-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Ważna zmiana w regulaminie FIM dla wyścigów motocyklowych Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Ważna zmiana w regulaminie FIM dla wyścigów motocyklowych

Komisja Grand Prix FIM, która obradowała w ostatnich dniach w Londynie, uchwaliła nowe przepisy dotyczące zawodników, którzy spadli z motocykla tuż przed metą. Od przyszłego sezonu nie będzie to oznaczało automatycznej dyskwalifikacji.

Według obowiązującego do tej pory regulaminu wyścigów motocyklowych, zawodnik może ukończyć wyścig wyłącznie przekraczając linię mety razem z motocyklem. W historii zdarzyło się kilku pechowców, którzy spadali ze swoich maszyn tuż przed końcem wyścigu i mimo że znaleźli się finalnie za metą, byli dyskwalifikowani.


Ostatnio zdarzyło się to holenderskiemu kierowcy Bo Bendsneyderowi w czasie wyścigu klasy Moto 3 w Assen w 2017 roku. Jego KTM dosłownie mu uciekł i sam przejechał linię mety, a zawodnik stracił wywalczone 10 miejsce.

 

W przyszłym sezonie zasady się zmienią. Jeśli kierowca i motocykl przekroczą linię mety, nawet oddzielnie, to wynik ustalany będzie na podstawie tego, kto zrobił to jako ostatni - zawodnik, czy maszyna. Przykładowo, jeśli np. po nieudanym wheelie na koniec wyścigu motocykl odjedzie kierowcy i pierwszy minie metę, to wiążący będzie moment, w którym zrobi to sunący za nim po asfalcie zawodnik.

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści