Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Yamaha YZF-R3 2019 ujawniona w USA przed oficjalną premierą Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Yamaha YZF-R3 2019 ujawniona w USA przed oficjalną premierą

Tuż przed oficjalną konferencją prasową, Yamaha zaprezentowała w Stanach Zjednoczonych nowość – model YZF-R3. Mały ścigacz jest mocno inspirowany YZR-M1 z MotoGP.

Stylistyka, nawiązująca do M1 oczywiście nie zamyka listy nowości, które znalazły się w R3. Producent poprawił kilka elementów mających wpływ na wydajność i ergonomię. Bez zmian pozostaje dwucylindrowy silnik o pojemności 321 cm3 i lekka stalowa rama rurowa.

 

Kilka zmian znajdziemy w zawieszeniu, między innymi całkiem nowy przedni widelec upside-down KYB 37 mm, którego zadaniem będzie nadać prowadzeniu motocykla bardziej twardej charakterystyki, znanej z pozostałych modeli linii R.

 

 

Kierownicę clip-on obniżono o 22 mm. Wraz z nowym kształtem zbiornika paliwa ma to zapewnić bardziej sportową pozycję kierowcy. Jednocześnie nie zmieniły się jednak ani wysokość siedziska, która wynosi 780 mm, ani waga motocykla – 167 kg.

 

Nowa, aerodynamicznie dopracowana przednia owiewka nawiązuje mocno do YZR-M1. Producent twierdzi, że udało się zmniejszyć opór powietrza o całe siedem procent, a jednocześnie zwiększyć prędkość maksymalną o 8 km/h. Centralny kanał w owiewce kieruje strumień powietrza do chłodnicy, co ma poprawiać jej wydajność w chłodzeniu silnika.

 

Nowa jest także pokrywa zbiornika paliwa i podwójne reflektory LED, które nadają agresywnego wyglądu. Yzf-R3 z roku 2019 otrzyma także nowy panel wskaźników LCD.

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści