Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata W Indiach można kupić motocykle przez internet Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

W Indiach można kupić motocykle przez internet

Indyjski serwis Snapdeal.com podpisał umowę z Hero MotoCorp i będzie oferował w sprzedaży internetowej motocykle tej marki.

Snapdeal można śmiało nazwać indyjskim odpowiednikiem Amazon. Sklep sprzedaje dosłownie wszystko - od garnków po samochody Mahindra. Teraz do oferty dołączyły również motocykle Hero MotoCorp. Projekt ten jest o tyle wyjątkowy, że wszystkie formalności związane z zakupem będzie można załatwić za pośrednictwem sklepu bez konieczności kontaktowania się z salonem.

Pomysł może wydawać się szalony, ale w tym szaleństwie jest metoda, ponieważ bywa, że dziennie Snapdeal sprzedaje nawet sto pojazdów. Udział Hero MotoCorp w tym wyniku póki co jest niewielki i wynosi 20 motocykli miesięcznie. Największą popularnością cieszą się samochody marki Mahindra.

O ile w Europie pomysł ten może wydawać się szalony, o tyle w Indiach ma sens, ponieważ marki nie są w stanie dotrzeć do wszystkich miast z salonami. Świadczy o tym chociażby fakt, że w przypadku motocykli Triumph kupujący może zamówić darmowy transport do serwisu w promieniu 250 kilometrów od salonu. Honda z kolei uruchomiła mobilne centra serwisowo - sprzedażowe i na drogi wyjechały ciężarówki, które jednocześnie są salonami i serwisami motocykli marki spod znaku wielkiego skrzydła.

W przyszłym roku indyjski gigant ma pojawić się w Europie. Początkowo motocykle Hero będą dostępne we Włoszech, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

...
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Hero MotoCorp na targach EICMA 2014

15
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści