-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Zabytek wart pół miliona dolarów trafi na aukcję w Las Vegas Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Zabytek wart pół miliona dolarów trafi na aukcję w Las Vegas

Dom aukcyjny Bonhams przedstawił kolejną maszynę, która trafi pod młotek podczas styczniowej aukcji w Las Vegas. Tym razem jest to Crocker Small Tank z 1937 roku.

Pod nazwą Crocker kryje się firma, którą założył Al Crocker, wcześniej handlował on motocyklami marki Indian. Motocykle Crocker wyróżniał fakt, że przed zakupem klient mógł skonfigurować swoją maszynę. Oprócz tego Al Crocker  zapewniał swoich klientów, że jeżeli jego motocykle nie będą szybsze od seryjnych Harleyów, to mogą się oni ubiegać o zwrot pieniędzy, jednak nikt nie zgłosił się po gotówkę.

 Karierę Crockera przerwała II wojna światowa. Do momentu jej wybuchu powstało 125 maszyn, a do dziś przetrwało około 50 sztuk. Motocykl oferowany na aukcji był ósmym egzemplarzem, który wyjechał na drogę i jest najstarszym z zachowanych do dziś. To sprawia, że jego cena może osiągnąć pułap pół miliona dolarów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
1937 Crocker Small Tank 1937 Crocker Small Tank
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści