Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

11.10.2016

Dobry wrzesień na polskim rynku jednośladów

  BIZNES
Trzeci kwartał roku zamknął się bardzo dobrym wynikiem września, który przebił ubiegłoroczny wynik o 10%. 4 027 zarejestrowanych nowych jednośladów to o 373 sztuki więcej niż przed rokiem. Ten wynik jest daleki od rekordu zanotowanego w 2008 roku – 9 853 sztuki, jest to jednak najwyższy rezultat w ciągu ostatnich 4 lat.

22.09.2016

Kolejny proces przeciwko Skully

  BIZNES
Miało być pięknie, a skończyło się upadłością i podkopaniem wiarygodności projektów crowdfundingowych. Właścicieli Skully czeka kolejny proces - tym razem w grę wchodzą ponad 2 miliony dolarów.

Apple chce produkować motocykle

  BIZNES
Obok premiery iPhone’a 7 głośno mówi się ostatnimi czasy o tym, że Apple chciałoby wejść do świata motoryzacji. Wygląda na to, że producent nie może się jeszcze zdecydować, jak chce to zrobić. Z jednej strony Tim Cook chciałby mieć samochód, a z drugiej - motocykl. Teraz mógłby to połączyć.

15.09.2016

W Milwaukee ruszył amerykański oddział Royal Enfield

  BIZNES
Producent motocykli Royal Enfield, który jest częścią koncernu Eicher Motors, uruchomił swoje przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy salon został otwarty w Milwaukee, które jest uważane za stolicę amerykańskiego motocyklizmu i jest domem marki Harley-Davidson.

14.09.2016

BMW zadowolone z sierpniowych wyników sprzedaży

  BIZNES
BMW przedstawiło raport sprzedaży samochodów i motocykli. Producent ma powody do zadowolenia. Również dla motocykli miesiąc był bardzo udany.

09.09.2016

Coraz lepsza sytuacja w MV Agusta

  BIZNES
Wygląda na to, że sytuacja w Varese poprawia się. Giovanni Castiglioni oznajmił, że restrukturyzacja przynosi efekty i być może nie będzie potrzebne wsparcie dodatkowych inwestorów.

Sprzedaż motorowerów po raz pierwszy w tym roku na plusie

  BIZNES
Sierpień tego roku był dla nowych jednośladów minimalnie słabszy od sierpnia 2015r. Zarejestrowano 5 123 pojazdów, 19 sztuk mniej niż przed rokiem. Jest to jednak najniższy wynik od 2005 roku. W porównaniu z lipcem 2016 zarejestrowano mniej o 12,8% (752 szt.).

01.09.2016

Zwolnienia w fabrykach Harley-Davidson

1 BIZNES
Z powodu niższej niż zakładano sprzedaży motocykli, Harley-Davidson zamierza zwolnić ponad 100 pracowników.

18.08.2016

Chiny kolejnym dużym rynkiem zbytu dla producentów motocykli premium

  BIZNES
Europejscy producenci motocykli premium tacy jak BMW Motorrad czy Ducati mają powody do zadowolenia. Chińczycy coraz częściej kupują ich produkty.

11.08.2016

Sprzedaż motocykli BMW Motorrad zwolniła w lipcu

  BIZNES
Lipiec był pierwszym od długiego czasu miesiącem, kiedy BMW Motorrad nie odnotowało rekordu sprzedaży.

09.08.2016

Sprzedaż motocykli i motorowerów w Polsce ciągle spada

  BIZNES
W lipcu 2016r. zarejestrowano 5 875 nowych jednośladów. Jest to najniższy wynik od 12 lat.

Księgowa Skully oskarża właścicieli o roztrwonienie majątku firmy

  BIZNES
Miało być pięknie - pojawił się projekt inteligentnego kasku, zebrano 15 milionów dolarów na uruchomienie produkcji, projektem zainteresowali się również producenci motocykli, ale okazało się, że kask otrzymało mniej niż 100 klientów, a firma zbankrutowała. Dzięki księgowej być może dowiemy się, dlaczego tak się stało.

02.08.2016

BMW Motorrad z udanym kwartałem i rekordowym półroczem

  BIZNES
Grupa BMW podsumowała drugi kwartał i pierwsze półrocze bieżącego roku. Pomimo, że w drugim kwartale sprzedaż zwolniła, to wynik za całe półrocze jest powyżej rekordu z ubiegłego roku.

MV Agusta i Mercedes rozstaną się we wrześniu?

  BIZNES
Wygląda na to, że romans włoskiego producenta motocykli z niemieckim producentem samochodów zakończy się we wrześniu, a przynajmniej tak informują włoskie media powołując się na prezesa marki MV Agusta.

01.08.2016

Prawie pół amerykańskiego rynku motocykli dla Harley-Davidson

  BIZNES
Harley-Davidson przedstawił wyniki za drugi kwartał i pierwsze półrocze bieżącego roku. Z jednej strony producent kontroluje 49,5% amerykańskiego rynku, ale z drugiej - sprzedaż motocykli z Milwaukee spada i prognozy na ten rok - również.

Unijny rynek jednośladów na plusie w pierwszym półroczu 2016 roku

  BIZNES
Sprzedaż motocykli i motorowerów na terenie Unii Europejskiej ma się całkiem dobrze i świadczy o tym raport ACEM - organizacji zrzeszającej producentów motocykli, motorowerów i akcesoriów, którzy działają na terenie Unii Europejskiej. Pierwsze półrocze zakończyło się wzrostem sprzedaży o 5,5%.

27.07.2016

Skully zwija interes - nie będzie inteligentnych kasków motocyklowych

  BIZNES
W połowie lipca informowaliśmy o zwolnieniu prezesa i współzałożyciela projektu Skully. Teraz okazuje się, że firma zostanie zamknięta.

26.07.2016

Sąd ogłosił bankructwo marki Benelli

  BIZNES
Marka Benelli, która obecnie należy do chińskiej firmy Qianjiang Group, została ogłoszona przez włoski sąd bankrutem.

22.07.2016

BMW inwestuje w aplikację społecznościową dla motocyklistów

  BIZNES
BMW zainwestowało w Rever - aplikację społecznościową dla motocyklistów, która służy do rejestrowania przebiegu tras i dzielenia się nimi z resztą motocyklowej społeczności.

20.07.2016

Polaris podsumowuje drugi kwartał - dobra sprzedaż motocykli, niższe dochody, wyższe koszty

  BIZNES
Polaris przedstawił podsumowanie drugiego kwartału bieżącego roku. Pomimo, że wyniki sprzedaży motocykli wyglądają optymistycznie, to koncern zarobił o 30% mniej niż w drugim kwartale ubiegłego roku.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   30

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Newsletter

Bądź na bieżąco
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści