Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Wznowiono produkcję motocykli Erik Buell Racing! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Wznowiono produkcję motocykli Erik Buell Racing!

Tak jak kot spada na cztery łapy, tak Erik Buell ponownie spadł na dwa koła. Po burzliwym roku przyszedł czas na świętowanie i wznowienie produkcji motocykli, która zgodnie z obietnicami ruszyła z początkiem marca.

Pierwsze motocykle mają wyjechać z fabryki 17 marca i będą to modele 1190RX oraz 1190SX. Dzień później odbędzie się impreza, na którą zaproszono fanów i przedstawicieli mediów.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, płynność finansowa EBR nie jest już zagrożona, a nawet więcej - plany producenta obejmują okres najbliższych 10 lat. Erik Buell pozostaje w grze, ale jako dyrektor techniczny. Prezesem EBR Motorcycles LLC został Steve Smith, a dyrektorem finansowym - Bill Melvin Jr.

W najbliższych tygodniach poznamy ceny na rok 2016, warunki gwarancji oraz przede wszystkim plany producenta związane z wyścigami motocyklowymi. EBR poszukuje również salonów, które będą chciały sprzedawać motocykle tej marki.

W Polsce motocykle EBR były sprzedawane w krakowskim salonie Harley-Davidson. Ich dystrybucją były również zainteresowane salony z innych miast. Przy okazji informacji o ogłoszeniu upadłości nie podano jednak, co stało się z europejskim oddziałem marki, którego biuro zlokalizowano w Holandii, więc zakładamy, że pozostaje on w grze.

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

oceń ten materiał:
EBR 1190SX EBR 1190SX
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści