Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Laboratorium

Yamaha MT-125: krótkie cięcie samuraja test, opinie i oceny

Gdy w sierpniu 2014 r. zmieniły się przepisy, posiadacze praw jazdy kategorii B zaczęli wreszcie myśleć o legalnej przesiadce na motocykl. Producenci natomiast zaczęli opracowywać modele małych jednośladów, które mogłyby najwierniej oddać wrażenia z jazdy rasową maszyną. Yamaha MT-125 niczego nie udaje, to motocykl z krwi i kości. Chcesz go. Wiemy to. Tylko czy możesz go mieć?

Absolutnie wszędzie, gdzie się nie pojawiłem Yamahą MT-125, wzbudzałem pozytywne zdziwienie. „Nie pierd..., że to stodwudziestkapiątka” - najczęściej słyszałem - „Fajny masz motor” - zdarzało się, że ktoś uzupełnił swoją serię komplementów. „Motocykl” - odpierałem i pełen dumy, że się podoba, odpalałem mały silnik, który za każdym razem gwarantował niemało emocji. 115-120 km/h wyskakiwało na elektronicznym liczniku momentalnie. Można by rzec, że praktycznie niezauważalnie, gdyby nie system świetlny sygnalizujący, że wchodzisz z obrotami na czerwone pole - trochę jak w F1.

 

Zresztą cała deska rozdzielcza, jest tu wyjątkowo bogata, jak na mały pojazd. Znajdziemy na niej prędkościomierz i obrotomierz, wskaźnik temperatury, poziomu paliwa, zegar, liczniki przebiegów, informacje o średniej prędkości oraz informacje o kończącym się paliwie. 

 

Zobacz także: Shun Miyazawa – twórca mrocznej strony Japonii i koncepcji „Faster Sons”.

Mroczna strona Japonii

„The Dark Side of Japan” - takie hasło marketingowe charakteryzuje motocykle z serii MT Yamahy (http://motogen.pl/Yamaha-MT-07-Moto-Cage-chetnie-idzie-na-gume,23539.html) i pomimo że MT-125 jest najmniejszym z nich, jego wzornictwo doskonale odzwierciedla siłę tego przekazu.

 

Zobacz także: Yamaha MT-07 Moto Cage – chętnie idzie na gumę

 

Mało tego, Yamaha, aby zachęcić młodych klientów, na rzecz promocji tego modelu wypuściła spot zatytułowany „Don't be afraid of the dark – Nie bój się ciemności”. W ten sposób przekonuje, że ich trochę zły świat nafaszerowany skrajnymi emocjami jest dostępny dla każdego.

 

 

Agresywny technologiczny design streetfightera sprawia, że motocykl wygląda, jakby wręcz wyprzedził czas. Ostre linie, charakterystyczna przednia lampa, sportowe siedzenie obszyte welurem czy aerodynamiczny bak sprawiają, że tą maszyną naprawdę chcesz się przejechać. Tutaj każdy detal ma swoje uzasadnienie: kierunkowskazy, lusterka czy nawet siatka na baku oraz sportowe crash pady - wszystko współgra z technologiczną całością. Japończycy postawili na design, bo obecnie on się liczy, w szczególności, gdy chcesz sprzedać stosunkowo drogi produkt młodszym klientom, którzy zdecydowanie stanowią główną grupę odbiorców małej MT-ki.

Yamaha MT-125

 

Zobacz dane techniczne Yamahy MT-125

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach Yamaha

Strony:

Pliki do pobrania

motogen_katalog_125.pdf
Katalog motocykli i skuterów 125
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Yamaha MT-125 w teście Motogen.pl

30
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści