WSBK 2015: Ostra walka w Malezji - Motogen.pl

Superbike
W klasie Superbike pole position zdobył Tom Sykes, a obok niego ustawili się Jordi Torres i Sylvain Guintoli. Lider klasyfikacji generalnej – Jonathan Rea – startował z trzeciego rzędu. Zwycięzca wyścigów na Laguna Seca – Chaz Davies – stanął w drugim rzędzie.

Po starcie wyścigu przez 11 okrążeń prowadził Tom Sykes, ale na dwunastym kółku pierwsze miejsce podium przejął Chaz Davies, za którym podążał Jonathan Rea. Sykes trzymał bardzo dobre i szybkie tempo, ale opony nie były w stanie wytrzymać pogoni za prowadzącą dwójką. Rea wyprzedził Davies’a dopiero na ostatnim okrążeniu. Sykes spadł aż na piąte miejsce po tym, jak wyprzedzili go Biaggi i Guintoli. Startujący z dziką kartą Biaggi stanął na najniższym stopniu podium.

I wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Jonathan Rea – Kawasaki ZX-10R
2. Chaz Davies – Ducati 1299 Panigale R +0,121
3. Max Biaggi – Aprilia RSV4 RF +10,695
4. Sylvain Guintoli – Honda CBR1000RR SP +15,433
5. Tom Sykes – Kawasaki ZX-10R +17,983

W drugim wyścigu Max Biaggi wypadł już na pierwszym zakręcie. Na prowadzenie wysunął się Chaz Davies, za którym podążał Jonathan Rea. Bardzo dobry występ zaliczył również Jordi Torres, który zdołał przebić się na trzecie miejsce i zbudować sporą przewagę nad Sylvainem Guintoli. Jonathan Rea był o krok od zwycięstwa, ale zderzył się z Davies’em przez co stracił cenny czas. Obaj zawodnicy razem wpadli na metę i wygrał Davies z przewagą zaledwie 0,091 sekundy.

II wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Chaz Davies – Ducati 1299 Panigale R
2. Jonathan Rea – Kawasaki ZX-10R +0,091
3. Jordi Torres – Aprilia RSV4 RF +5,008
4. Sylvain Guintoli – Honda CBR1000RR SP +13,130
5. Michael Vd Mark – Honda CBR1000RR SP +15,801

Jonathan Rea ma już na swoim koncie 452 punkty i wydaje się, że nikt nie jest w stanie zatrzymać go na drodze do zwycięstwa. Matematyczne szanse ma jednak Chaz Davies, który jest drugi i ma 308 punktów. Tom Sykes zajmuje trzecie miejsce mając 295 punktów na koncie.

Supersport
W kwalifikacjach klasy Supersport najszybszy był PJ Jacobsen, który zdobył pierwsze w swojej karierze pole position. Liderzy klasyfikacji generalnej – Kenan Sofuoglu i Jules Cluzel zajęli kolejno drugie i trzecie pole startowe.

Wyścig był teatrem dwóch aktorów. Na prowadzenie wysunął się Jacobsen, a za nim cisnął Cluzel. O trzecie miejsce walczyli Sofuoglu i Zanetti. Jacobsen wpadł na metę tuż przed nosem Cluzela z przewagą 0,091 sekundy. Z pojedynku o trzecie miejsce zwycięsko wyszedł Zanetti. Jacobsen wygrywając wyścig stał się pierwszym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, któremu udała się ta sztuka w klasie Supersport.

Wyniki wyścigu Supersport – pierwsza piątka:
1. PJ Jacobsen – Honda CBR600RR
2. Jules Cluzel – MV Agusta F3 675 +0,091
3. Lorenzo Zanetti – MV Agusta F3 675 +3,387
4. Kenan Sofuoglu – Kawasaki ZX-6R +3,456
5. Kyle Smith – Honda CBR600RR +9,507

Na czele generalki klasy Supersport powoli robi się ciasno. Prowadzi Sofuoglu mający 168 punktów, a zbliżają się do niego Cluzel (155 pkt.) i Jacobsen (140 pkt.). Sofuoglu musi zacząć wygrywać jeśli chce zabezpieczyć tytuł mistrzowski.

Cykl Superbike World Championship powróci do gry dopiero pod koniec września.

Autor: Wojciech Grzesiak