu na niektóre ulice w obawie przed hałasem nie jest żadnym rozwiązaniem – twierdzi Europejska Federacja Stowarzyszeń Motocyklowych (FEMA). W wielu krajach mieszkańcy dzielnic wymuszają takie zakazy na władzach.

01.10.2018

Czy Ducati pokaże Multistradę Enduro 1260 na EICMA?

  ZE ŚWIATA
Czy V-twin 1262 cm3 ze zmiennymi fazami rozrządu trafi wreszcie do Ducati Multistrady Enduro? Wszystko na to wskazuje – Enduro to przecież najbardziej luksusowy model w gamie.

26.09.2018

Moto Guzzi Open House. 30 tysięcy guzzistów świętowało w Mandello del Lario

  ZE ŚWIATA
Tegoroczna edycja Moto Guzzi Open House była rekordowa. W fabryce nad jeziorem Como pojawiło się 30 tysięcy guzzistów, głodnych atrakcji przygotowanych przez ekipę z Mandello del Lario.

25.09.2018

Koniec pieśni - zima atakuje Europę

  ZE ŚWIATA
Jeśli planujecie jeszcze w tym sezonie jakieś wyjazdy, niech to będą niziny w ciepłych krajach.

24.09.2018

Nowa broń czeskiej drogówki namierzy cię z bardzo daleka

  ZE ŚWIATA
Czeska drogówka dostała nowe radary, które potrafią precyzyjnie namierzyć nawet drobne wykroczenia z… kilometra.

23.09.2018

Suzuki płaci amerykańskim klientom za udział w akcji serwisowej

  ZE ŚWIATA
Przywykliśmy do tego, że w ramach wezwań serwisowych możemy bezpłatnie usunąć usterkę z naszego motocykla. Amerykański oddział Suzuki idzie o krok dalej - oferuje właścicielom motocykli objętych akcją 100 dolarów wynagrodzenia za pojawienie się w serwisie.

20.09.2018

Fiński rząd apeluje: przesiadajcie się na motocykle!

  ZE ŚWIATA
Fiński rząd zachęca do jazdy motocyklem twierdząc, że to znacznie korzystniejsze dla środowiska. Inicjatywa ma związek ze strategią opracowaną przez fińskie organizacje motocyklowe.

19.09.2018

Jeszcze jedna szansa dla Romano Fenatiego?

  ZE ŚWIATA
Romano Fenati to niewątpliwy antybohater ostatnich dni. Włoski zawodnik, choć jest bardzo utalentowany, to kompletnie nie potrafi panować nad swoim zachowaniem. Wydawało się, że po incydencie w San Marino jest już skreślony, tymczasem z siedziby Dorny płyną niespodziewane informacje.

18.09.2018

Stany Zjednoczone - obowiązkowy ABS i kontrola trakcji

  ZE ŚWIATA
Ojczyzna Wolności, jak lubią mówić o swoim kraju Amerykanie, wprowadza nowe zalecenia dla producentów motocykli. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wydała rekomendację, by w najbliższej przyszłości wszystkie nowe maszyny sprzedawane w USA miały na pokładzie ABS i systemy kontroli trakcji.

13.09.2018

Seria kar dla Romano Fenati – tak ostrej reakcji się nie spodziewaliśmy

  ZE ŚWIATA
Choć wiadome było, że Romano Fenati po niedzielnym wyścigu Moto2 w Misano na pewno nigdy nie będzie nawet kandydatem do nagrody fair play, to nie wszyscy domyślali się jakie kary czekają go za jego niechlubny wyczyn.

07.09.2018

Nowe BMW S1000RR na EICMA 2019 - czyżby prezentacja roku w segmencie motocykli sportowych?

  ZE ŚWIATA
Znany z całkiem trafnych "przecieków" portal MCN zaprezentował wizualizacje nowego BMW S1000RR. Czy zostanie zaprezentowany na targach EICMA?

archiwum

1  2    
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści