Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Zielony listek i okres próbny: CEPiK 2.0 opóźnienia w 2018 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Zielony listek i okres próbny: CEPiK 2.0 opóźnienia w 2018

Jak donoszą krajowe media najprawdopodobniej nastąpią opóźnienia przy wprowadzaniu zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, które były zaplanowane na czerwiec 2018. Sprawa dotyczy głównie okresu próbnego dla młodych kierowców oraz zielonego listka.

Z materiałów opublikowanych w "Rzeczypospolitej" dowiadujemy się, że gazeta powołując się na anonimowe źródła w Ministerstwie Cyfryzacji spekuluje o możliwości przesunięcia terminu uruchomienia całości systemu CEPiK 2.0. Miało się to odbyć 4 czerwca bieżącego roku a obejmowało przede wszystkim okres próbny dla kierowców oraz rozbudowę baz danych.

 

Przyczyną domniemanego opóźnienia są nie do końca poprawnie działające funkcjonalności systemu - część z nich wprowadzono w listopadzie i były przyczyną paraliżu pracy niektórych stacji diagnostycznych i urzędów.

 

Jeśli spekulacje się potwierdzą, opóźnienie wdrażania systemu może wynieść nawet kilka miesięcy. O rozwoju sprawy będziemy na bieżąco informować...

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści