Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa niedzielny wyścig Superbike w Misano Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa niedzielny wyścig Superbike w Misano

Jonathan Rea wyjeżdża z Misano z kompletem punktów po drugim zwycięstwie tego weekendu. Tym razem jednak musiał się trochę namęczyć.

Po starcie najszybszy był Tom Sykes, który prowadził wyścig przed Jonathanem Rea. Gonił ich Alex Lowes, ale ten w końcu popełnił błąd i stracił dwie pozycje. Za prowadzącą dwójką pojawił się Davide Giugliano. Chaz Davies miał w ten weekend wyjątkowego pecha, w niedzielnym wyścigu wypadł z toru i zabrał ze sobą Michaela van der Marka.

 Sytuacja na czele stawki była podobna do sobotniej, ale tym razem to Sykes prowadził, a Rea szukał miejsca do ataku i w końcu odważnie wyprzedził zespołowego kolegę w szybkiej szykanie, na 5 okrążeń przed końcem wyścigu. Udało mu się jeszcze na ostatnich okrążeniach wypracować przewagę prawie trzech sekund.

II wyścig Superbike - pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea
2. Tom Sykes +2,963
3. Davide Giugliano +6,356
4. Xavi Fores +11,691
5. Lorenzo Savadori +15,164

Sytuacja na czele klasyfikacji generalnej nie zmienia się i zmieniła się jedynie liczba punktów. Po tym weekendzie Jonathan Rea ma ich już 343. Tom Sykes ma punktów 277, a Chaz Davies pozostaje trzeci z wynikiem 244 punktów.

Kolejna runda odbędzie się na torze Laguna Seca.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Jonathan Rea i Tom Sykes w Misano Jonathan Rea i Tom Sykes w...
Jonathan Rea i Tom Sykes w Misano Jonathan Rea i Tom Sykes w...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści