WSBK 2016: Czy Kawasaki znów zdobędzie Misano? - Motogen.pl

W klasie Superbike prowadzi Jonathan Rea, który ma 293 punkty. Na drugim miejscu jest Tom Sykes z dorobkiem 237 punktów, ale niebezpiecznie blisko niego znajduje się Chaz Davies, który traci tylko 6 punktów do zawodnika Kawasaki. Podobna sytuacja jest w przypadku czwartego miejsca, które zajmuje Davide Giugliano mający na koncie 147 punktów i tylko 6 punktów przewagi nad Michaelem Van Der Markiem z Hondy.

W klasie Supersport Misano nie było w ubiegłym roku szczęśliwe dla broniącego tytułu mistrzowskiego Kenana Sofuoglu. Zawodnik ukończył wyścig na 12. miejscu, a wygrał Jules Cluzel. W tym roku Cluzel stanął na podium tylko dwa razy i wygrał wyścig w Tajlandii. Sofuoglu ponownie jedzie po tytuł mistrzowski i ma na koncie 121 punktów. Na drugim miejscu jest Randy Krummenacher z 95 punktami, a trzecie miejsce zajmuje PJ Jacobsen z dorobkiem 76 punktów. Jules Cluzel traci do niego tylko 1 punkt.

W klasie Superstock o prowadzenie walczą Raffaele de Rosa i Leandro Mercado, którzy na zmianę pojawiają się na czele generalki. Tym razem górą jest de Rosa mający 82 punkty. Mercado traci do niego 5 punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Rinaldi mający 47 punktów i tylko 1 punkt przewagi nad Calią.

W European Junior Cup liderem jest Perez mający na koncie 61 punktów i aż 11 punktów przewagi nad Laville, co może być ciężkie do odrobienia w klasie, w której rzadko występuje ciągłość zwycięstw. Pierwszą trójkę zamyka Soomer z 46 punktami.

Autor: Wojciech Grzesiak