Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

04.12.2018

Warszawa: kierowca ratuje życie motocyklisty na Wisłostradzie [FILM]

  Z KRAJU
Popsutym motocyklem bez świateł nocą po Wisłostradzie – lekkomyślnego motocyklistę przed poważnymi kłopotami uratował kierowca samochodu.

03.12.2018

Progi zwalniające do likwidacji? Poseł PO: są lepsze rozwiązania!

  Z KRAJU
Likwidacji progów zwalniających na drogach domaga się poseł PO Józef Lassota. Jego zdaniem progi są szkodliwe dla pojazdów i środowiska, niebezpieczne i niepotrzebne. Postuluje, by zastąpić je innymi elementami drogowej infrastruktury.

Yamaha - oficjalny partner Warsaw Motorcycle Show 2019

  Z KRAJU
Targi motocyklowe, odbywające się w podwarszawskim Nadarzynie, okazały się wielkim sukcesem. W 2018 roku wzięło w nich udział 170 wystawców, a 2 tysiące motocykli było podziwiane przez prawie 60 tysięcy odwiedzających. Oficjalnym partnerem kolejnej edycji, przewidzianej na 1-3 marca 2019, będzie Yamaha Motor Europe.

30.11.2018

Zakaz parkowania motocykli na warszawskich chodnikach? To możliwe!

3 Z KRAJU
Całkowitego zakazu parkowania na chodnikach domagają się warszawscy aktywiści z organizacji Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchy Miejskie. Złożyli oni w Sejmie projekt zmiany przepisów.

29.11.2018

Idą duże zmiany w pogodzie! Szykujcie motocykle

  Z KRAJU
Szykujcie motocyklowe ciuchy! Początek grudnia sprawi miłą niespodziankę – w wielu miejscach Polski temperatura sięgnie nawet… 15 stopni! To świetna okazja, aby przewietrzyć kości i polatać trochę dla higieny.

Jaka kara za jazdę po alkoholu w 2019 roku?

1 Z KRAJU
Jazda pod wpływem alkoholu to bardzo poważna sprawa. W zależności od kwalifikacji, można za to trafić do więzienia lub zapłacić bardzo wysoką grzywnę, zawsze tracąc prawo jazdy. Jaka kara za jazdę po alkoholu grozi w 2019 roku?

28.11.2018

Rząd chce wyeliminować starsze motocykle z ruchu?

1 Z KRAJU
Ostatnio w sejmie odbyła się gorąca debata na temat reformy obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na stare pojazdy, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu oraz środowisku. Czy posiadacze leciwych motocykli mają się czego obawiać?

Policyjny pościg z niezwykle brutalnym finałem

  Z KRAJU
Amerykańska policja słynie z tego, że nie przebiera w środkach, jeżeli trzeba zatrzymać uciekającego ulicami przestępcę. Blokady dróg, spychanie na pobocze, namierzanie z helikoptera… Niestety zdarza się też tak, że czasami funkcjonariusze mocno przesadzają w swoich gwałtownych reakcjach.

Klasa dla mechaników motocyklowych pod skrzydłami Yamahy

  Z KRAJU
W Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się dziś uroczyste otwarcie sali dydaktycznej przeznaczonej do kształcenia młodzieży z klas technicznych o profilu mechanika motocyklowego pod patronatem Yamaha Motor.

27.11.2018

Policyjny pościg za motocyklistą na Warmii. Spryt czy głupota? [FILM]

  Z KRAJU
Zatrzymane prawo jazdy, sprawa w sądzie, a w perspektywie nawet 5 lat więzienia – takie konsekwencje czekają na motocyklistę, który nie zatrzymał się na wezwanie policji. Obecne przepisy traktują to jak przestępstwo.

24.11.2018

Ubezpieczyciele bogacą się kosztem kierowców! Poseł domaga się zmian

1 Z KRAJU
Zbyt wysokie stawki OC i mało przejrzyste zasady honorowania bezszkodowych kierowców – to zarzuty, jakie wysunął w poselskiej interpelacji Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem ubezpieczyciele wykorzystują swoją pozycję.

23.11.2018

Motocykliści, uważajcie! Kierowcy coraz częściej sięgają po narkotyki

  Z KRAJU
Aż o 50 procent wzrosła w ciągu trzech ostatnich lat liczba kierowców pod wpływem narkotyków. To bardzo zła wiadomość dla motocyklistów, którzy stanowią jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu.

5 lat więzienia za cofanie liczników? Posłowie zdecydują

1 Z KRAJU
Nawet 5 lat więzienia będzie grozić za ingerencję w licznik pojazdu. Nowelizacje Prawa o ruchu drogowym i Kodeksu Karnego trafiły właśnie do pierwszego czytania w Sejmie.

22.11.2018

Trójkołowce na kat. B - wiemy od kiedy!

  Z KRAJU
To mamy kolejną ustawę liberalizującą prawo o ruchu drogowym, tym razem umożliwiającą kierowcom posiadającym prawo jazdy kategorii B legalne poruszanie się motocyklami i skuterami trójkołowymi o pojemności silnika przekraczającej 125 ccm.

21.11.2018

Zmiana terminu opłacenia mandatu. Ważna informacja dla kierowców

  Z KRAJU
Od połowy listopada obowiązuje nowy termin opłacenia mandatu kredytowanego. Wbrew wcześniejszym planom, zmiany objęły zarówno mandaty zaoczne, jak i normalne.

Piggio MP3 300 oraz 500 - trójkołowe skutery na prawo jazdy kat. B

  Z KRAJU
Ustawa, dzięki której kierowcy posiadający prawo jazdy kat B będą mogli prowadzić pojazdy trzykołowe, już nie długo wejdzie w życie. Włoskie Piaggio już od dawna gotowe jest na ten moment! Poznajcie trzykołowe modele skuterów MP3 300 oraz PM3 500.

19.11.2018

Akcja Cross. Trzy służby przeprowadziły wspólną obławę na motocyklistów

  Z KRAJU
Grupa motocyklistów na crossach została zatrzymana w Małopolsce po wspólnej obławie policji, Straży Leśnej i Straży Rybackiej. Policja nie wystawiła mandatów, w zamian kierując sprawę od razu do sądu.

16.11.2018

Najniebezpieczniejszy zakręt w Polsce? Tajemnicze miejsce w Bielsku-Białej

  Z KRAJU
Zakręt idiotów to sławny w całym regionie odcinek obwodnicy Bielska-Białej. Mimo bardzo wyraźnego oznakowania, już stu kierowców skasowało tutaj swoje auta. W czym tkwi sekret tego miejsca?

Akcja serwisowa Suzuki - 575 sztuk motocykli w Polsce

  Z KRAJU
Uwaga właściciele maszyn Suzuki - w najbliższym czasie niektórzy z was dostaną list od polskiego importera, zapraszający do autoryzowanego serwisu. Przyczyną akcji jest możliwość rozszczelnienia pompy paliwa.

15.11.2018

Odcinkowy pomiar prędkości w Warszawie? ZDM bardzo chce, ale jest problem...

  Z KRAJU
Montażu odcinkowego pomiaru prędkości na warszawskich drogach domaga się ZDM. Zdaniem urzędników poprawi to bezpieczeństwo w stolicy. Jest tylko jeden problem – dyskusyjna legalność odcinkowego pomiaru prędkości.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   176

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści