-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: Kenan Sofuoglu wygrywa wojnę nerwów na Lausitzring Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: Kenan Sofuoglu wygrywa wojnę nerwów na Lausitzring

Renan Sofuoglu wygrał wyścig klasy Supersport na torze Lausitzring. Turecki zawodnik nie miał łatwego wyścigu, ponieważ cały czas cisnął go Niki tuuli.

W kwalifikacjach najszybszy był Sofuoglu, a pierwszy rząd uzupełnili Niki Tuuli i Gino Rea.

Na pierwszych okrążeniach najszybszy był jadący na motocyklu Yamaha YZF-R6 Niki Tuuli. Fiński zawodnik rozpoczął swoją przygodę z wyścigami od startów w klasie Superstock 600 w 2013 roku, a na Lausitzring startował z dziką kartą. Był to jego drugi start w mistrzostwach świata.

Sofuoglu nie zamierzał odpuszczać i na trzecim okrążeniu objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Nie oznaczało to jednak, że lider klasyfikacji generalnej miał łatwe zadanie, ponieważ Tuuli cały czas był tuż za jego plecami. Pomimo wykręcania rekordowych czasów okrążeń Tuuli nie był w stanie wygrać z doświadczonym Sofuoglu, który ani przez chwilę nie opuścił gardy.

 

Kenan Sofuoglu wygrywa wyścig Supersport na Lausitzring

Trzeci do mety dojechał Jules Cluzel, który wykorzystał walkę, jaka toczyła się o czwarte miejsce. Właśnie ta walka sprawiła, że kibice nie mieli okazji do drzemki. O czwartą pozycję walczyli Krummenacher, Zanetti, Caricasulo i Jacobsen. Zwycięzcą tego starcia został Jacobsen, a pierwszą piątkę zamknął Caricasulo.

Wyścig Supersport - pierwsza piątka:
1. Kenan Sofuoglu
2. Niki Tuuli
3. Jules Cluzel
4. Patrick Jacobsen
5. Vincent Caricasulo

Po tym zwycięstwie Kenan Sofuoglu ma na koncie 171 punktów i 50 punktów przewagi nad Krummenacherem. Trzecie miejsce pozostaje w rękach Jacobsena, który ma 105 punktów. Na czwartą pozycję awansował Cluzel z dorobkiem 91 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Kenan Sofuoglu zwycięzcą wyścigu Supersport na Lausitzring Kenan Sofuoglu zwycięzcą wy...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści