Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Warszawa: Buspasy otwarte dla motocykli? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Warszawa: Buspasy otwarte dla motocykli?

Na buspasach motocykliści mogą się legalnie poruszać w Łodzi, Gdańsku czy Krakowie. Wiele wskazuje na to, że w końcu dołączy do nich stolica.

Zarząd Transportu Miejskiego dotychczas był nieugięty w tej kwestii. Zdaniem urzędników ruch jednośladów mógł zmniejszyć przepustowość ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

 

Ostatno jednak, sytuacja znacznie się zmieniła. Zarząd Transportu postanowił zlecić badania Politechnice Warszawskiej. W dwóch miejscach, na ulicy Radzymińskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej wpuszczono motocykle na buspasy. Za pomocą kamer naukowcy zbierali dane i monitorowali wymienione odcinki. Badanie trwało od maja do września tego roku.

 

Wyniki zaprezentowano we wtorek. Okazało się, że na w/w odcinkach nie doszło do żadnej kolizji z jednośladem (zdaniem policji, na buspasach motocykliści jeżdżą wolniej i ostrożniej). Jeśli dochodzi do konfliktów komunikacyjnych znacznie więcej z nich jest na linii kierowca jednośladu-kierowca auta osobowego, niż kierowca jednośladu-kierowca autobusu.

 

To wszystko spodowodwało, że przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego postanowili zarekomendować pomysł pozwolenia na poruszanie się jednośladami po buspasach w Urzędzie Miasta. Decyzję ma podjąć ratusz.

 

Mamy nadzieję, że urzędnicy wezmą pod uwagę petycję podpisaną przez blisko pięć tysięcy osób, złożoną na ręce Prezydenta Warszawy 7 sierpnia, o czym pisaliśmy tutaj.

 

O rozwoju sytuacji będziemy informować.

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści