Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Warszawa: aktywne przejścia dla pieszych już uruchomione Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Warszawa: aktywne przejścia dla pieszych już uruchomione

Na ul. Kondratowicza na warszawskim Bródnie w ramach testów zainstalowano tzw. aktywne przejście dla pieszych. Jak działa i w jaki jest cel stosowania takich rozwiązań?

Zarząd Dróg Miejskich słusznie zauważył, że w okresie jesiennym z uwagi na gorszą widocznośc wzrasta zagrożenie pieszych. Dodatkowo deszczowa bądź mglista aura nie sprzyja poprawie spostrzegawczości kierowców aut a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego postanowiono zainstalować tzw aktywne przejścia dla pieszych. Na razie niestety, tylko dla celów testowych.

 

Czym ono jest? Czujniki ruchu rejestrujące ruch pieszego uruchamiają dodatkowe oświetlenie umieszczone w nawierzchni i na znakach zwiększając uwagę kierowców. Dzięki temu łatwiej im będzie dostrzec przechodzącego pieszego. Ponadto pasy zostaną pomalowane przykuwającą wzrok, czerwoną farbą.

 

 

Działanie aktywnego przejścia dla pieszych...

 

Mamy nadzieję, że pomysł przyjmie się na tyle, że większość przejść dla pieszych otrzyma taki system. Czasami to lepsze rozwiązanie niż montaż paraliżujących ruch, często bezsensownie zestrojonych sygnalizacji świetlnych...

 

 

 

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści