Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Wesołe jest życie staruszka. Historia stuletniego motocyklisty Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Wesołe jest życie staruszka. Historia stuletniego motocyklisty

Zastanawialiście się kiedyś, ile będzie trwała wasza kariera na dwóch kółkach? Kiedy w końcu drżące ręce nie będą w stanie utrzymać kierownicy nawet najlżejszego jednośladu, a wysłużony błędnik nie wskaże pionu? Ponad stuletni Walijczyk udowadnia, że górna granica wieku to luźne pojęcie.

Pan Jock Stares uwielbia przejażdżki skuterem po walijskich dolinach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, żema już za sobą okrągłe, sto pierwsze urodziny. Tak, dokładnie - sto lat i jeden rok. Na różnych jednośladach jeździ już ponad 90 lat, czyli dłużej niż większośc z nas będzie żyła i tylko trochę krócej niż spłata kawalerki w kredycie we frankach. W ramach popularnego brytyjskiego programu “100 Year Old Driving School” poddał swoją jazdę ocenie profesjonalnego egzaminatora, młodszego o, bagatela, 73 lata.

 

 

Dziarski staruszek mówiący z charakterystycznym, twardym akcentem, radzi sobie na drodze całkiem nieźle. Zdarzają mu się oczywiście drobne błędy, takie jak niewyłączenie kierunkowskazu po wyjściu z zakrętu, radosne wjeżdżanie na progi zwalniające czy zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych. W opinii egzaminatora jazda pana Jocka mieści się jednak w dopuszczalnych standardach, choć naturalnie jest jeszcze sporo miejsca na rozwój. Musicie przyznać - starość nie musi być smutna!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści