Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Z kraju

Veteran Cup 2012

Veteran Cup 2012 – pod tą nazwą 23 września zostaną rozegrane po raz pierwszy w Koszalinie wyścigi motocykli klasycznych.

Swój udział zapowiedzieli licencjonowani zawodnicy oraz amatorzy, także spoza Polski. Wystartować może każdy kto posiada motocykl wyprodukowany przed 1978 rokiem i spełniający warunki regulaminu imprezy.


Uczestnicy będą rywalizować na torze koszalińskiego Motoparku, który jest doskonale przygotowany do tego typu rozgrywek. Starty do poszczególnych klas będą się odbywały w stylu Le Mans, co dodatkowo uatrakcyjni to i tak ciekawe wydarzenie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć pojazdy znane z muzeów oraz książek, a także powstające coraz liczniej w Polsce Cafe Racery, czyli motocykle budowane w zaciszu garażu tylko po to, żeby dostarczały wielkiej radochy z jazdy ich właścicielom. Prekursorami ruchu CafeRacer są brytyjscy Rokersi, którzy już w sześćdziesiątych latach ubiegłego wieku poszukiwali wrażeń uczestnicząc w wyścigach w normalnym ruchu. Popularną rozrywką były wyścigi „Record-racing", które trwały tylko jeden utwór odtwarzany przez „szafę grającą” zlokalizowaną w przydrożnej kafejce. Ścigali się także od kafejki do kafejki na zatłoczonych już wtedy ulicach. Część odwiedzanych przez nich lokali przetrwała do dziś, a najsławniejszym miejscem kojarzonym z Cafe Racerami jest londyńska Ace Cafe. Dziś jest to swoiste miejsce kultu dla wielu osób, identyfikujących się z maszynami obdartymi z niepotrzebnych kilogramów dla poprawienia osiągów. Bardzo charakterystyczną cechą tych motocykli są ręcznie wykonane z aluminium długie zbiorniki paliwa wraz z małym siedzeniem znajdującym się daleko z tyłu.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Veteran Cup 2012 Veteran Cup 2012 już 23 wrz...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści