Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Ciekawostki ze świata motocykli

Ciekawostki ze świata motoryzacji, interesujące motocykle, trasy motocyklowe, targi i inne.

24.01.2019

Film: Motocykl, który zabija...

1 CIEKAWOSTKI
Na pewno duża część z Was kojarzy film "Christine" z 1983r. Samochód, a jest nim Plymouth Fury 58', niszczy każdego kto za bardzo zbliży się do jego właściciela. Fabuła powstała na podstawie książki Stevena Kinga a całość w połowie lat 80-tych była nawet hitem kinowym. Ciekawostką jest fakt, że do nakręcenia obrazu użyto 20 egzemplarzy rzadkiego dzisiaj modelu auta - w 1958 roku wyprodukowano go zaledwie 5800 sztuk. Podobno z aut filmowych do dziś dotrwały tylko dwa z nich (resztę rozbito, posłużyły jako dawcy części bądź zezłomowano). Dlaczego o tym piszę?

23.01.2019

Dwucylindrowy Perry E. Mack OHV z 1913r...

  CIEKAWOSTKI
Perry E. Mack z 1913r. Marka zmieniała nazwę z Perry E.Mack na PEM, później Jefferson, by w połowie drugiego dziesięciolecia XXw w końcu zaprzestać produkcji motocykli. Jako jedni z pierwszych w USA wyprodukowali silnik w układzie OHV (zawory w głowicy silnika). Jednostka napędowa całkiem nieźle radziła sobie w ówczesnych seriach wyścigowych, napędzała także gąsiennicowy ciągnik Perkinsa.

22.01.2019

Blaszane modele Iconx - test na cierpliwość

  CIEKAWOSTKI
Motocykl po przeglądzie, umyty, z naładowanym akumulatorem czeka pod pokrowcem na pierwsze ciepłe dni, a ciebie nosi? Możesz rozładować emocje budując jeden z blaszanych modeli Iconx. Uwaga, potrafią wyprowadzić z równowagi!

21.01.2019

Tak będą wyglądały Harleye przyszłości - czyżby atak H-D na młode pokolenie?

  CIEKAWOSTKI
Harley Davidson nie ukrywa, że jest trochę w kropce. Z jednej strony starzejąca się klientela, która wciąż zakochana jest w klasycznych produktach z Milwaukee, z drugiej strony młodzież, czyli przyszli klienci, do których nie przemawiają ciężkie, spalinowe krążowniki szos. Wydaje się, że aby utrzymać się na rynku i być konkurencyjnym, trzeba oferować produkt dla obu tych grup.

Zderzenie policjantów na motocyklach - kto zawinił?

  CIEKAWOSTKI
Policjanci na motocyklach, elita drogówki, zaszczytna służba, trudna i odpowiedzialna. Dużo bardziej wymagająca, niż służba w radiowozie, bo i konsekwencje błędów są dużo większe. Zobaczcie właśnie jeden z takich błędów, który zaowocował spektakularną kraksą.

Otwarto ośrodek dla niepełnosprawnych im. Marco Simoncellego

  CIEKAWOSTKI
W miejscowości Sant'Andrea in Besanigo otwarto sztandarowe dzieło fundacji im. Marco Simoncellego - doskonale wyposażony ośrodek dziennej opieki dla niepełnosprawnych. Uroczystość odbyła się wczoraj, w dniu 32 urodzin słynnego motocyklisty.

19.01.2019

Jaki konkurs na zlot motocyklowy, czyli człowiek kontra motocykle

  CIEKAWOSTKI
Kiedyś wyjątkowo okrutną torturą, znaną już w starożytności, było rozciąganie końmii. Jeżeli konie zastąpimy mechanicznymi rumakami, jakimi są motocykle, to otrzymamy współczesną wersję tej tortury. Zobaczcie jak z rozrywaniem motocyklami poradził sobie jeden, wyjątkowo odważny, ale też niesamowicie silny śmiałek...

18.01.2019

Etergo AppScooter. Elektryczny miejski skuter, który ma szansę powalczyć w segmencie

  CIEKAWOSTKI
Etergo AppScooter to holenderski skuter elektryczny, który przekonuje sprytnymi rozwiązaniami technicznymi, dobrymi parametrami i sporą ilością miejsca na bagaż.

archiwum

1    6  7  8 

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści