-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

31.12.2018

Ułatwienia dla kierowców w 2019 roku

  Z KRAJU
Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na dobrej drodze w kierunku likwidacji wielu uciążliwych procedur administracyjnych, związanych z rejestracją i użytkowaniem pojazdów mechanicznych. Niestety, nie wszystkich na raz - poszczególne zmiany będą wchodziły w życie systematycznie w kolejnych miesiącach 2019 roku.

30.12.2018

Okrągła setka Indiana, czyli 100 rejestracji w 2018 roku!

  Z KRAJU
Indian, pierwsza amerykańska marka motocykli, rośnie w siłę. Właśnie zarejestrowano w naszym kraju setny już w tym roku motocykl ze Springfield!

28.12.2018

Nowy salon dealerski marki Indian w Polsce

  Z KRAJU
Indian, najstarszy amerykański producent motocykli, kontynuuje rozwój sieci dealerskiej nad Wisłą.

Trójkołowce na kategorię B? Ministerstwo rozwiewa wątpliwości

  Z KRAJU
Nie wszystkie trójkołowce zostaną objęte nowelizacją Ustawy o kierujących pojazdami. Ministerstwo wyjaśnia, że zadecyduje o tym rodzaj przyznanej pojazdowi homologacji. Na prawo jazdy kategorii B nie poprowadzisz zatem Yamahy Niken.

Sąd Administracyjny: nie wolno ograniczać! Ważna decyzja dotycząca prawa jazdy

4 Z KRAJU
Urzędnikom nie wolno wpisać terminu ważności prawa jazdy, jeżeli jego posiadacz uzyskał uprawnienia bezterminowo – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

27.12.2018

Dokument z Ukrainy ratunkiem w razie utraty prawa jazdy?

1 Z KRAJU
Straciłeś prawo jazdy za przekroczenie prędkości, za jazdę pod wpływem, a może nigdy go nie miałeś? Istnieją firmy, które trudnią się pośrednictwem w „organizowaniu” prawa jazdy z Ukrainy. Kosztuje to sporo, ale nie musisz nawet jechać zagranicę.

Za stłuczkę z własnej kieszeni, czyli co to jest regres ubezpieczeniowy

  Z KRAJU
Kiedy spowodujesz wypadek, straty pokrywane są z twojego ubezpieczenia OC. Niestety, w kilku przypadkach ubezpieczyciel może zażądać od ciebie zwrotu poniesionych kosztów. To tak zwany regres ubezpieczeniowy.

26.12.2018

Motocykliści na buspasach – podsumowanie warszawskich testów

  Z KRAJU
Od 1 maja tego roku po dwóch warszawskich buspasach legalnie jeżdżą motocykliści. To eksperyment miasta, któremu początkowo przeciwna była policja. Kończy się rok, czas na podsumowania testów.

24.12.2018

Hej kolęda, czyli motocykle świąteczną perkusją

  Z KRAJU
Muzyka jest wszędzie, a instrumentem muzycznym może być dosłownie wszystko. Wszystko? Tak, nawet twój motocykl.

Wesołych Świąt wszystkim motocyklistom!

  Z KRAJU
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas, który spędzamy w gronie najbliższych nam osób, przy stole zastawionym sutymi potrawami. Czas wspaniały dla wszystkich, ale trochę trudny dla motocyklistów...

22.12.2018

Nawet 5000 zł kary, czyli policyjna akcja “Święta”

  Z KRAJU
Okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu na drogach i większej aktywności policji, która w tym czasie rzuca do służby na drogach tylu funkcjonariuszy i sprzętu, ile to tylko możliwe. Użytkownicy aplikacji Yanosik stworzyli ranking najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce.

21.12.2018

MV Agusta rozwija sieć dealerską w Polsce

  Z KRAJU
Po krótkiej nieobecności w naszym kraju marka MV Agusta, dzięki nowemu importerowi, dostępna jest już w Polsce. Legendarne motocykle tej włoskiej marki można już zamawiać w trzech autoryzowanych salonach MV Agusta w Warszawie, Poznaniu i Długołęce pod Wrocławiem.

20.12.2018

Tylko jedna trzecia. Fatalne wyniki zdawalności na prawo jazdy w Polsce

  Z KRAJU
Egzamin na prawo jazdy zdaje w Polsce zaledwie jedna trzecia kandydatów. Dla porównania w Wielkiej Brytanii zdaje prawie połowa, a w Niemczech trzy czwarte kandydatów. Zdaniem posłów winny jest patologiczny system finansowania WORDów.

19.12.2018

Donosiciele w formie. Policyjne skrzynki zalewane błahymi wykroczeniami

  Z KRAJU
Rośnie liczba zgłoszeń, spływających na policyjne skrzynki. Niestety, tylko część z nich dotyczy istotnych wykroczeń. Policjanci skarżą się, że pieniacze zgłaszający błahe sprawy zajmują im bardzo dużo czasu, który mogliby poświęcić na ważniejsze rzeczy.

18.12.2018

Drastyczne podwyżki opłat za garaże. Mieszkańcy zbulwersowani

1 Z KRAJU
Samorządy na gwałt podnoszą opłaty za użytkowanie wieczyste. W wielu miastach w Polsce kwota, jaką trzeba zapłacić za garaż lub miejsce parkingowe, wzrosła nawet sześciokrotnie!

Policjant straci prawo jazdy? Ekspert obnaża kuriozalny przepis

1 Z KRAJU
Policjant zatrzymał ci prawo jazdy na podstawie pomiaru wideorejestratorem? W takim razie on także powinien stracić prawko. Tak wynika z absurdalnych przepisów, które obowiązują w Polsce.

17.12.2018

Prawo czy donosicielstwo? Kontrowersyjne uprawnienia straży miejskiej

  Z KRAJU
Straż miejska ukarze cię mandatem za nieprawidłowe parkowanie na podstawie… zdjęcia. Miejscy społeczni aktywiści już zacierają ręce i szykują smartfony.

Nici z bezpiecznych dróg? Sejm wstrzymuje prace nad ważną ustawą

  Z KRAJU
Projekt zmian w systemie obowiązkowych badań technicznych wstrzymany. Posłowie uznali, że zaproponowana nowelizacja budzi zbyt wiele kontrowersji i nie jest wystarczająco dobrze dopracowana.

11.12.2018

Wracają stacje benzynowe z logo CPN i Petrochemii Płock

  Z KRAJU
Młodsze pokolenie motocyklistów może nie pamiętać czasów, w których po paliwo jeździło się w tylko jedno miejsce - na “cepeen”. Koncern Orlen, który zastąpił naftowe przedsiębiorstwo z czasów PRL, przywróci w najbliższym czasie logo CPN i Petrochemii Płock na dwóch swoich stacjach.

10.12.2018

Fotoradary w Polsce - gdzie? Mapa

  Z KRAJU
Na polskich drogach są miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność. I nie chodzi tutaj o przejścia dla pieszych, kręte odcinki dróg, źle wyprofilowane zakręty czy okolice szkół. Często fotoradary stoją w dziwnych miejscach. Jakich? Sprawdź!

archiwum

1  2  3 
...
11   13

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści