Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Vespa w sześciu smakach - wariacje brytyjskich designerów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Vespa w sześciu smakach - wariacje brytyjskich designerów

Mamy w redakcji zdeklarowanych miłośników Vespy i wielokrotnie zastanawialiśmy się, jak wyglądałby maksiskuter tej marki, większy niż najobszerniejszy obecnie GTS300. Projektanci z brytyjskiego Jenningsa poszli o krok dalej - wysnuli kilka wizji, w których Vespa produkuje prawdziwe motocykle. Efekt jest co najmniej zaskakujący.

Firma Jennigs to zasłużony brytyjski dealer Harleya-Davidsona, który zatrudnia też kilku zdolnych customizerów. Niedawno przedstawili oni kilka ciekawych wariacji na temat tego, jak mogłyby wyglądać pełnowymiarowe motocykle produkowane przez Vespę. Projekty są naprawdę rozczulające. Powstało sześć propozycji:

 

 

1. Vespa Chopper

 

Jeśli na co dzień sprzedajesz Harleye, to jest oczywista pierwsza myśl: zróbmy choppera! Vespa w tej wersji jest niska i długa, a jej mocno pochylony widelec sięga daleko do przodu. Eleganckie panie mogłyby jednak mieć problem z wysoką kierownicą typu ape-hanger, która nie ma litości dla stylowych jesionek. Nasze poczucie estetyki burzą nieco skórzane sakwy - pasują jak świni siodło.

 

 

 

 

2. Vespa Sport Bike

 

Wersja sportowa na pierwszy rzut oka przypomina Hayabusę, na którą spadło pianino. Przód i tył się ostały, środek nie miał tyle szczęścia. Jeśli jednak w okrągły kuperek zmieści odpowiednio mocny silnik, otrzymamy stylową maszynę do pokonywania zakrętów i miejskiego szpanu. No, szpaniku.

 

 

 

 

3. Vespa Tourer

 

Tutaj inspiracja jest wyjątkowo jasna - Electra Glide z przekrokiem zawiezie dwójkę pasażerów na koniec świata (albo chociaż miasta) w komforcie i prestiżu, jaki do tej pory mógł zapewnić tylko Passat w Tedeju. Miejsce po amputowanej V-dwójce będzie znakomite na powrót z workiem świeżo zebranych grzybów.

 

 

 

 

strony

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści