Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Wyższy mandat za wykroczenia drogowe? Recydywiści mogą się obawiać Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Wyższy mandat za wykroczenia drogowe? Recydywiści mogą się obawiać

Jeśli masz już na koncie punkty za wykroczenia drogowe a popełniłeś kolejne - możesz otrzymać większy mandat lub wyrok. Sądy i policja będą sprawdzać historię twoich wykroczeń w Centralnej Ewidencji Kierowców.

Od kwietnia ubiegłego roku prokuratura, sądy i policja mają obowiązek wglądu do Centralnej Ewidencji Kierowców, oraz policyjnej ewidencji gdzie gromadzone są dane dotyczące wykroczeń popełnianych przez kierujących.

 

Co to oznacza dla kierowców?

 

Jeśli w przeszłości kierowca był karany np. za jazdę pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie przed przejsciem dla pieszych lub spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym a toczy się postępowanie o podobnym charakterze jest duże prawdopodobieństwo na to, że jako "recydywista" otrzyma wyższy wyrok lub mandat.

 

Wcześniej sądy sprawdzały tylko przestępstwa umieszczane w Krajowym Rejestrze Karnym. Jeśli sprawca ich nie posiadał, jego "historia" wykroczeń lub przestępstw drogowych nie była brana pod uwagę w związku z czym sądy często orzekały stosunkowo niski wyrok.

 

Jeśli zatem popełniliście już poważne wykroczenie albo przestępstwo w ruchu drogowym zdejmijcie nogę (lub rękę) z gazu - tym razem konsekwencje mogą być znacznie wyższe...

 

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści