Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Ciekawostki ze świata motocykli

Ciekawostki ze świata motoryzacji, interesujące motocykle, trasy motocyklowe, targi i inne.

WCZORAJ
21.11.2017

Być może niedługo nie stracisz prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h

  Z KRAJU CIEKAWOSTKI
Jeżeli przekroczysz prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym i zostaniesz złapany na tym wykroczeniu przez policję lub fotoradar – obligatoryjnie tracisz prawo jazdy. Senat RP pracuje jednak na tym, żeby nie zawsze tak się stało…

20.11.2017

Jak jeździć motocyklem po lodzie? Właśnie tak!

  CIEKAWOSTKI
Motocykliści dzielą się na dwa typy – sezonowców i całorocznych. Ten harleyowiec zdecydowanie należy do tego drugiego zbioru.

Honda CBX750F - jak nie jeździć youngtimerem

  CIEKAWOSTKI
Honda CBX750 to motocykl, który ma opinię sprzętu nie do zajechania. Choć dużo w tym prawdy – trwały i niezawodny czterocylindrowy silnik chłodzony powietrzem był w latach 80-tych klasą samą w sobie – niestety nie ma motocykli, których nie da się zajechać.

Dirtbike Husqvarna Team: Flat Track w Toruniu

  CIEKAWOSTKI
W sobotę 11.11.2017 po raz pierwszy w Toruniu na Motoarenie odbyło się Motoshow Flat Track. W wydarzeniu wzięło udział blisko pięćdziesięciu zawodników. Podczas imprezy rozegrane zostały również zawody Super Enduro, w których wzięła udział zawodniczka Dirtbike.pl Husqvarna Team Ewa Pikosz.

18.11.2017

Po winklach mimo kalectwa

  CIEKAWOSTKI
Jeśli zaczniecie oglądać poniższy film-najpierw nie zrobi na Was wrażenia. Ot, koleś nieźle radzi sobie w winlach i trochę gumuje. Jeśli jednak przyjrzycie się dokładniej, zauważycie, że ma tylko jedną rękę. Jak się okazuje, czasami pasja czy chęci pozwalają przezwyciężyć własne niedoskonałości. Szacunek!!!

Spalony Harley - czy da się odtworzyć?

  CIEKAWOSTKI
Czasami w wyniku katarstrofy motocykl kończy na śmietniku historii. Rozbity, spalony, zgnieciony nie nadaje się do naprawy. Dużo jednak zależy od uporu, finansów właściciela i sentymentu. Jeśli miałbym z danym sprzętem mnóstwo fajnych wspomnień bądź np od wielu lat należał do rodziny, zrobiłbym wszystko, aby spróbować go naprawić. Przed podobnym wyzwaniem stanęli specjaliści z firmy Retro Rescue zajmującej się renowacją motocykli zabytkowych.

17.11.2017

Być jak Jezus: motocyklem po wodzie

  CIEKAWOSTKI
Przychodzi zima, przerabiacie swój motocykl na skuter śnieżny. Na rynku, szczególnie w USA znajdziecie sporo gotowych kit-ów z płozami i gąsiennicami. A jeśli na wiosnę nie chce Wam się zdemontować zestawu? Znaleźliśmy rozwiązanie. Musicie tylko znaleźć jezioro, trochę czasu i mieć żelazne nerwy. Najlepiej mieć ze sobą także boję gdyby okazało się, że jednak w przeciwieństwie do Jezusa poruszanie się po wodzie przychodzi Wam z większy trudem...

16.11.2017

Polski motocykl elektryczny E-Moto AGH

2 CIEKAWOSTKI
Studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentowali motocykl elektryczny. Polacy zdecydowali się na nietypowy montaż silnika, co ma zdecydowanie zredukować hałas.

Fotoradar LaserCam4 - najnowsze narzędzie policji

  Z KRAJU CIEKAWOSTKI
Nowa jakość w policyjnym drogowym dozorze. Przełomowe urządzenie skończyło właśnie jedną z faz testów. Amerykański LaserCam4 to wyjątkowo dokładny i sprawny fotoradar, który w trochę ponad dwie doby wystawił 185 mandatów na łączną kwotę 24 tysięcy złotych.

15.11.2017

Yamaha Motoroid - motocyklowa sztuczna inteligencja

  CIEKAWOSTKI
Yamaha swoim prototypem o nazwie Motoroid łączy świat elektrycznych motocykli i sztucznej inteligencji. Pojazd ten jest inteligentny, odróżnia swojego właściciela od innych ludzi dzięki technologii rozpoznawania twarzy, słucha jego komend i jest pół-autonomiczny.

Ducati i Locman ogłosiły współpracę. Zegarki Ducati już wkrótce.

  CIEKAWOSTKI
Dwie firmy symbolizujące włoską doskonałość, innowacyjność i świetny design łączą siły aby stworzyć nową, przykuwającą wzrok linię zegarków.Zegarki sygnowane logo Ducati pojawią się salonach jubilerskich już w styczniu 2018r.

Skuter z działem bezodrzutowym? Vespa 150 TAP

  CIEKAWOSTKI
Vespa 150 z przełomu lat 50 i 60-tych w zasadzie jest pojazdem powszechnym i lubianym. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że znani z odwagi i dzielności na polu walki Francuzi wykorzystywali go jako pojazd transportowy - myli się jednak ten, kto założy, że transportował listy do żołnierzy, czy rozkazy. Owa Vespa była transporterem działa bezodrzutowego, statywu do niego i zapasu amunicji.

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści