Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Wojsko zapewni nam lepsze drogi? Rada Ministrów zmienia ustawę o drogach publicznych Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Wojsko zapewni nam lepsze drogi? Rada Ministrów zmienia ustawę o drogach publicznych

Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa trafił projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych, który zakłada zaliczenie dróg różnych kategorii do tych o znaczeniu obronnym. Co w praktyce oznacza to dla nas?

Do tej pory do kategorii dróg o znaczeniu obronnym zaliczano tylko drogi krajowe i wojewódzkie, teraz ma się to zmienić. Do dróg ważnych dla obronności naszego kraju mają być zaliczone także drogi powiatowe i gminne. Pozwoli to na przygotowanie lepszej infrastruktury na realizowanie potrzeb transportowych Wojska Polskiego jak i wojsk NATO. Taka „drobna” korekta w ustawie przyspieszy realizowanie zadań inwestycyjnych na tychże drogach, a będą to drogi dojazdowe do lotnisk, portów morskich, składów materiałowych, poligonów, obiektów o znaczeniu wojskowym lub strategicznym. Drogi zaliczane do dróg obronnych będą przebudowywane i modernizowane tak, aby spełniały wojskowe standardy. W praktyce, dzięki rozszerzeniu definicji dróg obronnych, znalazły się środki na remonty i restrukturyzację kolejnych odcinków dróg publicznych, które w czasie pokoju oczywiście będą wykorzystywane przez nas wszystkich.

 

Oby zatem jak najwięcej odcinków dróg publicznych znalazło się w obszarze zainteresowania wojska i zmieniły swój charakter z dróg dla endurzystów na takie lubiane przez ścigantów.

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Wojsko zapewni nam lepsze drogi? Rada Ministrów zmienia ustawę o drogach publicznych Źródło zdjęcia: www.narew.info
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści