Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

DZISIAJ
23.04.2019

Łódzka szajka złodziei motocykli rozbita - policjanci odzyskali 6 skradzionych jednośladów

  Z KRAJU
Dosyć niedawno na facebooku było głośno o zuchwałej kradzieży motocykli dokonanej w Łowiczu, w województwie łódzkim. Łupem złodziei padły trzy nowe, drogie, luksusowe motocykle: Indian Scout Bobber, Ducati XDiavel S, BMW R1200GS. Łowiccy policjanci stanęli na wysokości zadania – rozbijając szajkę złodziei i paserów oraz odzyskując skradzione motocykle.

WCZORAJ
22.04.2019

Nowa polska WSK-a: czy i kiedy powstanie prototyp? Mamy nowe informacje!

2 Z KRAJU
Wieść o tym, że doczekamy się następcy kultowej WSK-i, która zmotoryzowała nasz kraj już ponad 60 lat temu, zelektryzowała wszystkich motocyklistów jakiś rok temu. Postanowiliśmy sprawdzić jak ma się ten projekt dziś i czy odaważne obietnice wskrzeszenia marki zostaną spełnione.

19.04.2019

Zderzenie czterech motocykli policyjnych. Są ranni...

  Z KRAJU
Pojazdy służb ostatnimi czasy nie mają lekko w Polsce. Limuzyny polityków, pojazdy SOP, dawniej samochody BOR-u - co chwilę uczestniczą w zdarzeniach drogowych. Rozpoczął się sezon motocyklowy, czas więc na motocykle...

18.04.2019

Suzuki ogłasza kolejną, 13. edycję Suzuki Moto Szkoły

  Z KRAJU
Wraz z otwarciem sezonu motocyklowego japońska marka z Hamamatsu ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji Suzuki Moto Szkoły. Znany i lubiany projekt szkoleniowy dla posiadaczy wszystkich jednośladów Suzuki rozpocznie się po długim weekendzie majowym.

17.04.2019

Odcinkowy pomiar prędkości nielegalny? Kierowca z Tychów pozywa ITD!

  Z KRAJU
Kierowca z Tychów zaskarżył w sądzie Inspektorat Transportu Drogowego, twierdząc, że kamery odcinkowego pomiaru prędkości naruszają jego prawo do prywatności i ochrony własnego wizerunku. Zasadność swojego pozwu argumentuje wyrokiem niemieckiego sądu, który nakazał… wyłączyć kamery odcinkowego pomiaru prędkości w Niemczech!

16.04.2019

Rejestracje jednośladów marzec 2019. Statystyki, wyniki sprzedaży...

  Z KRAJU
W marcu 2019r. zarejestrowano 4 025 szt. nowych jednośladów. To więcej aż o 82,4% niż w marcu 2018. Wysoki wzrost jest częściowo efektem tzw. ”niskiej bazy” marca ub.r. wynikającej ze zmian homologacyjnych wprowadzonych właśnie z początkiem 2018 roku, a także bardzo łagodnej zimy. Pogoda gra bardzo ważną rolę na naszym rynku jednośladów i dane o pierwszych rejestracjach potwierdzają szybsze otwarcie sezonu.

15.04.2019

Dziś mundurowi chronią i karzą motocyklistów - 15.04 - ogólnopolska akcja policji

  Z KRAJU
Dziś, tj. 15 kwietnia, policjanci w całej Polsce przeprowadzają akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Spodziewajcie się wzmożonych kontroli w okolicy przejść dla pieszych.

Tajniackie i oznakowane radiowozy BMW - będzie ich dużo więcej niż zakładano!

  Z KRAJU
Zamiast 31 policja zamówi aż 82 nowe auta BMW. Do nieoznakowanych radiowozów BMW już zdążyliśmy przywyknąć. Mimo, że bardzo często słyszymy, że któreś z aut uległo rozbiciu, są zaskakująco skuteczne w walce z piratami drogowymi. Do służby trafią kolejne radiowozy tej marki, w tym najgorzej sprzedające się BMW w historii.

11.04.2019

Dni Otwarte w Liberty Motors Warszawa już w ten weekend

  Z KRAJU
Jazdy testowe, szkolenie z pierwszej pomocy oraz bezpłatne usługi serwisowe to tylko niektóre z atrakcji, jakich możecie się spodziewać odwiedzając salon Liberty Motors, znajdujący się na ul. Łopuszańskiej w Warszawie, w najbliższy piątek i sobotę.

Pijany motocyklista gubi swój kask i jednoślad uciekając przed policją

  Z KRAJU
30-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki przed funkcjonariuszami policji. Swoim skuterem próbował zgubić pościg wjeżdżając na drogę leśną. Niestety skończyło się to dla niego bardzo źle.

Samodzielnie wymieniasz olej? Zostaniesz ukarany!

  Z KRAJU
Znakomita większość miast i gmin wprowadziła bardzo surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska. Wiele osób nie ma świadomości, że samodzielna naprawa auta czy motocykla np. na parkingu może wiązać się z wysokim mandatem...

10.04.2019

Nowe radiowozy dla policji. Gdzie trzeba uważać?

  Z KRAJU
Do policji trafiły nowe radiowozy. Gdzie będziemy musieli szczególnie uważać?

08.04.2019

Wypadek motocyklisty - odszkodowanie zapłaci gmina

  Z KRAJU
"Złe wyprofilowanie i oznakowanie drogi było bezpośrednią przyczyną wypadku motocyklisty" – tak brzmi wyrok wydany przez sąd w Katowicach w sprawie dotyczącej zdarzenia sprzed siedmiu lat…

05.04.2019

Kwiecień 2019: gdzie pojechać na otwarcie sezonu i zloty motocyklowe

  Z KRAJU
Kwiecień to doskonały miesiąc na odwiedzenie zlotu motocyklowego lub otwarcia sezonu. W tym roku zorganizowano mnóstwo eventów.Jeśli tylko dysponujecie czasem zobaczcie poniższą listę i odwiedźcie jedną z poniższych miejscówek. Imprezy posortowane wg daty...

Z Gdańska do Czech w sześć godzin – i to już w 2023

  Z KRAJU
Autostrada A1 z Gorzyczek do Trójmiasta miała być gotowa na Euro 2012. Niestety, wciąż brakuje odcinka pomiędzy Tuszynem a Pyrzowicami. Kiedy zostanie oddany?

04.04.2019

Znaczący wzrost cen paliw – będzie jeszcze drożej

  Z KRAJU
Miniony tydzień był rekordowy – niestety w kontekście negatywnym. Tankujących spotyka niemiła niespodzianka przy kasie. Dawno nie odnotowano tak wysokiego wzrostu ceny benzyny; w przeciągu ostatnich 7 dni jej litr podrożał o kilkanaście groszy.

Motocyklista niewinny, mimo, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i uderzył w busa

2 Z KRAJU
Czy jazda motocyklem przez teren zabudowany z prędkością 110 km/h i uderzenie w prawidłowo jadącego busa może być bezkarna? Do ciekawego materiału dotarł jeden z redaktorów programu „Państwo w Państwie”.

01.04.2019

Piątkowy protest motocyklistów sparaliżuje ruch w Warszawie!

  Z KRAJU
Stowarzyszenie Motocyklistów z Polski Centralnej organizuje protest mający zwrócić uwagę kierowców na problemy i niebezpieczeństwa wynikające z ich nieostrożnej jazdy. Aby wyróżnić się wśród motocyklistów, tego dnia każdy protestujący będzie owinięty białoczerwoną, plastikową taśmą stosowaną przez służby, która symbolizować będzie zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego.

27.03.2019

Większych uprawnień dla pieszych nie będzie!

  Z KRAJU
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji złożono petycję o zmianę przepisu dającego pieszym pierwszeństwo już na etapie wchodzenia na przejście dla pieszych tak, jak ma to miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej. MSWiA mówi: nie!

26.03.2019

Benelli Leoncino z Cardsharper Customs

  Z KRAJU
Testowany w sezonie 2018 Benelli Leoncino 500 cieszył się dużą sympatią. Jak pokazuje praktyka - model okazał się wdzięcznym pojazdem do wszelkich przeróbek - czego dowodem jest projekt z polskiej stajni Cardsharper Customs.

archiwum

1  2  3    8

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści