Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

15.02.2018

Strefy czystego transportu: nowe opłaty za wjazd motocyklem do centrum

1 Z KRAJU
Uchwalona 11 stycznia ustawa o elektromobilności zakłada znaczące wsparcie rządu dla pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Niestety, jeden z jej zapisów daje samorządom prawo wprowadzenia na terenie zwartej zabudowy z koncentracją budynków użyteczności publicznej strefy czystego transportu. Zapis nic nie mówi o wyłączeniu motocykli z opłat za wjazd do takiej strefy, co oznacza, że wkrótce możemy znacznie zapłacić za wjazd do centrum.

14.02.2018

Rejestracje pojazdów: w styczniu dobry wynik używanych, spadek rejestracji nowych jednośladów

  Z KRAJU
Dane statystyczne dotyczące rejestracji nowych i używanych pojazdów w styczniu 2018r powodują umiarkowany optymizm. Trendy spadkowe zaobserwowaliśmy w przypadku nowych pojazdów a wśród używanych zauważalne wzrosty.

Zielony listek i okres próbny: CEPiK 2.0 opóźnienia w 2018

  Z KRAJU
Jak donoszą krajowe media najprawdopodobniej nastąpią opóźnienia przy wprowadzaniu zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, które były zaplanowane na czerwiec 2018. Sprawa dotyczy głównie okresu próbnego dla młodych kierowców oraz zielonego listka.

08.02.2018

ESG Rumble 400, czyli polski scramble na Cutom Rumble 2018!

  Z KRAJU
Budowa motocykla, który ma nie tylko wziąć udział w konkursie Custom Rumble, ale z założenia go wygrać… to nie lada sztuka. Jeżeli dodamy do tego jeszcze ograniczenie czasowe – 45 dni na przeprowadzenie wszystkich prac, to przedsięwzięcie to wydaje się już naprawdę karkołomne. Jednak nie dla Sylwestra Mateusiaka z Eastern Spirit!

06.02.2018

MotoStudent 2017-2018: Polacy budują prototyp klasy preMoto3 oparty na silniku KTM RC 250

  Z KRAJU
Siedmioosobowa grupa studentów studiów magisterskich z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, jako jedyny zespół z Polski, buduje prototypowy motocykl klasy preMoto3 na międzynarodowe zawody MotoStudent 2017-2018.

05.02.2018

Co grozi za potrącenie policjanta? Sąd skazał motocyklistę

  Z KRAJU
Sprawa, która zbulwersowała społeczność Dąbrowy Górniczej doczekała się finału w sądzie. Motocyklista, który potrącił i ranił policjanta w maju ubiegłego roku został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

02.02.2018

Za mandat zapłacisz kartą - drogówka wyposażona w terminale płatnicze

  Z KRAJU
Nie dość, że dostajecie mandat, to jeszcze musicie pamiętać, żeby zrobić za niego przelew, a przecież chcielibyście od razu o tym przykrym incydencie zapomnieć. Teraz będzie to możliwe! Policjanci drogówki zostali wyposażeni w terminale płatnicze!

01.02.2018

Wiemy gdzie można spotkać nowe, nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive

  Z KRAJU
Pierwsze nieoznakowane policyjne radiowozy, wyposażone w wideorejestratory Videorapid 2A polskiej firmy Zurad, już wyjechały na polskie drogi. Wiemy na które, a nawet znamy numery rejestracyjne niektórych z nich…

Ile kosztuje badanie techniczne motocykla w 2018? Stawki w górę?

  Z KRAJU
Premier Morawiecki otrzymał właśnie od Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów pismo, które w mocny sposób argumentuje potrzebę podniesienia opłat za obowiązkowe, coroczne przeglądy pojazdów. Niestety mowa w nim również o jednośladach…

31.01.2018

Pierwsza dostawa premierowej Yamahy MT-09 SP do salonów w Polsce

  Z KRAJU
Jeszcze lepiej wyposażona. Jeszcze bardziej mroczna. Jeszcze lepsza… Premierowa Yamaha MT-09 SP właśnie wjechała do salonów w Polsce.

30.01.2018

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą - przejdź szkolenie z wiedzy praktycznej

  Z KRAJU
Na to, by motocykl nie zmienił właściciela bez jego wiedzy, jest dużo sposobów, a większość z nich ma w swojej ofercie firma ABUS, która podjęła się trudnego zadania – razem z Motopomocnymi – edukacji motocyklistów w temacie ochrony własnych jednośladów przed kradzieżą.

26.01.2018

Czasowe, sezonowe ubezpieczenie jednośladów - czy to w ogóle jest możliwe?

  Z KRAJU
Kolejne, trzecie już, posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Motocyklistów i Qudowców miało miejsce 25 stycznia w Parlamencie RP. Przedmiotem spotkania było omówienie zmian w prawie dot. możliwości czasowego wyrejestrowania motocykli i quadów lub tylko okresowego wykupienia ubezpieczenia OC.

23.01.2018

7 faktów na temat cofania liczników. Korekta przebiegu karana od 1 stycznia 2019

  Z KRAJU
Rząd bierze się za nieuczciwych sprzedawców pojazdów i chce unormować sprawę ich prawdziwego przebiegu. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowych kar za cofanie liczników, czyli popularną korektę ich wskazań. Wiemy jak będzie wyglądała ustawa, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019.

Uwaga! Jest praca w Warszawie dla motocyklowego mechanika i pomocnika mechanika!

  Z KRAJU
POLand POSITION to największy w kraju autoryzowany dealer motocykli Yamaha, działający w ramach grupy Liberty Motors. W związku z dynamicznym rozwojem i rozbudową serwisu, do pracy przy ul. Połczyńskiej 120 C w Warszawie poszukujemy osoby na stanowiska mechanik oraz pomocnik mechanika.

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści