Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Warszawa: trwają testy nowego fotoradaru na motocyklistów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Warszawa: trwają testy nowego fotoradaru na motocyklistów

Inspekcja Transportu Drogowego testuje nowy system, który pozwala na identyfikację tylnej tablicy rejestracyjnej pojazdu. Zdaniem ITD pozwoli to na skuteczne wyłapywanie motocyklistów przekraczających prędkość.

Większość fotoradarów używanych przez ITD ustawiona jest na rejestrację pojazdów z przodu. Ułatwia to identyfikację kierowcy, ale niestety nie działa w przypadku motocyklistów. Stąd też w Warszawie pojawił się nowy system wykorzystujący fotoradar i dodatkową kamerę, która rejestruje przekraczający prędkość motocykl także z tyłu.

 

Rozwiązanie to, zdaniem ITD, pozwoli na skuteczną walkę z piratami drogowymi na motocyklach. Podobne rozwiązania sprawdziły się we Francji czy Holandii. W Warszawie system testowany jest na ulicy Radzymińskiej.

 

Nadal jednak nierozwiązana pozostaje sprawa uprawnień ITD do gromadzenia i przetwarzania danych z fotoradarów. W wyroku, wydanym 14 lipca 2015 r., Trybunał zobowiązał Ministra Transportu do określenia warunków gromadzenia danych osobowych przez Inspekcję Transportu Drogowego, dając mu na to termin do 25 kwietnia 2016 r. Termin nie został dotrzymany, warunków do dziś nie określono, co oznacza, że ITD straciła uprawnienia do przetwarzania danych osobowych z tych urządzeń i prowadzenia postępowań wyjaśniających.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści