Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

11.12.2018

Wracają stacje benzynowe z logo CPN i Petrochemii Płock

  Z KRAJU
Młodsze pokolenie motocyklistów może nie pamiętać czasów, w których po paliwo jeździło się w tylko jedno miejsce - na “cepeen”. Koncern Orlen, który zastąpił naftowe przedsiębiorstwo z czasów PRL, przywróci w najbliższym czasie logo CPN i Petrochemii Płock na dwóch swoich stacjach.

10.12.2018

Fotoradary w Polsce - gdzie? Mapa

  Z KRAJU
Na polskich drogach są miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność. I nie chodzi tutaj o przejścia dla pieszych, kręte odcinki dróg, źle wyprofilowane zakręty czy okolice szkół. Często fotoradary stoją w dziwnych miejscach. Jakich? Sprawdź!

Dwa razy więcej fotoradarów? Ten scenariusz zaczyna się spełniać!

  Z KRAJU
Żeby zarabiać więcej, trzeba więcej inwestować. Wie o tym nie tylko każdy przedsiębiorca, ale także rządzący. Jeżeli zaś można zainwestować nie swoje pieniądze, to już taki biznes na pewno skusi…

08.12.2018

Policjanci biorą w łapę za pouczenia! Tajemnicza petycja złożona w Sejmie

  Z KRAJU
Do Sejmu wpłynęła petycja nieznanego autora, w której proponuje on likwidację pouczeń stosowanych przez policjantów w przypadku drobnych wykroczeń.

Prezent za zdjęcie - świąteczna akcja BMW

  Z KRAJU
Co roku tysiące chorych dzieci nie może spędzić świąt w domach, a konieczność przebywania w tym okresie w szpitalu dodatkowo negatywnie wpływa na ich nastrój. BMW Motorrad przygotowało dla tych dzieciaków 100 wspaniałych prezentów, do których wy też możecie dołożyć swoją cegiełkę. Wystarczy jedno zdjęcie!

07.12.2018

Powstanie trzeci pas autostrady. Minister podpisał decyzję

  Z KRAJU
Autostrada A2 wzbogaci się o trzeci pas. Dzięki temu przepustowość odcinka między Warszawą a Łodzią znacznie się zwiększy. Decyzja Ministerstwa Infrastruktury ma związek z planami budowy Centralnego portu Komunikacyjnego.

1000 mandatów, 250 zatrzymanych dokumentów. Powstała nowa specgrupa policji

  Z KRAJU
Ponad 1000 wykroczeń ujawniła warszawska policyjna specgrupa SPEED, powołana do ścigania drogowych piratów. Funkcjonariusze wykorzystują szybkie nieoznakowane i oznakowane radiowozy, w tym nową Kię Stinger.

06.12.2018

Odholowanie pojazdu nie zawsze zgodne z prawem. Ważny wyrok TK

  Z KRAJU
Odholowali ci motocykl lub samochód i nie chcieli oddać bez zapłaty? To niezgodne z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny, zmieniając tym samym przepisy, które funkcjonowały od wielu lat.

Zatrzymanie prawa jazdy niekonstytucyjne! RPO alarmuje

6 Z KRAJU
Automatyczne zatrzymywanie prawa jazdy na trzy miesiące łamie konstytucyjne prawa obywateli – twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich. Skierował w tej sprawie pytanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

05.12.2018

Nowy tor wyścigowy powstanie na południu Polski

  Z KRAJU
Automobilklub Częstochowski podpisał porozumienie z władzami Częstochowy i gminy Blachownia w sprawie odbudowy toru wyścigowego w miejscowości Wyrazów. Na tym obiekcie trenował kiedyś Robert Kubica.

04.12.2018

Warszawa: kierowca ratuje życie motocyklisty na Wisłostradzie [FILM]

  Z KRAJU
Popsutym motocyklem bez świateł nocą po Wisłostradzie – lekkomyślnego motocyklistę przed poważnymi kłopotami uratował kierowca samochodu.

03.12.2018

Progi zwalniające do likwidacji? Poseł PO: są lepsze rozwiązania!

  Z KRAJU
Likwidacji progów zwalniających na drogach domaga się poseł PO Józef Lassota. Jego zdaniem progi są szkodliwe dla pojazdów i środowiska, niebezpieczne i niepotrzebne. Postuluje, by zastąpić je innymi elementami drogowej infrastruktury.

Yamaha - oficjalny partner Warsaw Motorcycle Show 2019

  Z KRAJU
Targi motocyklowe, odbywające się w podwarszawskim Nadarzynie, okazały się wielkim sukcesem. W 2018 roku wzięło w nich udział 170 wystawców, a 2 tysiące motocykli było podziwiane przez prawie 60 tysięcy odwiedzających. Oficjalnym partnerem kolejnej edycji, przewidzianej na 1-3 marca 2019, będzie Yamaha Motor Europe.

30.11.2018

Zakaz parkowania motocykli na warszawskich chodnikach? To możliwe!

3 Z KRAJU
Całkowitego zakazu parkowania na chodnikach domagają się warszawscy aktywiści z organizacji Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchy Miejskie. Złożyli oni w Sejmie projekt zmiany przepisów.

29.11.2018

Idą duże zmiany w pogodzie! Szykujcie motocykle

  Z KRAJU
Szykujcie motocyklowe ciuchy! Początek grudnia sprawi miłą niespodziankę – w wielu miejscach Polski temperatura sięgnie nawet… 15 stopni! To świetna okazja, aby przewietrzyć kości i polatać trochę dla higieny.

Jaka kara za jazdę po alkoholu w 2019 roku?

1 Z KRAJU
Jazda pod wpływem alkoholu to bardzo poważna sprawa. W zależności od kwalifikacji, można za to trafić do więzienia lub zapłacić bardzo wysoką grzywnę, zawsze tracąc prawo jazdy. Jaka kara za jazdę po alkoholu grozi w 2019 roku?

28.11.2018

Rząd chce wyeliminować starsze motocykle z ruchu?

1 Z KRAJU
Ostatnio w sejmie odbyła się gorąca debata na temat reformy obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na stare pojazdy, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu oraz środowisku. Czy posiadacze leciwych motocykli mają się czego obawiać?

Policyjny pościg z niezwykle brutalnym finałem

  Z KRAJU
Amerykańska policja słynie z tego, że nie przebiera w środkach, jeżeli trzeba zatrzymać uciekającego ulicami przestępcę. Blokady dróg, spychanie na pobocze, namierzanie z helikoptera… Niestety zdarza się też tak, że czasami funkcjonariusze mocno przesadzają w swoich gwałtownych reakcjach.

Klasa dla mechaników motocyklowych pod skrzydłami Yamahy

  Z KRAJU
W Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się dziś uroczyste otwarcie sali dydaktycznej przeznaczonej do kształcenia młodzieży z klas technicznych o profilu mechanika motocyklowego pod patronatem Yamaha Motor.

27.11.2018

Policyjny pościg za motocyklistą na Warmii. Spryt czy głupota? [FILM]

  Z KRAJU
Zatrzymane prawo jazdy, sprawa w sądzie, a w perspektywie nawet 5 lat więzienia – takie konsekwencje czekają na motocyklistę, który nie zatrzymał się na wezwanie policji. Obecne przepisy traktują to jak przestępstwo.

archiwum

1  2  3 
...
11   12

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści