Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Używane Używana Yamaha FZ6/FZ6 Fazer - na co dzień w dobrym stylu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Używane

Używana Yamaha FZ6/FZ6 Fazer - na co dzień w dobrym stylu

Yamahy FZ6 i FZ6 Fazer zadebiutowały 11 lat temu. To były motocykle do codziennego użytku, świetnie dopasowane do nowych czasów i wykorzystujące najnowsze zdobycze ówczesnej techniki. Używane - do dziś „trzymają cenę”.

Śladami XJ

Model XJ 600 zapisał piękną kartę w historii motocyklizmu. Udana kariera rynkowa tego motocykla zasługiwała na godną kontynuację i Yamaha zdecydowała się to zrobić. Na początku lat dziewięćdziesiątych „sześćsetka” z 1984 r. nie była w stanie sprostać konkurencji i musiała być gruntownie zmodernizowana. Owocem tej przemiany był model XJ 600 Diversion z 1991 r., atrakcyjniejszy od poprzednika, ale wciąż bazujący na koncepcji konstrukcyjnej XJ 600 i wykorzystujący silnik chłodzony powietrzem.

 

Mijały jednak lata i Yamaha potrzebowała zupełnie nowego „średniaka”, zbudowanego według obowiązującego wówczas, dużo nowocześniejszego kanonu konstrukcyjnego. W 1998 r. zadebiutował FZS 600 Fazer, zbudowany od podstaw bez żadnych kompromisów i przy wykorzystaniu elementów ze sportowych motocykli Yamahy. Jego przydomek stał się znakiem rozpoznawczym całej serii bardzo udanych, uniwersalnych jednośladów klasy średniej, przeznaczonych do codziennego użytku.

Era Fazera

Model FZS 600 Fazer, mimo swej inności, był spadkobiercą tradycji dawnej XJ 600. Podobnie jak jego następcy – FZ 6 i FZ 6 Fazer z 2004 r. Odniesienia do przeszłości były uzasadnione i nieuniknione, chociaż trudno było znaleźć jakiekolwiek powiązania konstrukcyjne z poprzednikami. Seria FZ wciąż jednak pełniła rolę motocykla codziennego użytku, nowocześniejszego i bardziej wyrafinowanego, a przy tym dopasowanego pod każdym względem do nowych czasów i wykorzystującego najnowsze zdobycze ówczesnej techniki.

 

Yamaha FZ6  Yamaha FZ6 Fazer  Yamaha FZ6

 

Zbudowano motocykl nowoczesny i niebanalny, z aluminiową ramą, chłodzeniem cieczą i wtryskiem paliwa w układzie zasilania. Na desce rozdzielczej znalazł się elektroniczny wyświetlacz, a ciekawą stylizację okraszono detalami we włoskim stylu. W stosunku do FZS 600 rozstaw osi był dłuższy o 2,5 cm, a kąt pochylenia główki ramy zwiększony o 1º.

 

Co najważniejsze – motocykl był lżejszy aż o 7 kg. Nowe podwozie i szersze ogumienie zapewniły większą stabilność prowadzenia, tylko nieznacznie ujmując zwrotności. Układ wydechowy wykonano z wysokogatunkowej stali, by rozwiązać problem szybkiej korozji. Katalizator i układ dopalania spalin umożliwiły spełnienie wytycznych normy czystości spalin Euro 2.

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

Więcej o motocyklach Yamaha
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Używana Yamaha FZ6/FZ6 Fazer

14
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści