-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: 25 lat motocyklowych mistrzostw świata w holenderskim Assen Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: 25 lat motocyklowych mistrzostw świata w holenderskim Assen

W ten weekend odbędzie się kolejna runda cyklu Superbike World Championship. Zawodnicy wystartują w Assen, które świętuje 25 lat organizacji wyścigów cyklu mistrzostw świata.

W Assen rozegrano łącznie 48 wyścigów, z czego 24 wygrali brytyjscy zawodnicy, a najlepszym pojedynczym zawodnikiem był Carl Fogarty, który wygrał w Assen 12 wyścigów klasy Superbike. Goni go Jonathan Rea, który ma na koncie 7 zwycięstw. Ubiegłoroczny mistrz klasy Superbike przybywa do Holandii jako lider tabeli generalnej mając na koncie 131 punktów. Goni go Chaz Davies, który ma 105 punktów i zaskoczył wszystkich podwójnym zwycięstwem na MotorLand Aragon. Trzecie miejsce zajmuje Tom Sykes mający 102 punkty. W ten weekend w klasie Superbike startuje polski zawodnik - Paweł Szkopek, który będzie reprezentował barwy Racing Team Toth z Węgier. Ekipa jedzie na motocyklu Yamaha YZF-R1M z fabryczną elektroniką i fabryczną skrzynią biegów.

 Zarówno w klasie Superbike jak i Supersport mamy bratobójcze pojedynki teamowych kolegów. W 600-tkach na czele tabeli jest Randy Krummenacher z 58 punktami i goni go broniący tytułu mistrzowskiego Kenan Sofuoglu, który traci 13 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Jules Cluzel z 38 punktami.

W Superstock 1000 udane rozpoczęcie sezonu zaliczył Leandro Mercado, który wygrał na Aragon i ma tym samym 25 punktów. Drugi w tabeli jest Rinaldi, a trzeci - de Rosa. W European Junior Cup liderem tabeli jest Harun Cabuk z Turcji.

Pierwsze wyścigowe emocje czekają nas już w sobotę - o godzinie 13:00 rusza wyścig klasy Superbike. Niedzielne wyścigi rozpoczną się o 11:20 startem klasy Supersport.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Jonathan Rea wygrał w Assen już 7 wyścigów Jonathan Rea wygrał w Assen...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści