-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Wrocław - kolejne promotocyklowe miasto na mapie naszego kraju! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Wrocław - kolejne promotocyklowe miasto na mapie naszego kraju!

Dzięki decyzjom prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka - mających bezpośredni związek z działaniem Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów – miasto to otwiera się na jednoślady. Wrocław wspuszcza motocyklistów na buspasy!

Wrocław to specyficzne miasto, którego arterie, często zabytkowe, zbudowane z kostki brukowej, nie są łatwe do pokonywania dla motocyklistów. Z obawy o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, władze miasta zwlekały z wydaniem decyzji o dopuszczeniu motocykli i skuterów do jazdy buspasami, które często prowadzone są po tramwajowych torowiskach dodatkowo utrudniających bezpieczną jazdę motocyklem czy skuterem. W związku z tym miasto nie otwiera wszystkich buspasów dla motocyklistów, tylko, podobnie jak to miało miejsce w Warszawie, udostępnia na początku dwa z nich. Są to buspasy wydzielone z jezdni na ulicy Podwale oraz Robotniczej, który zostanie otwarty dla jednośladów do końca wakacji.

 

To nie jedyny sukces stowarzyszenia WSM, które stoi także za umieszczeniem takich oto napisów na elektronicznych tablicach ustawionych nad arteriami miasta:

 

 

Tablice oraz otwarcie buspasów to wspaniałe wydarzenie, które wyznacza kierunek innym miastom w Polsce. Czekamy na otwarcie większej liczby buspasów w Warszawie oraz innych dużych miastach Polski. Dobra robota WSM! Dziękujemy Panie Prezydencie!

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści