Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: Lucas Mahias wygrywa dramatyczny wyścig Superstock 1000 w Misano Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: Lucas Mahias wygrywa dramatyczny wyścig Superstock 1000 w Misano

Wyścig Superstock 1000 zakończył się zwycięstwem Lucasa Mahiasa z Pata Yamaha, który dotarł do mety pierwszy po tym, jak liderzy klasyfikacji generalnej wypadli z toru.

Kwalifikacje wygrał Faccani, a obok niego stanęli De Rosa i Mercado. Z drugiego rzędu startowali Calia, Tamburini i Razgatlioglu. Mahias ruszał z trzeciego rzędu pól startowych.

 Po starcie najszybszy był Mercado, który wysunął się na prowadzenie, a De Rosa spadł poza pierwszą piątkę. Na ostatnim okrążeniu zawodnicy jechali jeden za drugim i w połowie dystansu zderzyli się pozostawiając na placu boju trójkę w składzie Mahias, Calia i Fuccani. Mahias wyprzedził rywali i dowiózł pierwsze miejsce do mety.

Wyścig Superstock 1000 - pierwsza piątka:
1. Lucas Mahias
2. Kevin Calia +0,663
3. Marco Faccani +1,082
4. Toprak Razgatlioglu +2,786
5. Roberto Tamburini +3,451

Sytuacja na czele generalki zrobiła się ciekawa, ponieważ po zdobyciu drugiego miejsca Calia wysunął się na prowadzenie i ma 86 punktów. De Rosa spada na drugą pozycję pozostając z 82 punktami, a Mercado - na trzecią mając 77 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
Lucas Mahias Lucas Mahias
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści