-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: dużo pecha i podium pocieszenia dla Ducati Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: dużo pecha i podium pocieszenia dla Ducati

W drugim wyścigu ósmej rundy WSBK Davide Giuliano zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Było to niejako pocieszenie, po dość pechowym dla jeźdźców Ducati weekendzie.

Do pierwszego wyścigu zawodnicy Ducati ruszyli z trzeciego rzędu. Po dobrym starcie Davies niestety znalazł się poza torem. Zanim się pozbierał, wylądował na ostatniej pozycji. I wtedy się zaczęło! Chaz pokazał niesamowite umiejętności, gdyż z 22 miejsca wspiął się na czwartą pozycję! Jego partner z zespołu, Davie Giuliano, przez chwilę był trzeci, ale po niegroźnej wywrotce uszkodził motocykl i kończył wyścig bez szybki przedniej owiewki. Pomimo problemów, ukończył wyścig na 14 miejscu.

 

Szansą na poprawę humoru w ekipie miał być drugi wyścig. Startujący z trzeciego rzędu zawodnicy teamu Aruba.it Racing – Ducati szybko zaczęli poprawiać swoje pozycje. Włoch dotarł do piątego miejsca, Walijczyk utrzymywał się kilka pozycji z tyłu. Niestety na czternastym okrążeniu wywrócił się i musiał wycofać się z wyścigu. Giuliano wspiął się na trzecie miejsce i zaczął deptać po piętach Rea i Sykesowi. Niestety zużycie opon nie pozwoliło na walkę o lepszą pozycję, ale trzecie miejsce zostało utrzymane.

 

Po ośmiu rundach Davies (244 punkty) i Giuliano (165 punktów) zajmują trzecie i czwarte miejsce w WSBK, podczas gdy Ducati znajduje się na drugiej pozycji z dorobkiem 297 punktów.
 

Davide Giuliano

Davide Giuliano

Więcej o motocyklach Ducati

Tagi

...
oceń ten materiał:
Chaz Davies na torze Misano Chaz Davies na torze Misano
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści