Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

08.04.2019

Wypadek motocyklisty - odszkodowanie zapłaci gmina

  Z KRAJU
"Złe wyprofilowanie i oznakowanie drogi było bezpośrednią przyczyną wypadku motocyklisty" – tak brzmi wyrok wydany przez sąd w Katowicach w sprawie dotyczącej zdarzenia sprzed siedmiu lat…

05.04.2019

Kwiecień 2019: gdzie pojechać na otwarcie sezonu i zloty motocyklowe

  Z KRAJU
Kwiecień to doskonały miesiąc na odwiedzenie zlotu motocyklowego lub otwarcia sezonu. W tym roku zorganizowano mnóstwo eventów.Jeśli tylko dysponujecie czasem zobaczcie poniższą listę i odwiedźcie jedną z poniższych miejscówek. Imprezy posortowane wg daty...

Z Gdańska do Czech w sześć godzin – i to już w 2023

  Z KRAJU
Autostrada A1 z Gorzyczek do Trójmiasta miała być gotowa na Euro 2012. Niestety, wciąż brakuje odcinka pomiędzy Tuszynem a Pyrzowicami. Kiedy zostanie oddany?

04.04.2019

Znaczący wzrost cen paliw – będzie jeszcze drożej

  Z KRAJU
Miniony tydzień był rekordowy – niestety w kontekście negatywnym. Tankujących spotyka niemiła niespodzianka przy kasie. Dawno nie odnotowano tak wysokiego wzrostu ceny benzyny; w przeciągu ostatnich 7 dni jej litr podrożał o kilkanaście groszy.

Motocyklista niewinny, mimo, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i uderzył w busa

2 Z KRAJU
Czy jazda motocyklem przez teren zabudowany z prędkością 110 km/h i uderzenie w prawidłowo jadącego busa może być bezkarna? Do ciekawego materiału dotarł jeden z redaktorów programu „Państwo w Państwie”.

01.04.2019

Piątkowy protest motocyklistów sparaliżuje ruch w Warszawie!

  Z KRAJU
Stowarzyszenie Motocyklistów z Polski Centralnej organizuje protest mający zwrócić uwagę kierowców na problemy i niebezpieczeństwa wynikające z ich nieostrożnej jazdy. Aby wyróżnić się wśród motocyklistów, tego dnia każdy protestujący będzie owinięty białoczerwoną, plastikową taśmą stosowaną przez służby, która symbolizować będzie zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego.

27.03.2019

Większych uprawnień dla pieszych nie będzie!

  Z KRAJU
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji złożono petycję o zmianę przepisu dającego pieszym pierwszeństwo już na etapie wchodzenia na przejście dla pieszych tak, jak ma to miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej. MSWiA mówi: nie!

26.03.2019

Benelli Leoncino z Cardsharper Customs

  Z KRAJU
Testowany w sezonie 2018 Benelli Leoncino 500 cieszył się dużą sympatią. Jak pokazuje praktyka - model okazał się wdzięcznym pojazdem do wszelkich przeróbek - czego dowodem jest projekt z polskiej stajni Cardsharper Customs.

25.03.2019

Poznaj największy skuter dostępny na kat. B podczas Poznań Motor Show!

  Z KRAJU
Sezon targów motocyklowych trwa w najlepsze! Emocje po Warsaw Motorcycle Show oraz Wrocław Motorcycle Show powoli opadają, dlatego czas rozpalić je na nowo! Przed nami Poznań Motor Show 2019!

Uciekał lecz nie uciekł. Teraz czeka go sąd rodzinny…

  Z KRAJU
Policjanci z tarnowskiej drogówki w piątkowe popołudnie zauważyli jadącego ulicą Szkotnik motocyklistę. Postanowili go zatrzymać.

22.03.2019

Dwieście dziesięć na godzinę w pierwszy dzień wiosny

  Z KRAJU
Dość nietypowy pomysł na uczczenie pierwszego dnia wiosny znalazł pewien szczecinianin, który postanowił to zrobić szybką jazdą po ulicach…

Nigdy nie zatrzymujcie się na poboczu autostrady i drogi ekspresowej

  Z KRAJU
Wprawdzie materiał nie dotyczy motocykli ale daje do myślenia. Jeśli macie możliwość zjazdu do zatoczki, skrętu w drogę podporządkowaną - nigdy nie zatrzymujcie się na poboczu drogi/pasie awaryjnym...

W piątek 22 marca wielka policyjna akcja wymierzona przeciw piratom drogowym!

1 Z KRAJU
Dzisiaj między godziną 6 rano a 22 odbywa się zakrojona na szeroką skalę policyjna akcja wykorzystująca m.in. ulubioną ostatnio formę kontroli kaskadowych. Akcja ta ma na celu wyłapanie największej liczby kierowców przekraczających prędkość. Panie i Panowie, ręka z gazu, bo inaczej posypią się mandaty i potracicie prawa jazdy.

21.03.2019

Co grozi za niezapłacenie podatku PCC-3 za samochód lub motocykl? Uwaga absurdalne kary!

  Z KRAJU
Zakup motocykla wiąże się z koniecznością dopilnowania kilku kwestii: należy odwiedzić wydział komunikacji i przerejestrować pojazd, następnie przepisać na siebie polisę OC oraz w terminie 14 dni uiścić podatek wypełniając i opłacając deklarację PCC (sytuacje, kiedy jesteśmy zwolnieni z opłat znajdziecie poniżej). Jeśli przekroczymy termin, Urząd Skarbowy może nałożyć na nas grzywnę nawet 45 tysięcy złotych.

20.03.2019

Odwiedź Motor Show Poznań i wygraj Junaka Racer 125!!!

  Z KRAJU
Największa impreza motoryzacyjna w Europie Centralnej, Motor Show w Poznaniu po raz kolejny będzie gościć markę Junak. Z tej okazji ktoś z Was opuści event zupełnie nowym motocyklem: Junak Racer 125!

Kurs na prawo jazdy zdrożeje? Trybunał Sprawiedliwości EU: zwolnienie z VAT...

  Z KRAJU
Unijny Trybunał Sprawiedliwości w wydanym niedawno oświadczeniu zakwestionował przepis umożliwiający zwolnienie szkół nauki jazdy z podatku VAT. Zdaniem urzędników nauka jazdy podlega pod kategorię „usługi edukacyjne” a powinna podlegać pod „nauczanie specjalistyczne”, niepodlegające zwrotowi podatku VAT.

18.03.2019

Wiemy jaka kara za cofanie liczników. Ustawa przegłosowana!

  Z KRAJU
Sejm przegłosował ustawę, wg której będzie można karać osoby nieprawnie ingerujące we wskazania licznika przebiegu znajdujące się w pojazdach dopuszczonych do ruchu po drogach publicznych.

Największe Targi Motoryzacyjne w Europie Środkowej "Poznań Motor Show" już od 28 marca!

  Z KRAJU
Poznań Motor Show 2019 czyli Wielkopolskie Święto Motocyklizmu rozpocznie się już 28 marca! Impreza jest zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu w pawilonach 7A, 8, 8A. Wśród atrakcji możemy znaleźć ekspozycję takich firm jak Super Soco, Motor-Land (importer Kymco, Benelli, Keewaya, Rieju), KXD, E-GOO, czy Bilibike.

15.03.2019

Wyprzedzanie motocyklem na zakręcie przez podwójną ciągłą. Co tu się stało?

  Z KRAJU
Poniższy film niech będzie przestrogą dla wszystkich rozpoczynających sezon. Rozumiemy omijanie samochodów w korku, rozumiemy, że motocykl z racji gabarytów powinien zmieścić się w każdej sytuacji. Ale omijając pojazdy nie róbcie tego przy braku widoczności na zakręcie czy przez podwójną ciągłą. W końcu z jakiś przyczyn została namalowana. Tym bardziej, że z perspektywy kierowcy auta motocykl wcale nie zajmuje tak mało miejsca, jak nam się wydaje. Nie oceniamy kierowców publikujemy celem refleksji, wyciągnięcia wniosków i zwiększenia szans na bezpieczny sezon!

14.03.2019

Ducati Red Winter IV już za nami!

  Z KRAJU
W ubiegły weekend odbyła się czwarta zimowa impreza dla posiadaczy motocykli marki Ducati nazwana po prostu Red Winter. Do hotelu Zagroń w Istebnej zjechała cała rzesza fanów marki wraz z rodzinami.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   180

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści