Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata [WIDEO] Ku przestrodze - nagranie z tragicznego wypadku na Isle of Man Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

[WIDEO] Ku przestrodze - nagranie z tragicznego wypadku na Isle of Man

Wyspa Man to miejsce magiczne i niebezpieczne, które co roku przyciąga śmiałków chcących się zmierzyć z legendarnym Mountain Course podczas Isle of Man Tourist Trophy. Wyspa Man kusi również cywilnych motocyklistów, którzy chcieliby poczuć się jak ich wyścigowi idole. Czasami spotkanie z górskim torem kończy się tragicznie.

„Czy kiedykolwiek jechałeś na motocyklu po górskiej drodze i czułeś się wolny? Byłeś tylko ty i twój motocykl. Tak właśnie czuł się mój syn - Lewis, który zginął tragicznie w wypadku motocyklowym. Był beztroski i niewinny. Robił to, co kochał najbardziej - jeździł na motocyklu.” Tak o swoim synu opowiada Beverly Clark - matka 22-latka, który w ubiegłym roku zginął w wypadku motocyklowym na wyspie Man.

 W wypadku wziął udział Lewis Clark oraz motocyklista z Niemiec, który podczas manewru wyprzedzania uderzył w Lewisa. W momencie zderzenia obie maszyny stanęły w płomieniach. Zdarzenie niefortunnie zbiegło się w czasie z imprezą Isle of Man Festival of Motorcycling. Lewis Clark miał 22 lata. Jak mówi jego matka - chłopak marzył o tym żeby zostać sędzią wirażowym na Isle of Man TT.

 Wyspa Man to miejsce wyjątkowe nie tylko z powodu imprez wyścigowych, które się tam odbywają, ale również dlatego, że nie ma tam ograniczeń prędkości. Nie oznacza to jednak, że drogówka nie ściga tych, którzy dają się ponieść ułańskiej fantazji. Na przykład podczas Isle of Man Tourist Trophy policjanci na nieoznakowanych motocyklach próbują wyłapywać osoby, które za bardzo dały się ponieść wyścigowym emocjom. To właśnie miejscowa drogówka, ku przestrodze opublikowała nagranie z kamery innego motocyklisty, która zarejestrowała całe zdarzenie.

 

Autor: Wojciech Grzesiak
oceń ten materiał:
Motocykle zderzyły się i stanęły w płomieniach Motocykle zderzyły się i st...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści