-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Yamaha rozpoczyna prace nad systemem wymiennych baterii Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Yamaha rozpoczyna prace nad systemem wymiennych baterii

Skutery elektryczne z możliwością wymiany baterii w specjalnych stanowiskach to nowy projekt Yamahy, realizowany wspólnie z tajwańskim producentem tego rozwiązania – firmą Gogoro.

Przewaga spalinowych jednośladów może jednak szybko zmaleć.Yamaha, we współpracy z tajwańską firmą Gogoro, rozpoczęła prace nad rozwojem technologii skuterów elektrycznych z wymiennymi bateriami.

 

 

System taki doskonale sprawdza się już na Tajwanie, gdzie Gogoro od 2015 roku uruchomiło ponad 750 stacji wymiany baterii, a do końca przyszłego roku zapowiada powstanie kolejnych 250.

 

Zasada działania systemu jest prosta – użytkownik skutera zostawia w jednej ze stacji rozładowaną baterię i odbiera naładowaną, którą montuje do pojazdu. W ten sposób problem małego zasięgu elektrycznych skuterów zostaje niemal całkowicie wyeliminowany, przynajmniej w miastach.

 

Yamaha ma już w swojej ofercie napędzany prądem skuter E-Vino dostępny na Tajwanie i w Japonii, leczy wydaje się, że główne siły zostaną skierowane na rozwój systemu wymiennych baterii. Yamaha chciałaby także rozwijać technologię samocy skuterów Gogoro pod własną marką.

 

Już teraz skutery Gogoro dostępne będą w sieci dystrybucji Yamaha (na razie na Tajwanie). Pierwsze jednoślady opracowane przez Yamahę pojawią się na rynku w przyszłym roku. Nad podobnym systemem wymiennych baterii – iONEX, pracuje także inny tajwański producent – Kymco.

Więcej o motocyklach Yamaha
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści