Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Wyszukane ogłoszenia - Yamaha XS 1100 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Wyszukane ogłoszenia - Yamaha XS 1100

Praca w redakcji motocyklowej ma jedną, niezaprzeczalną wadę – człowiek robi się zbyt świadomy. Świadomy tego, że praktycznie każdy styl jazdy motocyklem ma swój niepowtarzalny urok.

Mając okazję pojeździć praktycznie przekrojem przez rynek motocyklowy, po chwili dochodzi się do wniosku, że w garażu przydałoby się co najmniej kilka motocykli. Wyjazd na tor nie może się obyć bez przygotowanego supersporta, jazda po mieście najlepiej wyjdzie na supermoto albo zwinnym nakedzie, a w niedzielę fajnie byłoby wytoczyć jedynego w swoim rodzaju customa albo cafe racera.

 

Problem w tym, że na wszystko nie byłoby ani czasu ani pieniędzy, dlatego pozostaje mi przesiadywanie na portalach aukcyjnych i zastanawianie się – co bym mógł sobie kupić, choć i tak w końcu tego nie kupuję. Pojawił się już na to nawet termin: window shopping.

 

Uprawiając właśnie taką, jeszcze nieolimpijską dziedzinę sportu co chwilę trafiam na motocyklowe „rodzynki”. Musicie przy tym uważać, mój gust potrafi być nieobliczalny.

Yamaha XS 1100 à la Rubens

Dziś trafiłem na motocyklowy odpowiednik buldoga francuskiego – jest tak brzydki, że aż dla niektórych piękny. Prezentowana Yamaha pochodzi z 1978 roku i została pieczołowicie odrestaurowana. Znana też jako XS 11 albo XS Eleven produkowana była właśnie od `78 do `81, mamy więc do czynienia z pierwszym wypustem tego modelu. Uwaga! W określeniu największej XS`y pojawia się wyraz „superbike”. W sumie nic dziwnego, to pierwszy czterocylindrowy, czterosuwowy motocykl Yamahy. Musiał wtedy konkurować z takimi sprzętami jak Honda GL1000 czy Kawasaki KZ1000. Korzystając z doświadczenia wyniesionego z trzycylindrowej XS 750, Yamaha przygotowała najmocniejszy motocykl świata – w tamtych latach 95 KM przy 8500 obr/min i masie 286 kilogramów to był absolutny top.

 

Motocykl z ogłoszenia najpewniej jest stylizowany, lub jakimś cudem otrzymał owiewki wersji turystycznej, produkowanej od 1981 roku.

 

Cóż więcej można powiedzieć o tym egzemplarzu. Gdyby Rubens miał namalować motocykl, z pewnością wyglądałby właśnie jak XS 11 z owiewką. Do tego cudowne kolory, kosmicznie brzydki wygląd, lampa w kształcie telewizora „Iskra” i dodatkowe, żółte światła.

 

Ta Yamaha XS 1100 wyceniona została w aukcji na 12.800 zł, jak zwykle żałuję, że właśnie tyle nie wala się gdzieś pod kanapą…

 

Zdjęcia stanowią własność autora ogłoszenia

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Zobacz galerię

Yamaha XS 1100 rocznik 1978

14
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści