Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Zmiany w prawie drogowym 2019: wkrótce nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych. Ale to nie wszystko… Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Zmiany w prawie drogowym 2019: wkrótce nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych. Ale to nie wszystko…

Jak podaje Rzeczypospolita do końca czerwca mają być gotowe nowe rozwiązania zmian w prawie drogowym. Przede wszystkim postawiono na ułatwienia dla kierowców.

Najważniejszą zmianą jest możliwość pozostawienia dotychczasowego numeru rejestracyjnego oraz nalepki homologacyjnej. Dotychczas takie rozwiązanie funkcjonowało tylko w ramach jednego powiatu, wg nowych przepisów pozostawienie tablicy i naklejki będzie możliwe w ramach różnych powiatów. Tutaj zastrzeżenie: pojazd oczywiście wcześniej musi być zarejestrowany w kraju.

 

Kolejną zmianą jest możliwość rejestracji pojazdu na terenie starostwa gdzie nowy właściciel przebywa czasowo (minimum pół roku). Czyli mieszkający w Poznaniu student pochodzący z Wrocławia nie będzie musiał jechać do Wrocławia gdy zakupi nowy motocykl.

 

Ostatnim ciekawym rozwiązaniem jest możliwość czasowej rejestracji na terenie powiatu, gdzie zakupiono pojazd. Zatem motocykl kupujemy w Szczecinie ale mieszkamy w Warszawie i chcemy wrócić do Warszawy. Dotychczas musielibyśmy czasowo rejestrować pojazd w Warszawie, teraz możemy to zrobić w Szczecinie.

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści