-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK: Aktywna aerodynamika dokładnie taka, jak w seryjnych motocyklach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK: Aktywna aerodynamika dokładnie taka, jak w seryjnych motocyklach

Komisja techniczna World Superbike ogłosiła nowe przepisy na 2020 rok. Główną zmianą jest ścisły limit pracy ruchomych elementów aerodynamicznych.

Pretekstem do zmian ma być prezentacja nowej Hondy Fireblade wyposażonej w dodatkowe elementy aerodynamiczne.  Zdaniem fachowców, w wersjach wyścigowych inżynierowie mogli zainstalować efektywniejszą odmianę tego systemu (obecne elementy mają niewielki zakres ruchu sterowany cięgnami – mowa o skrzydełkach z boku owiewki). Istnieje duża szansa, że takie działanie zachwieje równowagę i da Hondzie znaczną przewagę w stawce.

 

 

Zgodnie z nowymi przepisami, elementy aktywnej dynamiki muszą mieć identyczny zakres ruchu jak w motocyklach drogowych.  Prognozujemy, że zgodnie z nowymi przepisami Honda wypuści wkrótce Fireblade w wersji SP z dużo bardziej zaawansowaną aktywną aerodynamiką i dopiero ona będzie bazą do serii WSBK!

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści