Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli [WIDEO] Tak Kawasaki wyobraża sobie inteligentne motocykle Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

[WIDEO] Tak Kawasaki wyobraża sobie inteligentne motocykle

Jeszcze przed tegorocznymi imprezami targowymi Kawasaki ogłosiło, że rozpoczęło prace nad zaaplikowaniem sztucznej inteligencji w motocyklach. Teraz producent przedstawia, co ma na myśli.

W pracach nad projektem Kawasaki pomaga firma SoftBank. Jak zaraz zobaczycie, system będzie opierał się na danych GPS, danych pogodowych, danych z czujników zainstalowanych w motocyklu oraz informacji dostarczonych przez miejską infrastrukturę i inne pojazdy w ramach komunikacji V2V.

Tak oto motocykl przyszłości powie nam, z jaką prędkością mamy jechać żeby przejechać skrzyżowanie na zielonym świetle zamiast stać na czerwonym albo ostrzeże o pojeździe nadjeżdżającym z bocznej drogi. Oprócz tego będziemy mogli przy pomocy komend głosowych zmieniać ustawienia zawieszenia i nawigacji. Wygląda na to, że sam motocykl również o tym pomyśli i zapyta nas o zgodę na zmianę ustawień. Oprócz tego sam zrobi zdjęcia w trakcie jazdy i prześle je na telefon wraz z zapisaną trasą.

 Jak widać wiele funkcji znajdzie swoje zastosowanie również w naszym kraju. Problemem może być jedynie kwestia komunikacji z infrastrukturą, bo w wielu miastach systemy sterowania ruchem działają tak, że ciężko uwierzyć, że są inteligentne lub programowane z rozmysłem. Inaczej sprawa ma się na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie w niektórych miastach i na autostradach już działają maszty pozwalające na komunikację między pojazdami. Co więcej - amerykańskie stowarzyszenie motocyklistów AMA chce żeby w pracach nad tego typu projektami ujęto również jednoślady.

 

Więcej o motocyklach Kawasaki Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Kawasaki pracuje nad inteligentnymi motocyklami Kawasaki pracuje nad inteli...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści