Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Yamaha chce produkować inteligentne motocykle Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Yamaha chce produkować inteligentne motocykle

Yamaha zamierza wykorzystać prace nad projektem MOTOBOT do wdrożenia w motocyklach systemów opartych na sztucznej inteligencji.

Musimy się przyzwyczaić do tego, że będąca dotychczas domeną samochodów sztuczna inteligencja sterująca systemami bezpieczeństwa pojawi się również w motocyklach. Producenci jednośladów pracują nad rozwiązaniami, które poprawią komfort jazdy motocyklem.

 

Przeczytaj również: Yamaha inwestuje w komunikację między pojazdami

Prezes Yamahy - Hiroyuki Yanagi w wypowiedzi dla Japan Times zdradził, że producent zamierza wykorzystać prace nad projektem MOTOBOT do stworzenia systemów bezpieczeństwa, które trafią na pokłady motocykli.

 „Użyjemy danych uzyskanych od robotów w naszych motocyklach. Będziemy promować rozwój technologii, które sprawiają, że prowadzenie motocykla jest łatwiejsze” - powiedział Hiroyuki Yanagi.

 

Czołowi światowi producenci motocykli już wspólnie rozpoczęli prace nad systemami, które pozwolą wprowadzić motocykle do świata komunikacji między pojazdami i zaimplementować w nich technologie zarezerwowane dotychczas dla "puszek". Pierwszy krok wykonało BMW, które wprowadziło system monitorowania martwego pola w maksi skuterze C650 GT.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

oceń ten materiał:
Prace nad projektem MOTOBOT pomogą rozwinąć systemy bezpieczeństwa w motocyklach Prace nad projektem MOTOBOT...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści