-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa na mokrym Lausitzring. Paweł Szkopek z punktami! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa na mokrym Lausitzring. Paweł Szkopek z punktami!

W drugim wyścigu Superbike na torze Lausitzring z pewnością nie można było narzekać na brak emocji. Zawodnicy ruszyli dopiero za trzecim razem, kiedy ulewny deszcz ustąpił, ale tor był oczywiście nadal mokry.

Najlepszy na starcie był Tom Sykes, który na prowadzeniu wjechał w pierwszy zakręt, a za nim podążali Rea i Davies. Sykes poległ jednak już na pierwszym okrążeniu, a Davies spadł na trzecie miejsce. Drugą pozycję przejął Giugliano, który na czwartym okrążeniu wypadł z toru. Dzięki temu na drugie miejsce awansował Savadori, a na trzecie - De Angelis.

 

Jonathan Rea wygrywa mokry wyścig na Lausitzring

Na siódmym okrążeniu z toru wypadł Savadori, a z sytuacji skorzystali De Angelis i Fores. W dalszej części wyścigu upadki zaliczyli również West, Torres i Lowes. Jednym z najbardziej spektakularnych wyczynów było zdobycie 8. miejsca przez Michaela van der Marka. Zawodnik wypadł z toru na przedostatnim okrążeniu, a jego motocykl poszedł w kozły. Holender pozbierał się jednak i dojechał do mety na 8. miejscu. Tom Sykes dotarł do mety na 15. miejscu i zdobył jeden punkt.

Sporo emocji zafundował nam Paweł Szkopek, który na trzy okrążenia przed końcem wyścigu był już na 9. pozycji. Szkopek upadł, ale był w stanie kontynuować jazdę i dotarł do mety na 14. miejscu zdobywając kolejne w tym sezonie punkty w mistrzostwach świata.

II wyścig Superbike - pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea
2. Alex De Angelis
3. Xavi Fores
4. Leon Camier
5. Sylvain Guintoli

Po tym wyścigu Rea ponownie umocnił swoje prowadzenie i ma na koncie 393 punkty. Tom Sykes ma 346 punktów, a Chaz Davies - 295.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Jonathan Rea wygrywa na mokrym Lausitzring Jonathan Rea wygrywa na mok...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści